Ankieta: Jaki pakiet IS dla mnie ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Norton 360 Premium
50.00%
5 50.00%
ESET IS
40.00%
4 40.00%
GData IS
10.00%
1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Norton vs Eset vs GDATA
#1
Koledzy potrzebuję wybrać jakiś program, przez ostatni miesiąc instalowałem triale etc. Muszę się zdecydować na coś z:
1. Norton 360 Premium 
2. Eset IS
3. GData IS

Komputer służy w 90% procentach do gier (CS:GO, Insurgency, Dota) nie używam pirackich gier i softu (użytkowy głównie open source jak LibreOffice, Double Commander etc.) social media (żona Vivaldi + uBlock, ja Firefox + uBlock), filmów i muzyki. Głównie legalny stream Netflix/Player etc. ale czasem zdarza się korzystanie z filman.cc Nie podpinamy obcych pendrive, więc głównym wektorem ataku jest syf z przeglądarek (żona siedzi na FB). Więc jaki pakiet z tych w/w będzie najlepszy ? Nie potrzeba dodatkowych opcji jak optymizer, niszczarka plików, nie korzystamy z bankowości online na PC. Za ESETEm idzie małe obciążenie, dobra konfigurowalność, nie spowalnia zbytnio wczytywania stron, Norton - dla mnie wielka niewiadoma ale przez kilka dni sprawiał pozytywne odczucie, ostatnio miałem go w 2002r, G Data ma okropny interfrejs ale niezłą skuteczność skanera.

Na liście miał się znaleźć jeszcze Bitdefender, ale najbardziej obciążał PC, były spadki FPS w grach, ale jest też do przemyślenia choć ładnie blokował syf z stron z stremami.  

AVG/AVAST etc. odpadają, mało opcji konfiguracji, mułowatość etc. 

KIS - nie wiem czemu, ale nie mam zaufania do KS Network (nie jest to powiązane z obecną napaścią)
Odpowiedz
#2
Gdata słaby, wybór pozostaje między ESET a NORTON
Norton troche ciężki eset szybszy ale Norton zapewne bez wątpienia będzie miał mocniejszą ochronę.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
A może F-Secure Safe ?
MD + WHHL
Odpowiedz
#4
(06.04.2022, 09:23)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A może F-Secure Safe ?
Odpada, jedyny sensowny jest najdroższy pakiet, a inne softy mają te funkcjonalności w pakietach IS jak ochrona WiFi co się przyda czasem. 

Pytanie co do Nortona - poczytałem i trochę niesmak przez temat funkcji kopania crypto, dodali to już czy nie bo na trialu nawet nie zwróciłem na to uwagi ?
Pytanie gdzie w ESET IS jest jakiś log z informacją o zablokowanych witrynach ? Jak miałem trial BitDefendera lub Nortona to od razu po wejściu na filmana było info o zablokowaniu jakiś tam adresów, a Eset siedzi cicho i nie wiem czy zablokował czy nie. 

Ewentualnie może jednak BitDefender ? Jak wypada na tle Nortona ?
Odpowiedz
#5
(06.04.2022, 11:43)acecombatpl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(06.04.2022, 09:23)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A może F-Secure Safe ?
Odpada, jedyny sensowny jest najdroższy pakiet, a inne softy mają te funkcjonalności w pakietach IS jak ochrona WiFi co się przyda czasem. 

Pytanie co do Nortona - poczytałem i trochę niesmak przez temat funkcji kopania crypto, dodali to już czy nie bo na trialu nawet nie zwróciłem na to uwagi ?
Pytanie gdzie w ESET IS jest jakiś log z informacją o zablokowanych witrynach ? Jak miałem trial BitDefendera lub Nortona to od razu po wejściu na filmana było info o zablokowaniu jakiś tam adresów, a Eset siedzi cicho i nie wiem czy zablokował czy nie. 

Ewentualnie może jednak BitDefender ? Jak wypada na tle Nortona ?

Moim zdaniem Bitdefender jest lepszy od Nortona. Zauważ że wiele programów zabezpieczających korzysta z baz Bitdefender'a.
Pobierz wersję próbną i sam sprawdź.
Ja używam MKS Internet Security który korzysta z silnika Bitdefender'a
MD + WHHL
Odpowiedz
#6
Bitdefender to taka prostytutka obecnie, kiedyś był nawet dobry, ale po czasie jego skuteczność spadla jest dodawany do aplikacji na prawo i lewo niczym AVAST podczas instalowania jakiś dziwnych programów.
Nie wiem jak teraz wygląda klient obecnie i jego opcje, ale rok temu miałem z nim do czynienia u znajomego połowę podstawowych funkcji nie mała w konfiguracji wyglądał jak taki Windows defender.
Dopiero w pełnym pakiecie, a nie samodzielnym antywirusie doszły opcje konfiguracji.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#7
(06.04.2022, 12:01)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Bitdefender to taka prostytutka obecnie, kiedyś był nawet dobry, ale po czasie jego skuteczność spadla jest dodawany do aplikacji na prawo i lewo niczym AVAST podczas instalowania jakiś dziwnych programów.
Nie wiem jak teraz wygląda klient obecnie i jego opcje, ale rok temu miałem z nim do czynienia u znajomego połowę podstawowych funkcji nie mała w konfiguracji wyglądał jak taki Windows defender.
Dopiero w pełnym pakiecie, a nie samodzielnym antywirusie doszły opcje konfiguracji.
Ok ostatecznie powiedz mistrzu Norton czy Eset, do tego dorzucę Sandboxie i przeglądarki będą w nim uruchamiane (wersja zwykła czy plus - czym się różnią ?).
Odpowiedz
#8
Przecież już ci pisałem powyżej
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#9
(06.04.2022, 14:39)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przecież już ci pisałem powyżej
Ok, to zamawiam Nortona Smile gdzie najlepiej zakupić licencje, polecacie jakiegoś dystrybutora/sklep ?
Odpowiedz
#10
(06.04.2022, 16:18)acecombatpl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(06.04.2022, 14:39)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przecież już ci pisałem powyżej
Ok, to zamawiam Nortona Smile gdzie najlepiej zakupić licencje, polecacie jakiegoś dystrybutora/sklep ?


Sprawdzony sklep :


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MD + WHHL
Odpowiedz
#11
Po co dystrybutora po co kupować od razu masz możliwość 30 dni testu to sobie zainstaluj najpierw ten produkt poużywaj 30 dni a potem drugi 30 dni i sam zdecyduj, a nie kupuj od razu pod chwilą emocji, ekscytacji.
Bo ktoś napisał ci tak, a nie inaczej w komentarzu.
A zakup lepiej zawsze dokonywać bezpośrednio u danego producenta.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
(06.04.2022, 17:09)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po co dystrybutora po co kupować od razu masz możliwość 30 dni testu to sobie zainstaluj najpierw ten produkt poużywaj 30 dni a potem drugi 30 dni i sam zdecyduj, a nie kupuj od razu pod chwilą emocji, ekscytacji.
Bo ktoś napisał ci tak, a nie inaczej w komentarzu.
A zakup lepiej zawsze dokonywać bezpośrednio u danego producenta.
W pierwszym poście pisałem, że przerobiłem triale Smile Norton ma tylko 15 dni trial Smile2
Odpowiedz
#13
(05.04.2022, 16:46)acecombatpl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton - dla mnie wielka niewiadoma ale przez kilka dni sprawiał pozytywne odczucie, ostatnio miałem go w 2002r, G Data ma okropny interfejs ale niezłą skuteczność skanera.
20 lat to dużo i wiele sie potrafi zmienić nawet po roku, dwóch latach z aktualizacji na aktualizacji w programowaniu antywirusowym - choć to też zależy ile tych zmian zaszło Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
(06.04.2022, 17:25)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.04.2022, 16:46)acecombatpl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Norton - dla mnie wielka niewiadoma ale przez kilka dni sprawiał pozytywne odczucie, ostatnio miałem go w 2002r, G Data ma okropny interfejs ale niezłą skuteczność skanera.
20 lat to dużo i wiele sie potrafi zmienić nawet po roku, dwóch latach z aktualizacji na aktualizacji w programowaniu antywirusowym - choć to też zależy ile tych zmian zaszło Smile
Hahha faktycznie napisałem tak, że można było zrozumieć w ten sposób, że używałem go 20 lat temu i nigdy więcej Grin Tak miałem go w 2002r. na P3 866MHz haha, ale teraz też miałem trial Norton 360 Standard, licka zakupiona, świeży OS postawiony wszystko lata jak malina.
Odpowiedz
#15
Jeśli pytanie aktualne to zalecam wybór między Bitdefenderem a Nortonem.
Eset wywaliłem u klientów bo trojanów nie widział.
Odpowiedz
#16
(16.04.2022, 23:19)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli pytanie aktualne to zalecam wybór między Bitdefenderem a Nortonem.
Eset wywaliłem u klientów bo trojanów nie widział.
TY ale zdajesz sobie sprawę że zawsze znajdzie się taki wirus który widzi konkurencja a twój ulubieniec nie, nie mniej jednak lepiej brać tego który na ogół więcej wykrywa, ale to nie znaczy że soft jest bogiem i zawsze wszystko znajdzie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#17
Przez 3 lata Eset miał niższą wykrywalność i po nim znajdowałem innymi antywirusami jakieś kwiatki Wink Także sorry ale twój ulubieniec ma sporo do poprawy.
Odpowiedz
#18
ESET nie jest lepszy od nortona i reszty zresztą sam to podkreśliłem w pierwszym poście jest taki średni przeciętny no trochę lepszy od przeciętnego.
I nie jest moim ulubieńcem kiedyś byłą Avira jak się o to pytasz, ale od dawna mam w 4 literach wszystkie antywirusy i skanery świata.
Teraz koncentruje sie na restrykcji i izolacjach oraz monitorach typu HIPS a nie uganianie sie za motylami.

Bo jak widziałeś na powyższym teście z malwaretips wszystkie lepsze antywirusy razem wzięte dają D**y i to nie jest pojedynczy odosobniony przypadek.
Bitdefender jest nawet gorszy od ESETa w obecnych czaszach. Nikt go nie chce a jego śliniki rozdają na lewo i prawo niczym tanią prostytutkę żeby zachęcić jakoś konsumenta do korzystania z ich tworu.
od pewnego czasu bitdefender chyba kroczy ułomną ścieżką avasta - ogólnie nie polecam.

Jak bym już chciał wrócić do AV to prędzej rozmyślał bym nad Avira, Kasperskym i Nortonie. albo lepiej nie ograniczać sie do jednego skaneru i korzystać z multi skanerów jak np SecureAplus.
Ale jak wspomniałem korzystam z innych rozwiązań technologicznych, a nie tylko w koło antywirusy i antywirusy.

-bump-
A kompleksowe pakiety IS są take se... niby mają te wszystkie inne moduły, ale są dość mało efektywne i wybrakowana w porównaniu do innych producentów którzy skupiają sie na poszczególnym z osobna module(formie) ochrony.
A i tak wszystko w tych pakietach nadal opiera sie na ułomny Behaviorze.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości