Macintoshe - czy jeszcze bezpieczne?
#1
"Grupa rosyjskich cyberprzestępców oferuje 43 centy za każdego zainfekowanego złośliwym oprogramowaniem Maca – poinformowała korporacja Sophos.
Jest to jeden z pierwszych znaków mogących świadczyć o kończącym się micie bezpieczeństwa komputerów Mac.(...)"
Całość

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
za zawirusowanie windy płacą wiele więcej, czytałem
dopóki na maca nie powstaje wirus który sam instaluje się w systemie tak jak w windzie to wszelkie takie artykuły są mało przekonujące
do tej pory każdy nowy wirus na maca po uruchomieniu prosi o hasło admina do systemu
po wpisaniu nabiera takich praw że się instaluje i zaczyna się zabawa
wystarczy dobrze czytać i nie ściągać nieznanych kodeków z różnych podejrzanych stron
i problemu nie ma, tak jak nie ma już tej strony mac-codeck, która oferowała taką infekcję
w macu jest o tyle dobrze że jest program VLC który otwiera każdy plik bez instalowania kodeków, resztę załatwia quicktime
do rmvb mam świetny progs Pym player polskich programistów.
więc się pytam poco mi jakieś kodeki trzeba być kompletnym lamerem żeby się na taki numer złapać

poza tym mam zainstalowanego antywirusa ponieważ nie wieżę w bezpieczeństwo maca jak i innych systemów, a sam snow leo ma wbudowany moduł zabezpieczający przed dwoma najgroźniejszymi trojanami - moduł jak podają źródła będzie rozwijany
od 4 lat zabawy z macintoshem miałem 1 wira tzn wykrył mi mój program zabezpieczający jak wlazłem na strony warezowe.


reasumując obecnie nie ma problemu z wirusami na maca jest za to problem z użytkownikami maca.
problem może się pojawić w przyszłości bo popularność maca na świecie wzrasta
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości