Labolatorium Kaspersky - jak to jest ?
#1
Kilka dni temu posłałem do labolatorium Kasperskiegona adres: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> kilka sztuk wirusów których nie wykrywał.
I jak do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Czy lab Kaspra informuje mailowo o tym że wysłany plik do nich jest zarażony ?, czy po prostu odbywa się to bez powiadomienia a dodaniu tylko sygnaturki do bazy Kaspra.
W Avirze otrzymywałem powiadomienie Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#2
Mnie raz odpisywali a raz nie, nie wiem od czego to zależy Smile
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#3
Specjalnie wysyłam już do głównej kwatery Kaspra co by szybciej otrzymali i szybciej odpisali niż nasi krajowi specjaliści od Kaspra.
Ale widzę że nic to nie daje.
Jak dotąd najlepszy support prezentuje w tej kwestii Avira
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#4
zbyszek napisał(a):Specjalnie wysyłam już do głównej kwatery Kaspra co by szybciej otrzymali i szybciej odpisali niż nasi krajowi specjaliści od Kaspra.
Ale widzę że nic to nie daje.
Jak dotąd najlepszy support prezentuje w tej kwestii Avira


Zainstaluj sobie ponownie zbyszekGeSWalla, to nie będziesz miał problemu z niewykrywaniem wirusów oraz wysyłaniem ich do labu Grin
Odpowiedz
#5
Dziwne, bo tommyemu zawsze odpisuja co wysle mu wirusy ktorych kasper nie wykrywa i dostajeemial tego samego dnia po paru godzinachSmile
Pare razy wklejalem emial od kapsra w sprawie wyslanych plikow i pod kazdym plikiem podpisali nazwe wirusa jakiego wykryli, sklasyfikowali. Tommyemucodziennie na pw sle i odpisuja na pewnoSmile
Odpowiedz
#6
Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):Specjalnie wysyłam już do głównej kwatery Kaspra co by szybciej otrzymali i szybciej odpisali niż nasi krajowi specjaliści od Kaspra.
Ale widzę że nic to nie daje.
Jak dotąd najlepszy support prezentuje w tej kwestii Avira


Zainstaluj sobie ponownie zbyszekGeSWalla, to nie będziesz miał problemu z niewykrywaniem wirusów oraz wysyłaniem ich do labu Grin


Jurek mi nie chodzi o wykrywanie czy nie wykrywanie tylko o support kaspra. Powinni chyba odpisywać Smile

Do GW kiedyś powrócę Smile bo lubię ten program. Ale nie teraz Smile
LikwidatoR napisał(a):Dziwne, bo tommyemu zawsze odpisuja co wysle mu wirusy ktorych kasper nie wykrywa i dostajeemial tego samego dnia po paru godzinachSmile
Pare razy wklejalem emial od kapsra w sprawie wyslanych plikow i pod kazdym plikiem podpisali nazwe wirusa jakiego wykryli, sklasyfikowali. Tommyemucodziennie na pw sle i odpisuja na pewnoSmile


A mnie nie Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
zbyszek napisał(a):
Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):Specjalnie wysyłam już do głównej kwatery Kaspra co by szybciej otrzymali i szybciej odpisali niż nasi krajowi specjaliści od Kaspra.
Ale widzę że nic to nie daje.
Jak dotąd najlepszy support prezentuje w tej kwestii Avira


Zainstaluj sobie ponownie zbyszekGeSWalla, to nie będziesz miał problemu z niewykrywaniem wirusów oraz wysyłaniem ich do labu Grin


Jurek mi nie chodzi o wykrywanie czy nie wykrywanie tylko o support kaspra. Powinni chyba odpisywać Smile

Do GW kiedyś powrócę Smile bo lubię ten program. Ale nie teraz Smile
LikwidatoR napisał(a):Dziwne, bo tommyemu zawsze odpisuja co wysle mu wirusy ktorych kasper nie wykrywa i dostajeemial tego samego dnia po paru godzinachSmile
Pare razy wklejalem emial od kapsra w sprawie wyslanych plikow i pod kazdym plikiem podpisali nazwe wirusa jakiego wykryli, sklasyfikowali. Tommyemucodziennie na pw sle i odpisuja na pewnoSmile


A mnie nie Grin


Moze nie Ci nie odpisuja bo zdazyli juz sklasyfikowac, wykryc dane zagrozenie , poniewaz ktos juz wczesniej wyslal ten sam zarazony plik. Ja Tommyemu o okolo 8 zawsze rano podsylami on sle do nich. Moze dlatego Ci nie odpisuja. My wysylamy wylacznie z forum MBAm te zagrozenia ktore Kasper nie wykrywa. A to ,że jeszczeniewykrywa jak sprawdzasz na forum Malwarebytes to jest tak, ze Kasperskybedzie wykrywal jak pobierze sie najnowsza baze wirusow przy nastepnej dostepnej aktualizacji.
Odpowiedz
#8
Możliwe LikwidatoR. To wysyłajcie . Ja nie będę wysyłać Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#9
Wysylamy codziennie czasem bardzo mało, czasem wiecej zalezy od dniaWink
Odpowiedz
#10
LikwidatoR napisał(a):Wysylamy codziennie czasem bardzo mało, czasem wiecej zalezy od dniaWink


good job Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#11
Jeśli coś było detected już u nich, to i tak dostawałem maila zwrotnego jaki to już jest wykryty wirus w danym pliku i kazali uaktualnić bazę w kasprze.

Np. dziś wysłałem rano 3 maile i jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi Smile Widocznie mają zawolone terminy.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
tommy504 napisał(a):Jeśli coś było detected już u nich, to i tak dostawałem maila zwrotnego jaki to już jest wykryty wirus w danym pliku i kazali uaktualnić bazę w kasprze.

Np. dziś wysłałem rano 3 maile i jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi Smile Widocznie mają zawolone terminy.


Może jeszcze odpiszą Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#13
tommy504 napisał(a):Jeśli coś było detected już u nich, to i tak dostawałem maila zwrotnego jaki to już jest wykryty wirus w danym pliku i kazali uaktualnić bazę w kasprze.

Np. dziś wysłałem rano 3 maile i jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi Smile Widocznie mają zawolone terminy.


oooo dziwne, przewaznie szybko odpisuja jak napisze rano odpisujeszmi przed wieczorem po poludniuSmile
Odpowiedz
#14
Zbyszek może masz przeczulony antispam w skrzynce mailowej?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#15
Plati napisał(a):Zbyszek może masz przeczulony antispam w skrzynce mailowej?


Ja mam antyspam całkowicie wyłączony i jeszcze dziś nie odpisali. Coś się musi dziać Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#16
wlasnie a aktualiacje wypuszczaja czesto wiecza bardzo sie nie opierdzielajaWink
Odpowiedz
#17
No ja bym tak nie powiedział, dziś 3:30, 6:coś, 9:coś, 12, coś, 16, coś, tak co 0,5 godziny były w wersji 2010, bo wersji 2009, to tak co godzinę Smile

Ale działają, działają, bo widzę, że próbki z MB detektuje w większości w ciągu dnia, zawsze na koniec dnia miałem czysto w katalagu Smile , tylko dlaczego nie powiadamiają? Smile

P.S. Jak czasami np. dziś wrzuciłem kilka wirów na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to widać jaki bajzel te wirusy moga zrobić; dziesiątki kluczy tworzą w rejestrze, otwierają kilkanaście portów wyjściowych do nadawania, masakra, tak, że zanim to wszystko ludziki w k-lab ogarna to minie Smile respekt dla wszystkich walczących z goownem Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#18
tommy504 napisał(a):No ja bym tak nie powiedział, dziś 3:30, 6:coś, 9:coś, 12, coś, 16, coś, tak co 0,5 godziny były w wersji 2010, bo wersji 2009, to tak co godzinę Smile

Ale działają, działają, bo widzę, że próbki z MB detektuje w większości w ciągu dnia, zawsze na koniec dnia miałem czysto w katalagu Smile , tylko dlaczego nie powiadamiają? Smile

P.S. Jak czasami np. dziś wrzuciłem kilka wirów na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to widać jaki bajzel te wirusy moga zrobić; dziesiątki kluczy tworzą w rejestrze, otwierają kilkanaście portów wyjściowych do nadawania, masakra, tak, że zanim to wszystko ludziki w k-lab ogarna to minie Smile respekt dla wszystkich walczących z goownem Smile


to robota dla zawodowców nie dlas nas sa specjalnie przeszkoleni i niech walcza po to saSmile
Odpowiedz
#19
zbyszek napisał(a):Kilka dni temu posłałem do labolatorium Kasperskiegona adres: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e --> kilka sztuk wirusów których nie wykrywał.
I jak do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Czy lab Kaspra informuje mailowo o tym że wysłany plik do nich jest zarażony ?, czy po prostu odbywa się to bez powiadomienia a dodaniu tylko sygnaturki do bazy Kaspra.
W Avirze otrzymywałem powiadomienie Smile


Najlepiej to wysyłać podejrzane pliki bezpośrednio do Labolatorium Kaspersky w Moskwie na adres:

<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

Szybciej odpisują i szybciej działają Wink niż w naszym krajowym przedstawicielstwie Częstochowie
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#20
Tak, tak, też się szybko zorientowałem po wysłaniu kilka sztuk na adres .com i .pl

Odpisali z wszystkich poprzednich maili, tylko musiałem zmienić sposób wysyłania Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości