MAMUTU 2 (i a-squared)
#1
witam,
używam programu a-squared 4.5 i zainstalowałem sobie również Mamutu 2 tego samego producenta. mam z tym jedno pytanie: czy nie będą ze sobą koligować te dwa programy? jeden i drugi posiada funkcję Malware-IDS. chyba, że lepiej po prostu wyłączyć np. w a-squared funkcję malware ids i zostawić ją tylko w mamutu?
pozdrawiam Smile

dziękuje za odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
Rozumiem że chodzi tu o pełną wersję A-Squared Anti Malware ?
Używanie dwóch programów z rezydentem w tle nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zostaw tylko A-Squared a Mamutu możesz śmiało wywalić. Jest to program z ochroną behawioralną ale moje krótkie doświadczenie z Mamutu pozwala mi stwierdzić iż jest to raczej przeciętnej klasy program.
W miejsce Mamutu zainstaluj sobie porządnego firewalla jeśli go jeszcze nie masz (wybór jest dość szeroki: od Comodo i Outposta po Online Armor)

Masz może na kompie zainstalowanego jeszcze jakiegoś antywirusa ?
Pytam bo to istotne. Co za dużo to niezdrowo i nie można przeginać z ilością programów.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#3
witam Smile))
rozumiem. tak, mam NOD32 4 oraz firewalla online armor (tutaj mam wyłączoną ochronę poczty bo używam nod32 do tej czynności)
do tego właśnie dodatkowo mam zainstalowaną pełną wersje a-squared 4.5 z włączonym strażnikiem, stąd pytałem o mamutu.
ps. używam jeszcze peerguardiana 2

czyli krótko mówiąc:
antywirus: NOD 32 4
firewall: online armor
anty malware: a-squared 4.5
do blokowania ip:peerguardian 2

rozumiem, że to wystarczy? a nawet daje dobrą ochronę kompa? bez zbędnego kombinowania.
Odpowiedz
#4
Jak najbardziej wystarczy SmileUważaj na fałszywki w A-squard .
Odpowiedz
#5
maximuss81 napisał(a):witam Smile))
rozumiem. tak, mam NOD32 4 oraz firewalla online armor (tutaj mam wyłączoną ochronę poczty bo używam nod32 do tej czynności)
do tego właśnie dodatkowo mam zainstalowaną pełną wersje a-squared 4.5 z włączonym strażnikiem, stąd pytałem o mamutu.
ps. używam jeszcze peerguardiana 2

czyli krótko mówiąc:
antywirus: NOD 32 4
firewall: online armor
anty malware: a-squared 4.5
do blokowania ip:peerguardian 2

rozumiem, że to wystarczy? a nawet daje dobrą ochronę kompa? bez zbędnego kombinowania.


Wystarczy. Tylko tak jak mówiłem wywal Mamutu bo jest ono w tym zestawie zbędne i niepotrzebnie pochłania ci zasoby komputera. Masz dobrego antywirusa, dobrej klasy firewalla z HIPS, niezłego choć jak już wspomniano podatnego na fałszywki antyspyware''a.
To wystarczający i dobry zestaw chociaż wg mnie gdybyś zrezygnował z A-Squareda to byłbyś równie dobrze chroniony jak teraz ale to tylko moje zdanie i jeśli tobie ten program odpowiada to nie ma potrzeby żebyś go wywalał.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#6
Zestaw może być Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
maximuss81 napisał(a):witam Smile))
rozumiem. tak, mam NOD32 4 oraz firewalla online armor (tutaj mam wyłączoną ochronę poczty bo używam nod32 do tej czynności)
do tego właśnie dodatkowo mam zainstalowaną pełną wersje a-squared 4.5 z włączonym strażnikiem, stąd pytałem o mamutu.
ps. używam jeszcze peerguardiana 2

czyli krótko mówiąc:
antywirus: NOD 32 4
firewall: online armor
anty malware: a-squared 4.5
do blokowania ip:peerguardian 2

rozumiem, że to wystarczy? a nawet daje dobrą ochronę kompa? bez zbędnego kombinowania.


NOD32 + Online Armor i ewentualnie Peerguardian w zupełności wystarczą. A-squared bym wywalił lub jeśli go bardzo lubisz, zostawił jako on-demand.
Odpowiedz
#8
rozumiem. i bardzo dziękuje za odpowiedzi i pomoc Smile
pozdrawiam Smile))
Odpowiedz
#9
Mamutu wchodzi już w składa-squared i odpowiada w nim za analizę behawioralną, więc jeśli chcesz już zainstalować jakiś dodatkowy,alternatywny bloker behawioralny to możesz zemanę a jeżeli chcesz dodatkową ochronę antywirusową, ale nie opartą na sygnaturach,by nie kolidowała z a-squared, to spokojnie możesz doinstalować Prevx.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości