Chrome Frame: Google naprawił Internet Explorera!
#1
Google wypuściło plugin dla przeglądarki Internet Explorer, który... implementuje ich własny silnik, który gigant wykorzystuje w przeglądarce Google Chrome.

W Montain View najwyraźniej cierpliwość wobec zacofania technologicznego Internet Explorera się skończyła. Wydany dzisiaj plugin naprawia wszystkie bolączki związane z obsługą standardów sieciowych, dostarczając Internet Explorerowi silnik WebKit, wykorzystywany w Google Chrome. W marcu tego roku Microsoft zdementował krążące wówczas plotki na temat wdrożenia nowego silnika w Internet Explorerze. Po raz pierwszy można zobaczyć jak przeglądarka Microsoftu przechodzi test Acid3 z wynikiem 100/100 ;-)

Plugin implementuje obsługę standardów CSS3 (w tym zaokrąglonych rogów, cieni, osadzonych czcionek), HTML5 czy czy obsługi elementu Canvas. Zaimplementowany został również wydajniejszy silnik V8. Niestety jeszcze nie wszystko zostało zaimplementowane. Plugin nie posiada jeszcze interfejsu użytkownika dla pobieranych plików, jak również możliwości wydrukowania otwartego elementu.

W ramach projektu została udostępniona dokumentacja, w której opisano możliwość wykrycia przeglądarek bez zainstalowanej wtyczki. W przypadku użytkowników, którzy posiadają zainstalowany plugin webmaster może domyślnie uaktywnić silnik na swojej stronie. Wystarczy dodać metatag <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=1"> w sekcji <head> strony. Ponadto zgodnie z wpisem blogowym, Google Wave będzie prosił użytkowników Internet Explorera 6, 7 oraz 8 o instalację Chrome Frame''a.
Wtyczkę Chrome Frame można pobrać ze stron projektu. Zainstalować ją mogą użytkownicy Internet Explorera 6 i nowszych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Download

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


w załączniku klucz rejestru który włącza opcje na stałe bez niego trzeba wpisywać adres według wzoru

cf:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



z pluginem instaluje się przeglądarka google chrome 4.0.211.7
Odpowiedz
#2
taktylko ciekawe jak z bezpieczeństwem
mnie interesuje czy dalej jest taka dziurawa jak kiedyś
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
teoretycznie bezpieczeństwo takie jak w chrome...
i plugin jest niekompatybilny Z DW jak Internet Explorer działa w trybie niezaufanym to nie ma możliwości skorzystania z silnika chrome
Odpowiedz
#4
Jak nie kompatybilny z DW-to nie dla nasSmile
Opera ma 100/100
Firefox 93/100
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#5
Miałem...zobaczyłem...wywaliłem Smile U mnie acid test zatrzymał się na liczbie 12/100 i komunikacie, że "test failed" i mam ustawić domyślne wygładzanie czcionek. I pewnie dodatek może nawet by się ostał, gdyby nie to, że instalowało się z nim pełno dziwnych plików i folderów...podobnie jak w Chrome.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
safari ma też 100/100
bez kombinowania
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Wtyczka działa i przechodzi Acid3 100/100, trzeba dodać do rejestru wpis który jest w pierwszym poście, to dopiero aktywuje wtyczkę na stałe. Niestety jest jeszcze bardzo niestabilna ale za to piekielnie szybka.
Odpowiedz
#8
Może Google nie naprawia lecz psuje IE:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości