CIS nie wykrywa zagrożeń www ?
#1
Nie wiem czy odpowiedni dział, w razie czego moderator przeniesie. Otóż sprawa ma się tak. Do tej pory miałem Norton 360 Premium i przy wchodzeniu na stronę Filman (pomińmy na razie etyczność tj. nielegalne streamy) i wybraniu jakiegoś streamu (np. voe czy videoza) zawsze Norton informował, że zablokował atak (zazwyczaj jakiś syf podpięty pod player). Skończyła mi się licencja, a obecnie są ważniejsze wydatki (opał) więc zakup licencji na Nortona odłożyłem na później. Pomyślałem o Comodo Iinternet Security Free, na jakiś czas. Zainstalowałem i tu zdziwienie, Comodo nic nie krzyczy przy wchodzeniu na streamy (Firewall tryb bezpieczny), w logach też nic nie ma. I teraz pytanie, czy Comodo ma słabszą detekcję ? Czy trzeba go jakoś lepiej skonfigurować ?
Odpowiedz
#2
Z pakietami bywa tak że część ochrony ma dobrą, a reszta taka sobie i co pakiet ochrony to inne moduły są lepsze/gorsze niż w tym wcześniejszym.

Co do Comodo to on według mnie ma słabego AV i filtrowanie stron. Za to dobrego hipsa.

Co do wchodzenia na, że to tak ujmę śmieciowe, nielegalne strony to odradzam na głównym kompie, a tym bardziej systemie choćby nie wiem jaki soft ochronny się miało zainstalowany.

Bo na testach regularnie widzę jak nawet topowe rozwiązania dają du....

Jak chcesz wzmocnić ochronę www to możesz doinstalować dodatek mbam albo aviry bo one najlepiej wypadały w testach w blokowaniu stron.
Opcjonalnie można wchodzić na strony z wirtualnego systemu np przy użyciu VMware ale i takie rozwiązanie nie da ci 100% bo widzę na vbulletin jak regularnie latają podatność na infekcje, ale nadal będzie to lepsze niż odpalanie syfu na głównym systemie. Najlepiej to kupić sobie jakieś mięso armatnie np rasberry pi i na nim odtwarzać filmy a w sieci lokalnej zablokować odgórnie łączenie z tym urządzeniem lub najlepiej osobną sieć internetową, aby nie doszło do infekcji pomiędzy urządzeniami.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Norton często strony z nielegalnym softem/streamingiem itp oznacza jako zawirusowane. Stąd te legendy o wirusach na nich panujących Smile
PS: Hacki do gier typu cheatengine też wykrywa jako wirusy Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości