Zwykły, lekki i stuteczny firewall.
#1
Myślałem że ZA będzie lekki, ale wymagania ma 1GB RAM. To szukam lekkiego, funkcjonalnego firewalla za darmo i jeśli można to po polsku. Co polecacie?
Bez HIPS, sam fw!
Odpowiedz
#2
Ciekawe masz wymagania nie poamietam czy Kerio jest po polsku. Jak go dawno uzywalem byl lekki, dobrze chronil u mnie sie sprawdzili nie posiadał HipsuSmile
Odpowiedz
#3
Kerio pamiętam był po polsku i za darmo, no ale błędów w ogóle nie naprawiają.
Odpowiedz
#4
adam_993 napisał(a):Myślałem że ZA będzie lekki, ale wymagania ma 1GB RAM. To szukam lekkiego, funkcjonalnego firewalla za darmo i jeśli można to po polsku. Co polecacie?
Bez HIPS, sam fw!

wiesz to tamta wersja chodziła dobrze dop.przy 1GB,spróbuj tej z promocji przecież była aktualizacja,na pewno coś poprawili
Odpowiedz
#5
Sygate po konfiguracji i dodaniu list jest naprawdę dobry
Odpowiedz
#6
Ale nie po polskuSmile, ale latwy w obsludze , wrecz banalny. Adam chce po polsku jednak takie stawia wymaganiaSmile
Odpowiedz
#7
no ale zaznaczy jedną opcję(żeby nie informowało o ataku ) i komunikaty tylko będą 1 na program czyli mało
Odpowiedz
#8
dokladnie, bierz adam tego sygate w pakiecie Nortonajest wbudowany tenFirewallSmile
Odpowiedz
#9
Wiecie, z polskim to jest tak: wieczorem coś instaluję, np. firewalla i nie konfiguruję reguł. Następnego dnia po szkole jest draka, że pojawił się komunikat, coś poinstalowałem i nie wiadomo co zrobić.

Zastanawiam się nad Sunbelt Firewall Free. Używałem go dość długo.

Ale Sygate jest chyba nie rozwijane. To po co mi stara wersja?
Odpowiedz
#10
Sygate nie jest rozwijany ale dalej to porządny firewall
Odpowiedz
#11
Stara, ale bardzo dobraSmile
Odpowiedz
#12
Wygląda trochę jak Jetico.
No to Sunbelt lub Sygate. Chyba że ktoś zainstaluje ZA 2010 i zobaczy jak z RAM.
Odpowiedz
#13
adam_993 napisał(a):Myślałem że ZA będzie lekki, ale wymagania ma 1GB RAM. To szukam lekkiego, funkcjonalnego firewalla za darmo i jeśli można to po polsku. Co polecacie?
Bez HIPS, sam fw!


Jeżeli Adam nie zainstalujesz w Comodo Defense+ lub wyłączysz Host Protection w Outpoście, to będziesz miał lekki firewall bez hipsa po polsku Smile
Odpowiedz
#14
Rozum podpowiada tak, ale po co instalować takiego grubasa jak CIS tylko dla firewalla? CIS RAMu trochę bierze. U mnie to 6MB RAM i 30MB SWAP.
Odpowiedz
#15
Najlzejszym z najlepszych Firewalli bedzie Comodo, jesli nie chcesz hipsa nie instaluj defense + i masz zwyklego, lekkiego i najskuteczniejszego.

PS. Czemu twierdzisz ze Comodo to grubas ? wrecz przeciwnie jest lekki Smile
Odpowiedz
#16
Czullo zwróć uwagę m.in. na rozmiar instalatora oraz jak obciąża na starcie.

No i obawiam się trochę o prywatność w przypadku COMODO.
Odpowiedz
#17
Katalog Aviry Personal na dysku zajmuje 74MB, a katalog Comodo z Defense + zajmuje 68MB czy to tak duzo ? Nie slyszalem zeby comodo obciazalo kompa na starcie, zobacz takiego OA, z nim start systemu jest o kilkadziesiat sekund dluzszy od Comodo. Niebieski ekran "windows witamy" laduje sie ze 30sekund, podczas gdy przy comodo odpala automatycznie
Odpowiedz
#18
Wziąłem Sunbelt Firewall. Może być.
Odpowiedz
#19
Cytat: Katalog Aviry Personal na dysku zajmuje 74MB

To niestety nie jest pełna informacja ponieważ następne ~ 50 MB jest w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Avira (jest jeszcze reszta w innych lokalizacjach ale to tylko pareset kB
To tak gwoli uściślenia informacji.
Odpowiedz
#20
adam_993 napisał(a):Wziąłem Sunbelt Firewall. Może być.


Zwróć uwagę czy ten firewall skutecznie monitoruje połączenia wychodzące. Gdzieś czytałem, że blokuje tylko połączenia przychodzące, tylko nie pamiętam, czy dotyczyło to wyłącznie nowszych systemów Visty i Win7.
Jakiś HIPS też chyba w nim występuje: sbhips;Sunbelt HIPS Driver;c:\windows\system32\drivers\sbhips.sys
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości