Propozycje zestawów zabezpieczających.
#1
Kiedyś na forum utworzyłem temat: "Zestawy zabezpieczające z Avirą", który cieszył się zainteresowaniem.
Od tego czasu wiele się zmieniło. Avira Personal posiada ochronę antyspyware/antyadware a w kręgu moich zainteresowań pojawiły się hipsy z piaskownicą i piaskownice.
Przedstawiam propozycje darmowych i płatnych zestawów zabezpieczających, które moim zdaniem, zapewniają najwyższy poziom ochrony a te z GW i DW dodatkowo komfort w użytkowaniu.


Darmowe:

1. GeSWall Freeware z regułami Pro i konfiguracją firewalla + Avira AntiVir Personal

2. GeSWall Freeware z regułami Pro + Comodo Firewall bez Defense+(lub Online Armor Free z wyłączonym Programem Guardem, ewentualnie Outpost Firewall Free z wyłączonym Host Protectionem) i Avira AntiVir Personal

3. Sandboxie + Online Armor Free + Avira AntiVir Personal


Płatne:

1. Real-time: DefenseWall HIPS + Comodo firewall bez Defense+(lub Online Armor z wyłączonym Programem Guardem, ewentualnie Outpost Firewall z wyłączonym Host Protectionem)
On-demand: ESET Online Scanner + MBAM

2. Sandboxie + Online Armor Pro + Avira AntiVir Premium
#2
wielkie zdziwienie w kazdym zestawie jest cos co uzywa(uzywal) Jurek co za obiektywizm Grin
#3
No i tak szczerze, to ja wcale się nie dziwię, że zamieścił tam swój obecny zestaw i te, które kiedyś wałkował. Pisze wątek, to ma prawo i chyba nie musi być obiektywny Smile
Poza tym...przecież proponuje kilka rozwiązań, a nie to jedno jedyne i słuszne Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#4
O darmowych się nie wypowiadamSmile

Płatne:

Kaspersky Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS
Norton Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#5
Meir napisał(a):O darmowych się nie wypowiadamSmile

Płatne:

Kaspersky Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS
Norton Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS


DW rządzi
WIN11
Ventura
#6
Z płatnych polecam KAV2010+ Online Armor 3.5 oczywiscie płatneWink
#7
Meir napisał(a):O darmowych się nie wypowiadamSmile

Płatne:

Kaspersky Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS
Norton Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS


DefenseWall z dobrym firewallem w przeciwieństwie do GeSWalla zapewnia kompletną ochronę, ponieważ na stałe izoluje pena i pliki przenoszone pomiędzy partycjami. Dlatego uważam, że stosowania AV real-time wraz z DW, nie jest konieczne.
#8
Tak Jurek? To proszę to jest opinia jednego z kolegów na moje pytanie czy Firewall + DW bez AV jest wystarczającym zabezpieczeniem:

"Nie .W zadnym wypadku.
Pierwsza zasada ze od przybytku głowa nie boli,jest nadal aktualna.
Oprócz tego kazdy z nich ma inne zadanie.
ten pierwszy chroni połaczenia sieciowe,drugi jest mieszanina wirtuala z hipsem i chroni system przed dostepem do zmian ale kiedy chcesz zainstalowac jakis program to jego instalator musi miec pełnie uprawnień a wtedy dobrze miec antywirusa z dobrą heurystyka który juz na etapie ściagania moze wykryc czy dany plik ma podejrzaną sygnaturę lub poddajac ten plik analizie krokowej dostrzeze w nim niebezpieczenstwo.
Ja od długiego czasy uzywam returnila,który jest całkowitym wirtualem,gdzie nic nie jest zapisywane na twardym dysku,wiec powinienem uznac ze nie tylko antywirus mi nie potrzebny ale nawet moge sie pozbyć firewalla.Bo nawet jak sie ktos włamie to tylko do ramu.
Niestety tak dobrze nie jest.
W ostatnim czasie twórcom wirów udało sie obejsc returnila w wersji 2008.A to obejście zostało dokonane przez niewielka modyfikację wira z serii dropper.Tylko zeby było smiesznie,to był on wykrywany przez większośc antywirów w trakcie ściagania lub uruchamiania.
No ale oczywiście trzeba go było miec zainstalowanym.
W najnowsze wersji Returnila twórcy dodali,skapy ale jednak,program antywirusowy.Nie bez przyczyny.
Pamietaj ze teraz niejednokrotnie pisze sie wirusy pod konkretne zamówienie.
Jesli,tak jak w Chinach,masowo korzysta sie z wirtuali,dlaczego to chyba wyjaśniac nie muszę,więc na zamówienie wyprodukowano W32.SafeSys.
Jeśli,popularność sandboxów znacznie wzrośnie to ktoś zajmie się ich bajpasem,a moze już to zrobił.
Dlatego zawsze pamiętam ze na poczatku był wirus a dopiero potem ktoś zajał się jego zwalczaniem.I to się nie zmieniło.I nie zmieni."
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#9
Male sprostowanie na poczatku byl system, po jego przeanalizowaniu i wykryciu slabych stron, powstaly wirusy. Oczywiscie nie ma programu na ktorego nie znajdzie sie ''haka'' dlatego tez nawet SRP w Windows moze byc pokonane przez specjalnie spreparowanego wirusa. Nie mniej jednak podstawa jest zapobiegac nie leczyc, w sytuacji gdy programy typu R lub SD wirtualizuja system, nie sa one w stanie sprawic aby nie doszlo do infekcji keyloggerem lub innym zagrozeniem w trakcie trwania jednej sesji. Programy typu DW czy GW nakladajac restrykcje, silniejesze i co wazniejsze - niezalezne od OS, sa w stanie temu zapobiec. Oczywiscie do czasu az nie znajdzie sie na nie sposob i do czasu az nie zostanie on zalatany przez tworcow tych programow.
Nie mozna kwestionowac uzytecznosci AV jesli nasze dzialania na komputerze sprowadzaja sie do blizej nieokreslonych czynnosci typu: sciaganie i chec instalacji oprogramowania/crackow/zamrazaczy/etc z niepewnych/niezaufanych zrodel. Jesli korzystanie z komputera sprowadzamy do normalnego uzytkowania i instalacji tylko zaufanego oprogramowania, programy AV mozemy sobie darowac jako skanery realtime i odpalac je tylko na zadanie.
Reasumujac, wszystko sprowadza sie do faktu jak korzystamy z komputera, nie ma zlotej reguly ktora byla by aktualna i prawdziwa dla wszystkich.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
#10
Dobry wątek podobny widziałem kiedyś na wilders-ach.

Płatne

Avira Premium + OA Premium + Defensewall + Shadow Defender

a-Squared Anti-Malware (szkoda tylko, że tak sypie FP) + Outpost Pro + Geswall Pro

Darmowe

Avira Personal + OA Free + Geswall Freeware (reguły Pro) + Returnil Free
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
#11
Jurek napisał(a):
Meir napisał(a):O darmowych się nie wypowiadamSmile

Płatne:

Kaspersky Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS
Norton Internet Security 2010 + DefenseWall HIPS


DefenseWall z dobrym firewallem w przeciwieństwie do GeSWalla zapewnia kompletną ochronę, ponieważ na stałe izoluje pena i pliki przenoszone pomiędzy partycjami. Dlatego uważam, że stosowania AV real-time wraz z DW, nie jest konieczne.


jestem za jurek
WIN11
Ventura
#12
Kolejny temat z cyklu "Co używa jurek"... Kiedy to się wreszcie skończy?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#13
A mnie to odpowiada i bardzo mi to pomogło.
#14
Poprzedni temat to chyba wystarczająca encyklopedia o bezpieczeństwie. Po co zakładać następny?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
#15
czyli co... do zamknięcia!
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#16
Serafin napisał(a):Poprzedni temat to chyba wystarczająca encyklopedia o bezpieczeństwie. Po co zakładać następny?


Po to aby ludziom ułatwić wybór skutecznego zestawu. W poprzednim temacie jest encyklopedia zawierająca bardzo wiele danych spośród których nie łatwo coś wybrać, tym bardziej,że wiele propozycji czy postów posiada wątpliwą wartość.
Na tym forum powstaje wiele zbędnych tematów a nawet kilka już dotyczy ArcaVira ale jakoś nikt się tym specjalnie nie przejmuje.
#17
Jurek napisał(a):
Serafin napisał(a):Poprzedni temat to chyba wystarczająca encyklopedia o bezpieczeństwie. Po co zakładać następny?


Po to aby ludziom ułatwić wybór skutecznego zestawu. W poprzednim temacie jest encyklopedia zawierająca bardzo wiele danych spośród których nie łatwo coś wybrać, tym bardziej,że wiele propozycji czy postów posiada wątpliwą wartość.


I tu się zgodzę. Padło o wiele za dużo wątpliwych zestawów, zmienianych co kilka dni przez niejakiego jurka. Wychwalań jurka nad swoim aktualnym zestawem też było z 20 stron. W ogóle, taten temat powinien się nazywać "Jurka zestawy zabezpieczające".

Ja trochę bym inaczej postąpił z tamtym tematem, ale niestety nie jestem tutaj moderatorem.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#18
Przestańcie ciągle zamykać lub przenosić do Kosza te tematy...macie jakąś obsesję czy co?
Porządek porządkiem...ale pilnować i rozliczać z każdego słowa?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
#19
A po ci Meir 3 tematy o tym samym?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości