NVIDIA wspiera oprogramowanie antywirusowe
#1
"Szef grupy CUDA *) w NVIDII, Stanford Russel poinformował, że NVIDIA pracuje nad przyspieszeniem skanowania plików, pod kątem obecności wirusów. Programiści firmy chcą aby procesory grafiki NVIDII, zgodne z CUDA, mogły zastępować CPU w tej roli.(...)"
Więcej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak się zastanawiam, czy przy obecnej szybkości procesorów, coraz większej ilości RAMu w komputerach...a co za tym coraz większej wydajności systemu...takie rozwiązanie będzie miało znaczący wpływ na szybkość i wydajność programów antywirusowych?

*) - "Technologia NVIDIA CUDA™ (Compute Unified Device Architecture) to jedyne na świecie środowisko języka C, które pozwala programistom i twórcom oprogramowania na tworzenie aplikacji do rozwiązywania najbardziej złożonych obliczeniowo zadań w krótkim czasie poprzez wykorzystanie mocy przetwarzania równoległego wielu rdzeni procesora graficznego."
Jest nawet cały portal po polsku o tym Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
może frytki do tego...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#3
mają fajny pomysł, może dojdzie do tego żekompy nie będą miały procesorów a zastąpią je skomplikowane mega szybkie układy graficzne np dual core
poczekamy zobaczymy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
Polak - ja bym tego nie chciał. Niech ulepszają procesory, jak i karty graficzne. Chcę w końcu mieć obraz Full HD w pełnej okrasie bez żadnych lagów.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
Plati napisał(a):Polak - ja bym tego nie chciał. Niech ulepszają procesory, jak i karty graficzne. Chcę w końcu mieć obraz Full HD w pełnej okrasie bez żadnych lagów.


to jest tylko przypuszczenie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
No to będą CUDA Smile

Fajnie, żeby ATI też wspierało antywiry Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości