Ashampoo WinOptimizer 27 przetestowany - Recenzja programu
#1
Ashampoo WinOptimizer 27 to najnowsza wersja popularnego narzędzia do optymalizacji systemu Windows, które oferuje szeroką gamę funkcji mających na celu poprawę wydajności komputera oraz utrzymanie go w czystości i sprawności. Wersja 27 wprowadza kilka nowych funkcji i ulepszeń, które czynią ją jeszcze bardziej użyteczną dla przeciętnego użytkownika.
[Obrazek: attachment.php?aid=1715]

Interfejs użytkownika
Jednym z największych atutów Ashampoo WinOptimizer 27 jest jego intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs. Program jest zaprojektowany w taki sposób, aby nawet osoby niezaznajomione z technologią mogły łatwo korzystać z jego funkcji. Menu główne jest czytelne, a najważniejsze narzędzia są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Kluczowe funkcje
1. One-Click Optimizer: To narzędzie pozwala na szybkie skanowanie i optymalizację systemu za pomocą jednego kliknięcia. Analizuje dysk twardy, rejestr, a także pliki tymczasowe i niepotrzebne, oferując kompleksowe czyszczenie.
2. System Maintenance: Ta funkcja oferuje głębsze narzędzia do konserwacji, w tym czyszczenie rejestru, defragmentację dysków, zarządzanie plikami startowymi oraz naprawę błędów na dysku.
3. Privacy Protection: WinOptimizer 27 oferuje zaawansowane narzędzia do ochrony prywatności, takie jak niszczenie plików, zarządzanie ciasteczkami przeglądarki oraz szyfrowanie danych.
4. Live-Tuner 2.0: Ta funkcja monitoruje działanie systemu w czasie rzeczywistym, optymalizując przydział zasobów do aplikacji i procesów, co może znacząco poprawić wydajność, zwłaszcza na starszych komputerach.
5. Game Booster: Narzędzie dedykowane graczom, które tymczasowo wyłącza zbędne procesy i usługi, aby zwolnić zasoby systemowe i poprawić wydajność gier.
6. SSD Wizard: Funkcja zaprojektowana specjalnie do optymalizacji dysków SSD, co może pomóc w wydłużeniu ich żywotności oraz poprawie szybkości działania.

Wydajność

Ashampoo WinOptimizer 27 działa płynnie i nie obciąża systemu. Proces skanowania jest szybki, a optymalizacja przynosi zauważalne efekty w postaci szybszego uruchamiania się systemu, szybszego  działania aplikacji i lepszej ogólnej responsywności komputera.
Podsumowanie
Ostatnio miałem okazję recenzować WinOptimizer w wersjach 19, 25 i 26. Jako długoletni użytkownik tego pakietu, nie mogłem nie zauważyć, jak znacząco narzędzie to ewoluowało w ostatnich latach i jak konsekwentnie się doskonali. Szczególnie imponujące jest ciągłe ulepszanie narzędzi do optymalizacji systemu, zwłaszcza One Click Optimizer. Bez wątpienia jest to jedno z najpotężniejszych i najbardziej przyjaznych użytkownikowi narzędzi, z jakimi miałem do czynienia.
Ashampoo WinOptimizer 27 to wszechstronne narzędzie do optymalizacji systemu Windows, oferujące bogaty zestaw funkcji w przystępnym i intuicyjnym interfejsie. Dzięki różnorodnym narzędziom do czyszczenia, optymalizacji i ochrony prywatności, jest to program godny polecenia zarówno dla początkujących użytkowników, jak i zaawansowanych entuzjastów komputerowych. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na poprawę wydajności swojego komputera, WinOptimizer 27 jest zdecydowanie wart rozważenia.


Nowości i ulepszenia w skrócie:
Strona główna z 8 narzędziami do optymalizacji: Wszystkie kluczowe funkcje zebrane w jednym miejscu dla łatwiejszego dostępu.

- Zwiększona wydajność programu: Lepsze zarządzanie pamięcią w systemach 64-bitowych zapewnia wyższą wydajność.

- Szybsze uruchamianie aplikacji: Ulepszone narzędzie Live Tuner przyspiesza start programów.

- Optymalizacja z kreatorem: Tuning Assistant pomaga w zoptymalizowaniu systemu krok po kroku.

- Nowe moduły automatyzacyjne: Więcej opcji indywidualizacji dzięki nowej technologii.

- Nowe profile narzędzi czyszczących: Obsługa najnowszych wersji systemu Windows i przeglądarek.

- Superszybkie środki czyszczące: Nowe algorytmy wyszukiwania poprawiają skuteczność czyszczenia.

- Odświeżanie i przywracanie pamięci cache ikon: Łatwiejsze zarządzanie ikonami.

- Bezpieczne usuwanie pustych folderów: Znajdź i usuń niepotrzebne puste foldery.

- Historia usuwania: Śledzenie działań narzędzi czyszczenia i analizy systemu.

- Narzędzie Crash Analyzer: Sprawdzanie ukrytych raportów o awariach i błędach systemu Windows.

- Tryb Windows GodMode: Dostęp do zaawansowanych ustawień systemowych jednym kliknięciem.

Produkt do testu dostarczył: Ashampoo


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości