Co lepsze - zapora systemowa czy zapora Aviry?
#21
adam_993 napisał(a):Ale mi o to chodzi! Fw i prościutki, podstawowy HIPS. Jestem świadom marnego wyniku w CLT.

Jurku, ostatnio gdzieś pisałeś że nie warto brać pod uwagę testu HIPS (chyba że coś pomyliłem - to przepraszam). PC Tools FW dla mnie nie ma zadania blokowania wirusów. On ma blokować intruzów.


Pytam ponieważ dziwi mnie to, że PCTools osiąga w teście Matouseca wynik prawie maksymalny a w CLT mizerny. Z ciekawości chciałem się dowiedzieć, czy potrafi on stanowić skuteczne uzupełnienie dla AV, nie tylko jeżeli chodzi o ataki sieciowe ale również wirusowe. Jeżeli nie blokuje skutecznie wirusów, to test Matouseca nie wiadomo co testuje. Ponoć podstawą tego testu miał być HIPS a nie ochrona sieciowa.
Odpowiedz
#22
Jurek napisał(a):
adam_993 napisał(a):Ale mi o to chodzi! Fw i prościutki, podstawowy HIPS. Jestem świadom marnego wyniku w CLT.

Jurku, ostatnio gdzieś pisałeś że nie warto brać pod uwagę testu HIPS (chyba że coś pomyliłem - to przepraszam). PC Tools FW dla mnie nie ma zadania blokowania wirusów. On ma blokować intruzów.


Pytam ponieważ dziwi mnie to, że PCTools osiąga w teście Matouseca wynik prawie maksymalny a w CLT mizerny. Z ciekawości chciałem się dowiedzieć, czy potrafi on stanowić skuteczne uzupełnienie dla AV, nie tylko jeżeli chodzi o ataki sieciowe ale również wirusowe. Jeżeli nie blokuje skutecznie wirusów, to test Matouseca nie wiadomo co testuje. Ponoć podstawą tego testu miał być HIPS a nie ochrona sieciowa.


Ja tak samo jak Jurek już nie wiem o co biega w tym teście. Oa, Comodo, Outpost, kaspersky osiagaja w tescie Matouseca swietne rezeultaty, w CLt też, Pc Tools w matousecu prawie maks pkt a w CLt slabo gorzej od wbudowanych firewalli w pakietach, o co w tym chodzi hmm
Odpowiedz
#23
ja mam gdzieś hips pctools ważne że ma niezły fw i przy tym lekki
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#24
Ja to w ogóle mam gdzieś HIPSy i piaskownice Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości