Bezpieczne hasła w FF
#1
Co sądzicie o tym dodatku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

?
Testuje go i jak dla mnie rewelacja się zaczyna Smile
Odpowiedz
#2
Używam go od dawna i potwierdzam, że rewelacja, warto zapoznać się z jego pełnymi możliwościami.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#3
Niestety go nie używam;/
Odpowiedz
#4
ja używam wtyczki SECURE LOGIN która dodatkowo posiada zabezpieczenie Java Script podczas logowania

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Pozostaje tylko kilka pytan:
1. Czy masz na tyle duze zaufanie do firmy, producenta LastPass, aby powierzyc mu Twoje prywatne hasla/historie odwiedzanych stron
2. Dlaczego tak naprawde chcesz ''oddac'' swoje hasla osobom 3cim?
3. Czy naprawde jest to niezbedne i nie ma innej mozliwosci, aby w sposob mobilny/wygodny zarzadzac wlasnymi haslami?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Creer - no niby masz dużo racji, ale skoro hasła szyfrowane są za pomocą aes 25, a klucz główny zostaje u mnie w systemie to na co im zaszyfrowane dane?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten dodatek wygląda jeszcze ciekawie, lecz u mnie nie działa... ;/
Odpowiedz
#7
@Creer, takie pytania można zadawać tez producentom innych zabezpieczeń."Czy jako użytkownik DefenseWall ufasz na tyle producentowiby program ten mógł kontrolować wszystkie aplikacje uruchamiane na twoim komputerze? Czy jako użytkownik Norton Internet Security ufasz firmie Symantec na tyle, by program za pomocą funkcji Identity Safe zarządzał(chronił?) wszystkimi twoimi hasłami i prywatnymi danymi? Itak można mnożyć w nieskończoność.Jesteśmy trochę jako użytkownicy na straconej pozycji, możemy jedynie sprawdzać wiarygodność producentów,korzystać z własnej wiedzy i zdrowego rozsądku.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#8
Czym jest ten klucz glowny - czy jest to tylko glowne haslo dostepu do bazy czy moze plik z baza danych?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
Prostym językiem i podstawowe informacje o bezpieczeństwie LastPass są tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#10
Jest to klucz przez który szyfrowane są dane zapisywane na serwerze producenta.
Odpowiedz
#11
Osobiscie preferuje potrojne zabezpieczenie: 1. baza danych z haslami znajduje sie u mnie nie na jakims serwerze, 2. posiadam specjalny klucz w postaci osobnego pliku, bez ktorego otworzenie bazy nawet po podaniu hasla jest niemozliwe, 3. haslo do bazy.
Nie jestem w stanie publicznie stwierdzic czy program ten oferuje maksimum bezpieczenstwa bo dla kazdego ta bariera jest ulokowana w innym miejscu, napewno dla mnie nie jest to optymalne rozwiazanie jesli chodzi o bezpieczne zarzadzanie haslami. Nie mniej jednak jest to ciekawa inicjatywa obok rozwiazan typu RoboForm czy KeePass.

BTW przetestowalem LastPass kilkoma metodami ktore wykorzystuja keyloggery do sczytywania wprowadzanych znakow, program testy przeszedl pomyslnie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#12
Ja tam stosuję starą metodę - notes Wink Ja nie ufać internetowi w przechowywaniu haseł. Hasła można sobie sprawdzić tutaj czy jest silne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
ja również notes lub w głowie najwazniejszeSmile
Odpowiedz
#14
Ja mam w głowie oraz jedno w pewnym prawnym dokumencie Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
No tak tylko trudno jest przepisywać cały czas hasło o długości 25 znaków - losowo generowane... Tym bardziej zapamiętać. Temu managerowi haseł z FF nie ufam bo bardzo prosto z niego wyciągnąć hasła... Stąd taka zabawka Smile

Ww. program posiada własny ''sejf'' na hasła - nie ten z FF - dlatego mnie zaciekawił.
Odpowiedz
#16
do mnie hasła są w głowie Tongue

Mam do kont mamy ;P Wszystkie banki znam :p Kody pin do kart. Swoje, mamy, cioci i brata hasło Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#17
Ja to czekam jak wprowadzą elektroniczne usprawiedliwianie nieobecności Grin.
Odpowiedz
#18
no zainstalowałem to z ciekawości i nawet nawet
Odpowiedz
#19
ja swoje ważne hasła trzymam w głowie
mniej ważne trzymam w systemowym keychain w OSX
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
mi za każdym razem nie chce mis ię wpisywać logini haseł zresztą nie korzystam z konta bankowego w necie itp a tak to same poczty i fora
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości