Google Chrome - wersje stabilne
#1
Chrome to nie tylko najszybsza przeglądarka na rynku (średnio 2x szybsza niż Firefox 3.5, nieskończenie szybsza niż IE Suspicious ) ale także najbezpieczniejsza.

Jako jedyna nie została pokonana w konkursie hakerskim Pwn2Own 2009 a haker który zwyciężył stwierdził że gdyby miał się włamać do Chrome to musieliby płacić 1 mln dolarów na nie marne 5 tyś (zebrał więc 15tyś za IE, Firefoxa, Safari). Co w niej jest tak innego? Dzięki obsłudze wielu procesów możliwe było zaimplementowanie tzw. piaskownicy bezpieczeństwa. Proces renderowania strony jest odpalany osobno z bardzo niskimi uprawnieniami użytkownika (a nie pełnymi prawami użytkownika odpalającego przeglądarkę). W tym wypadku gdy haker znajdzie błąd np. w Webkit uzyskuje dostęp jedynie do bardzo ograniczonego procesu.

Z jego poziomu nie może kontrolować komputera jak by to miało miejsce w przypadku starszych przeglądarek odpalających całość w pojedynczym procesie (często z prawami administratora). Musi dodatkowo przełamać zabezpieczenia systemu by uzyskać prawa administratora. A to konieczność znalezienia kolejnej luki tym razem w systemie operacyjnym i wykorzystania jej z poziomu przejętego ograniczonego procesu przeglądarki.

W jednym z wywiadów haker który zwyciężył w Pwn2Own 2008 stwierdził że jego zdaniem w ciągu następnych kilku lat pozostałe przeglądarki także zaimplementują ten dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa co wymusi konieczność znalezienia zupełnie nowych sposobów ataku niż do tej pory. Moim zdaniem to najlepsza reklama Chrome, zdecydowanie lepsza niż zmiany kolorów itp.

http://www.google.com/chrome/
Odpowiedz
#2
Chyba czas się na tą przeglądarkę przesiąść skoro twierdzicie że SAFARI jest beee Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#3
dobrze wiedziecSmile
Odpowiedz
#4
za szpiegującą przeglądarkę googlowi dziękujemy
a co do tej szybkości to różne są na ten temat opinie
Odpowiedz
#5
@zord dla twojej wiadomości KAŻDA przeglądarka przesyła śladowe danych do swoich serwerów.
Odpowiedz
#6
a google updater który uruchamia się jako usługa i robi bug wie co w systemie ?
Odpowiedz
#7
@zord naprawde poswiec 5 minut i poczutaj na google.pl(ktore szpieguja Tongue ) do czego sluzy usluga google updater. Jesli nie chce ci sie to ci odpowiem do sprawdzania i instalowania uaktualnien do programow google (earth, talk, chrome)
Odpowiedz
#8
wiem do czego służy tylko po co przegląda indeksuje czy kij wie co pliki na dysku ?
Odpowiedz
#9
A gdzie tu jakiś antybanner?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#10
@zord jakie indeksowanie plikow ? o czym ty piszesz
Odpowiedz
#11
w wiście i 7 jest coś takiego jak monitor zasobów i w zakładce dysk widać który program coś zczytuje i googlowy programik robił to bardzo często i czyta bardzo wiele danych wykorzystanie było bardzo podobne do skanu antyvirusowego lub indeksowania plików
Odpowiedz
#12
A tam, zaraz szpieguje, zaraz sprawdza itp.
Niech sobie zbierają te dane, przy tak olbrzymiej ilości badanych i tak nie zrobią z tym nic sensownego / będą używać na własne potrzeby typu dopasowanie reklamy do użytkownika. Był już temat o "złości" google - dla mnie to smiechu warte, bo obecnie i tak prywatność już nie istnieje, po co więc sobie tym zawracać głowę, skoro usługi przez nich oferowane stoją na bardzo wysokim poziomie i są jak najbardziej user-friendly (np. gmail)?

Chrome jednak nie będę używał bo... brakuje w nim funkcjonalności jaką dają mi dodatki w firefoxie. Z tego co widzę, sytuacja jeszcze przez długi czas nie ulegnie zmianie, a dla mnie różnica 0,001s w ładowaniu strony nie jest brana pod uwagę ;P
Odpowiedz
#13
Lukasamd-prywatność istnieje jak walisz z kawiarenki a na głowie masz czapkę z daszkiem i kaptur-no problemSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#14
No ok, ale mi chodziło o prywatność w internecie Wink
Maskowanie IP itp. nic nie da - wypowiadamy się chociażby na forach takich jak to, to są znakomite źródła informacji o zainteresowaniach czy nawet sferach czysto osobistych danego człowieka.
Odpowiedz
#15
zawsze można skorzystać z TORa i potrolować gdzieś bezkarnie i anonimowo Tongue
Odpowiedz
#16
a wndows was nie szpieguje taka korporacja jeszcze wieksza od google dopiero was musi szpiegowac i wysylac dane co macie na hdd buhahah dajcie sobie na luz z tymi teoriami spiskowymi Grin
Odpowiedz
#17
czullo napisał(a):a wndows was nie szpieguje taka korporacja jeszcze wieksza od google dopiero was musi szpiegowac i wysylac dane co macie na hdd buhahah dajcie sobie na luz z tymi teoriami spiskowymi Grin


Właśnie. Jeżeli nawet to robią, niech sobie robią, mam to gdzieś Wink
Gdyby jutro (przenośnia) pojawiły się potrzebne mi wtyczki do Chrome to się na niego przesiadam i nie interesuje mnie co wysyłają Smile
Odpowiedz
#18
Powiem wam, że chrome mnie normalnie zachwyca GrinGrin

Przed chwilą zainstalowałem ja zamiast LISKA, bo ostatnio zrobił się mułowaty Smile
Zainstalowałem wersję 3, potem WU zainstalowało aktualizacje i teraz włączam Chrome, wchodzę w info a tu napisane:

[b] Aplikacja Google Chrome jest aktualna (4.0.206.1) więc Google szybkie jest Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#19
Zaraz też pobiorę chrome i potestuję Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#20
straight'' art napisał(a):Powiem wam, że chrome mnie normalnie zachwyca GrinGrin

Przed chwilą zainstalowałem ja zamiast LISKA, bo ostatnio zrobił się mułowaty GrinGrin Google chodzi jak burza. Ale nie o to chodzi Smile
Zainstalowałem wersję 3, potem WU zainstalowało aktualizacje i teraz włączam Chrome, wchodzę w info a tu napisane:

[b] Aplikacja Google Chrome jest aktualna (4.0.206.1) więc Google szybkie jest Grin


wersja 4XXXX jest wersja beta Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości