Test programów do defragmentacji KŚ
#21
na paragona jest nieustająca promocja Tongue więc można powiedzieć że jest darmowy
Odpowiedz
#22
Dziś zrobilem maly test z O&O Defrag 10 Professional i przy pomocy defragmentatora wbudowanego w system Windows 7.

1. Skanowanie tej samej partycji systemowej w celu okreslenia fragmentacji plikow:
- Windows 7 Defragmentator: 13%
- O&O Defrag: 19,34%

2. Stopien fragmentacji partycji po uzyciu defragmentatorow:
- Windows 7 Defragmentator: 6%
- O&O Defrag: 0,35%
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#23
Skuteczny Smile Jak będę defragmentował dysk to go zainstaluję.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#24
@Creer
To faktycznie dobry wynik dla defragmentatora O&O, ale jeśli chodzi i porównanie stopnia defragmentacji podawanego przez poszczególne programy, to nigdy nie porównuję ich jota w jotę, a to z prostej przyczyny. Każdy z takich programów nieco inaczej analizuje dysk, ma inną metodę/algorytm/zasadę defragmentacji, nieco inaczej więc porządkuje pliki i pustą przestrzeń dyskową. Chyba, że sprawdzałeś fragmentację plików jakimś innym defragmentatorem i to są jego wyniki po defragmentacji tamtymi programami...przed nie miałoby sensu.
Ale fakt...różnica między 0,35 a 6 jest kilkunastokrotna i widać, że to już nie błąd pomiaru tylko niedokładność w defragmentacji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Partycja systemowa byla badana dwoma defragmentatorami: wbudowanym w Windows i O&O Defrag (vide punkt 1).
Po wykonaniu osobnych defragmentacji tej samej partycji (partycji bazowej wykonanej z obrazu dysku), wyniki zostaly ocenione za pomoca w/w defragmentatorow (vide punkt 2)

Zapomnialem jedynie dodac przy wynikach:
- Windows 7 Defragmentator: 6% (O&O Defrag ocenil na: 12%)
- O&O Defrag: 0,35% (wbudowany w Win7 Defragmentator ocenil na: 0%)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#26
Creer napisał(a):Partycja systemowa byla badana dwoma defragmentatorami: wbudowanym w Windows i O&O Defrag (vide punkt 1).
Po wykonaniu osobnych defragmentacji tej samej partycji (partycji bazowej wykonanej z obrazu dysku), wyniki zostaly ocenione za pomoca w/w defragmentatorow (vide punkt 2)

Zapomnialem jedynie dodac przy wynikach:
- Windows 7 Defragmentator: 6% (O&O Defrag ocenil na: 12%)
- O&O Defrag: 0,35% (wbudowany w Win7 Defragmentator ocenil na: 0%)


ciekawy jestem jak vopt by się spisał
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#27
A czy ten O&O Defrag 10 Professional jest w wersji Polskiej?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#28
są spolszczenia w necie do o&O ostatno miałem O&O 12 ale odinstalowałem bo cały czas wisiał w pamięci ale chyba zainstaluje z powrotem
Odpowiedz
#29
Ja zainstalowałem na chwilę O&O bo chcę zdefragmentować dysk. Po zdeframgentowaniu oczywiście uninstall Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#30
@Plati...to instalujesz programy na raz? A co z bałaganem jaki zostaje? No chyba, że robisz to raz na pół roku? Tongue
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#31
Ale jak instaluje naraz? O co chodzi, nie zrozumiałem twojego posta.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#32
Napisałem"na raz"znaczy się jednorazowo...nie "naraz"czyli jakby nagle/równocześnie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
Ten test jest testem ułomnym.Dlaczego?.
Poniewaz nie pokazuje czy wymienione programy potrafią,wykorzystujac Offline Defragmentation,
zdefragmentować specjalnych plików systemowych oraz scalić i ułozyć na partycji pliku MFT i jego przestrzeni oraz plików Metadata.
Na pewno potrafi tp robić PerfectDisk,jeden z najlepszych jesli nie najlepszy program do defragmentacji.
Odpowiedz
#34
ichito napisał(a):Napisałem"na raz"znaczy się jednorazowo...nie "naraz"czyli jakby nagle/równocześnie Smile


tak, odinstalowałem, bo O&O będę używał znowu gdzieś za 2 lata, a do tego czasu nie chcę zasmiecać dysku.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości