Zakaz produktów Kaspersky w USA
Stany Zjednoczone zakazały produktów Kaspersky z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe. Od 20 lipca Kaspersky nie będzie mógł sprzedawać nowych produktów w USA, a aktualizacje zakończą się 29 września 2024 roku. Użytkownikom zaleca się odinstalowanie oprogramowania Kaspersky i przejście na alternatywy, takie jak Avast Free Antivirus, ESET Security Ultimate lub McAfee Total Protection. Na urządzeniach mobilnych warto rozważyć inne aplikacje zabezpieczające.

Więcej szczegółów można znaleźć w artykule

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
USA ostatnio sporo rzeczy zakazuje w tym i chińskich dronów DJI Mavic i reszty bo podejrzewa że drony szpiegują i zbierają dane do siebie.
Z tego co wiadomo to ktoś tam z wysoko postawionych ma lokowanie produktu w swojej marce, wcale by mnie to nie zdziwiło jak by to robili specjalnie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Drony akurat tak działają. Mało ludzi wie że jak Izrael pozwolił ruskim przebadać swoje drony w czasach wojny rusko-gruzińskiej to drony nagrały dokładnie ruską bazę Grin A to było lata temu.
Odpowiedz
I teraz 2 pytania: czy USA wie o czymś lub uświadomiło sobie coś czego nie wie/nie rozumie publika? Jeśli tak, to czy interes UE jest zbieżny tutaj z interesem USA lub po prostu opłaca się być ich partnerem.?
Nie wiem jaka odpowiedź jest na pierwsze pytanie, ale na drugi warunkowo moim zdaniem odpowiedź jest raczej tak.
Odpowiedz
No ja nie wiem kto tu jest większym szpiegiem patrząc po tym jako monopol mają produkty z USA a jakie z Rosji, Chociaż myślę że Puchatek (Chiny) nie gorszy może i faktycznie więcej państw jest w europie i okolicach ale liczebnościwo jednak więcej ludzi żyje w Azji.

Myślę że telemetria będzie mocną kartą w wojnie internetowej. Choć w życiu codziennym bardziej odczujemy tą fizyczną i gospodarczą.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Chiny no niestety ale wręcz chcą wyłamać drzwi, widać to w logach, oczywiście nałożone są na nich restrykcje Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Chiny ewidentnie się ostatnio rozpychają i są w ofensywie gospodarczo-cyfrowej, a przy okazji zbierają ogromne ilości danych również włamaniami na urządzenia klientów patrz ataki takie jak niedawny polyfill[.]io, 0-day w Pinduoduo, zbieranie danych przez TikTok (zarówno przez apkę jak i dla ich LLM-a Bytespider), Temu.

O tym jak bardzo podejrzane jest chińskie e-commerce można posłuchać na filmie od Financial Times: The rise of Pinduoduo and Temu: profits and secrets dostępnym na YouTube.

Osobiście chyba znowu zrobię coś, czego dawno nie robiłem czyli pobawię się regułkami iptables/nftables. Tym razem zablokuje chińskie zakresy IP, oprócz typowych dla mnie blokad dla m.in. Facebooka, których dawno nie robiłem
Odpowiedz
Nie zapominajmy o świecie gamingu, w którym Chiny zaglądają nam tu i ówdzie - czyli Tencent i ich wszędobylskie macki vide Discord, LoL (Riot), Epic Games. Pubg, UBI, długo by jeszcze wymieniać...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości