Zakaz produktów Kaspersky w USA
#1
Stany Zjednoczone zakazały produktów Kaspersky z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe. Od 20 lipca Kaspersky nie będzie mógł sprzedawać nowych produktów w USA, a aktualizacje zakończą się 29 września 2024 roku. Użytkownikom zaleca się odinstalowanie oprogramowania Kaspersky i przejście na alternatywy, takie jak Avast Free Antivirus, ESET Security Ultimate lub McAfee Total Protection. Na urządzeniach mobilnych warto rozważyć inne aplikacje zabezpieczające.

Więcej szczegółów można znaleźć w artykule

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#2
USA ostatnio sporo rzeczy zakazuje w tym i chińskich dronów DJI Mavic i reszty bo podejrzewa że drony szpiegują i zbierają dane do siebie.
Z tego co wiadomo to ktoś tam z wysoko postawionych ma lokowanie produktu w swojej marce, wcale by mnie to nie zdziwiło jak by to robili specjalnie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Drony akurat tak działają. Mało ludzi wie że jak Izrael pozwolił ruskim przebadać swoje drony w czasach wojny rusko-gruzińskiej to drony nagrały dokładnie ruską bazę Grin A to było lata temu.
Odpowiedz
#4
I teraz 2 pytania: czy USA wie o czymś lub uświadomiło sobie coś czego nie wie/nie rozumie publika? Jeśli tak, to czy interes UE jest zbieżny tutaj z interesem USA lub po prostu opłaca się być ich partnerem.?
Nie wiem jaka odpowiedź jest na pierwsze pytanie, ale na drugi warunkowo moim zdaniem odpowiedź jest raczej tak.
Odpowiedz
#5
No ja nie wiem kto tu jest większym szpiegiem patrząc po tym jako monopol mają produkty z USA a jakie z Rosji, Chociaż myślę że Puchatek (Chiny) nie gorszy może i faktycznie więcej państw jest w europie i okolicach ale liczebnościwo jednak więcej ludzi żyje w Azji.

Myślę że telemetria będzie mocną kartą w wojnie internetowej. Choć w życiu codziennym bardziej odczujemy tą fizyczną i gospodarczą.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Chiny no niestety ale wręcz chcą wyłamać drzwi, widać to w logach, oczywiście nałożone są na nich restrykcje Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Chiny ewidentnie się ostatnio rozpychają i są w ofensywie gospodarczo-cyfrowej, a przy okazji zbierają ogromne ilości danych również włamaniami na urządzenia klientów patrz ataki takie jak niedawny polyfill[.]io, 0-day w Pinduoduo, zbieranie danych przez TikTok (zarówno przez apkę jak i dla ich LLM-a Bytespider), Temu.

O tym jak bardzo podejrzane jest chińskie e-commerce można posłuchać na filmie od Financial Times: The rise of Pinduoduo and Temu: profits and secrets dostępnym na YouTube.

Osobiście chyba znowu zrobię coś, czego dawno nie robiłem czyli pobawię się regułkami iptables/nftables. Tym razem zablokuje chińskie zakresy IP, oprócz typowych dla mnie blokad dla m.in. Facebooka, których dawno nie robiłem
Odpowiedz
#8
Nie zapominajmy o świecie gamingu, w którym Chiny zaglądają nam tu i ówdzie - czyli Tencent i ich wszędobylskie macki vide Discord, LoL (Riot), Epic Games. Pubg, UBI, długo by jeszcze wymieniać...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości