Premiera Audials One 2023, słuchaj nagrań audio najwyższej jakości do 192 kHz
#1
Twórca programu Audials One, firma Audials z początkiem listopada wydała wersję oznaczoną rocznikiem 2023. Sprawdźmy jakie zmiany ona kryje.
   

Obszerny test poprzedniej wersji 2019, można znaleźć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, zaś wersji 2022 w

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

miejscu.

Instalacja
Instalacja nie zajmuje dużo czasu, zajmuje kilka minut.

           

Wideo

W najnowszej wersji zoptymalizowano  proces przechwytywania plików wideo bezpośrednio z karty graficznej i ulepszono kodowanie z obsługą GPU dla wysokiej jakości, wyraźnych nagrań.

Całkowitej przebudowie uległ odtwarzacz wideo, stał się bardziej przyjazny dla użytkownika.

W przypadku filmów zgranych za pomocą Audials, aplikacja automatycznie wykrywa, które części zawierają zwiastuny lub reklamy. Następnie podświetla je w edytorze wideo, umożliwiając łatwe ich usunięcie

Wyszukiwarka napisów umożliwia znalezienie napisów w niemal każdym języku i dodanie ich do nagrań w odpowiednim momencie. Co ciekawe, napisy inportowane są bezpośrednio z portali streamingowych, dzięki czemu mamy pewność, że zawsze będziemy w posiadaniu najbardziej poprawnej wersji tłumaczenia.

           

Dynamic Range Compression

Jedną z ciekawszych nowych funkcji programu, jest funkcja Dynamic Range Compression. Program podczas zgrywania wideo  tworzy alternatywne ścieżki dźwiękowe, które są miksowane w czasie rzeczywistym w sposób automatyczny tak aby ścieżka dźwiękowa byłą bardziej zrozumiała

Dzięki „ kompresji dynamiki ” głośność w nagranych filmach w zakresie od -27 dB do 0 dB jest łatwiejsza do zrozumienia, a głośne dźwięki, takie jak wybuchy lub efekty dźwiękowe, lub tak obecne w polskim języku sibilanty, i transjenty są bardziej „pod kontrolą. Z kolei hałasy poniżej -80 dB, takie jak wiatr czy szelest papieru, są całkowicie eliminowane.

Wsparcie dla 64 bitowej wersji systemu

Można powiedzieć, w końcu program doczekał się całkowitego wsparcia dla architektury  64-bitowej systemu Windows,  która w pełni wykorzystuje dużą ilość pamięci do wydajniejszego przetwarzania.

Muzyka i Radio

Najnowsza wersja obsługuje wszystkie możliwe serwisy, które udostępniają muzykę w bezstratnym formacie.
   
Zostało też zupełnie uproszczone zgrywanie utworów z serwisu Deezer, poprzez użycie opcji „Przeciągnij i upuść” można zgrać całe utwory, albumy i listy odtwarzania z Deezer właśnie bezpośrednio do Audials.
   

Od tej wersji teraz mamy możliwość edycji utworów, zgranych, bezpośrednio w tej aplikacji.
[Obrazek: 80799-38-ca4c411cc5f1f5cd172136b8452546a...fit=bounds]

Do dyspozycji dostajemy ponad 1000 tysięcy stacji radiowych, wtym prawie 700 z Polski.
   

Podcast Wideo

Coraz więcej dostawców na całym świecie publikuje świetne treści w formie podcastów wideo na wszelkiego rodzaju interesujące tematy.

W bardzo prosty sposób można wyszukiwać podcasty. Wystarczy wpisać tytuł podcastu w wyszukiwarce, lub ewentualnie przefiltrować listę dostępnych materiałów po kraju lub kategorii.
   


Plusy
+ Wszystkie serwisy w jednym miejscu
+ Pokaźna lista kanałów TV oraz stacji radiowych
+ Pobieranie metadanych zzgrywanych utworó
+ Nagrywanie wideo z portali typu Netflix w wysokiej jakości
+ Wygodne zarządzanie swoją biblioteką

Minusy
- Brak polskiej wersji językowej
Mała lista kanałów TV
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości