Problem, chyba przez GW
#1
Mam następujący problem i chyba GW jest winne. Od kilku minut wyskakuje błąd:

mmc.exe - Błąd aplikacji.
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x000022). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację. Po restarcie PC w trakcie jego uruchamiania mam BSOD, po czym po wybraniu "Uruchom ostatnią dobrą konfigurację" PC uruchamia się poprawnie.Co radzicie robić?

Problem rozwiązany

Problem rozwiązany, ale coś jest poknocone z izolowaniem partycji. Wklepałem regułę Security Class: Threat Gates, Resource Typ: File, Name, Resource: \Device\HarddiskVolume1 i zamiast partycję D zaizolowało mi C i stąd te problemy.
Odpowiedz
#2
Pablosss napisał(a):Mam następujący problem i chyba GW jest winne. Od kilku minut wyskakuje błąd:

mmc.exe - Błąd aplikacji.
Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x000022). Kliknij przycisk OK aby zakończyć aplikację. Po restarcie PC w trakcie jego uruchamiania mam BSOD, po czym po wybraniu "Uruchom ostatnią dobrą konfigurację" PC uruchamia się poprawnie.Co radzicie robić?

Problem rozwiązany

Problem rozwiązany, ale coś jest poknocone z izolowaniem partycji. Wklepałem regułę Security Class: Threat Gates, Resource Typ: File, Name, Resource: \Device\HarddiskVolume1 i zamiast partycję D zaizolowało mi C i stąd te problemy.


GW posiada swoje walory ale nie jest tak dopracowany jak DW. Na lapku córki po zainstalowaniu GeSWalla nie mogłem uruchomić systemu i podobnie jak Ty wykorzystałem ostatnią dobrą konfigurację i z trudem go wyinstalowałem. W trybie awaryjnym się nie dało. U mnie czasem są zwiechy podczas startu Windy.
W wersji 2.8 było lepiej.
Odpowiedz
#3
Może coś jest z tą regułą nie tak? To jedyna jak do tej pory wpadka GW u mnie i to po dodaniu tej właśnie reguły.
Odpowiedz
#4
A ja odkąd mam GW nie miałem żadnych problemów typu zwiechy, problemy z uruchamianiem. Ten program pracuje fantastycznie
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#5
Pablosss napisał(a):Może coś jest z tą regułą nie tak? To jedyna jak do tej pory wpadka GW u mnie i to po dodaniu tej właśnie reguły.


Moim zdaniem z wyjątkiem szczególnych sytuacji, nie powinno się izolować całego dysku lub partycji.
GW izoluje aplikacje i najważniejsze elementy systemu a to wystarczy.
Odpowiedz
#6
Tylko że ja chciałem zaizolować D a GW zaizolował sobie C. Dlaczego i jakim prawem? Pojęcia nie mam.
Odpowiedz
#7
Pablosss napisał(a):Tylko że ja chciałem zaizolować D a GW zaizolował sobie C. Dlaczego i jakim prawem? Pojęcia nie mam.


A skąd wiesz, że zaizolował C?
Odpowiedz
#8
Jurek napisał(a):A skąd wiesz, że zaizolował C?


Sprawdzałem. Wszędzie były znaczki G symbolizujące izolację GW.
Odpowiedz
#9
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):A skąd wiesz, że zaizolował C?


Sprawdzałem. Wszędzie były znaczki G symbolizujące izolację GW.


GeSWall może zaizolować wszystkie pliki w partycji aby zapobiec infekcji systemu i u mnie też tak jest a nie dodawałem reguły dla całej partycji.
Po prostu program popełnił błąd. Spróbuj wklepać regułę jeszcze raz albo z niej zrezygnuj.
Odpowiedz
#10
Jurek napisał(a):Po prostu program popełnił błąd. Spróbuj wklepać regułę jeszcze raz albo z niej zrezygnuj.


Zrezygnowałem z reguły i więcej kombinować nie zamierzam. Nie będę dochodzić czy to wina reguły czy GW.
Odpowiedz
#11
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Po prostu program popełnił błąd. Spróbuj wklepać regułę jeszcze raz albo z niej zrezygnuj.


Zrezygnowałem z reguły i więcej kombinować nie zamierzam. Nie będę dochodzić czy to wina reguły czy GW.


Zwróć uwagę czy pliki na D nadal są zaizolowane. Jeżeli używasz jej do przechowywania plików, to przypuszczam, ze wszystkie posiadają ikonę "G" Smile
Odpowiedz
#12
Jurek napisał(a):Zwróć uwagę czy pliki na D nadal są zaizolowane.


Na D żaden plik nie był i nie jest zaizolowany. Miała być zaizolowana cała partycja D, ale GW postanowił inaczej Smile
Odpowiedz
#13
Pablosss napisał(a):
Jurek napisał(a):Zwróć uwagę czy pliki na D nadal są zaizolowane.


Na D żaden plik nie był i nie jest zaizolowany. Miała być zaizolowana cała partycja D, ale GW postanowił inaczej Smile


To rzeczywiście zaizolował C.
U mnie na partycji z plikami wszystko jest zaizolowane. Gdybyś zrobił skanowanie prawoklikiem w "Untrusted Files", to GW by Ci zaizolował. Jeżeli jakiś plik jest zawirusowany (np. MP3 lub crack), to można go wtedy bez problemu uruchamiać.
Odpowiedz
#14
niezłą lipę ci Pabloss GW zrobiło
trochę to dziwne że tak sie stało
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
Też zdębiałem w pierwszym momencie, jeszcze bardziej jak po restarcie w trakcie uruchamiania PC miałem BSODa, ale po chwili i złapaniu głębszego oddechu skojarzyłem fakty i już jest ok. Za olerę nie wiem jednak czemu tak się stało. Błąd reguły czy GW?
Odpowiedz
#16
polak900 napisał(a):niezłą lipę ci Pabloss GW zrobiło
trochę to dziwne że tak sie stało


To są Polak reguły specjalne, których się nie używa standardowo w GW. Mimo wszytko ten niezwykle konfigurowalny HIPS, wymaga jeszcze dopracowania. Ale i DW nie jest doskonaly, ponieważ w XP znikają czasem aplikacje z lisy niezaufanych a pendrive się wiesza Smile
Odpowiedz
#17
Jurek napisał(a):
polak900 napisał(a):niezłą lipę ci Pabloss GW zrobiło
trochę to dziwne że tak sie stało


To są Polak reguły specjalne, których się nie używa standardowo w GW. Mimo wszytko ten niezwykle konfigurowalny HIPS, wymaga jeszcze dopracowania. Ale i DW nie jest doskonaly, ponieważ w XP znikają czasem aplikacje z lisy niezaufanych a pendrive się wiesza Smile


pisałeś o tym tylko mnie nie znika
może dlatego że nie używam xp
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Wydaje mi się, że masz jeszcze A:\ (stacja dyskietek) jeszcze... zmień na \Device\HarddiskVolume2 i wtedy będzie A:\ - 0, C:\ - 1, D:\ - 2

Pewności teraz nie mam, ale chyba tak powinno być. Niestety w tej chwili nie jestem na swoim kompie i nie moge tego sprawdzić.
Odpowiedz
#19
Mam tylko 2 partycje: C i D. Pod "A" mam stację dyskietek, której notabene nie ma.
Odpowiedz
#20
Hmmm, jutro to sprawdzę u siebie i dam Ci znać. Niestety dawno nie stosowałem tej reguły i nie mam pewności teraz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości