Odzyskanie konta
#1
Koledzy HELP Sad

Zapomniałem hasło do gmaila - numer telefonu był wklepany i mimo wszystko nie mogę odzyskać konta

Wykonałem następujące kroki :

1 etap:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- kod wklepany
2 etap 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- i tu już nic nie zrobię ...

Inne opcję prowadzą do alertu: nie byliśmy wstanie potwierdzić .....


Co można innego zrobić ?
Odpowiedz
#2
Nie otrzymujesz kodu SMS na wcześniej podany numer telefonu?
Odpowiedz
#3
Możesz próbować odzyskać konto na 2 emaila jak masz przypisany albo kod na telefon jak wyżej Mikołaj odpisał

W ostateczności spróbować sie jakoś ręcznie skontaktować z działem suport od google i powiedzieć im o zaistniałej sytuacji jak masz stałe ip to możesz sie podać aby sprawdzili i sparowali twoje obecne IP ze starymi na email w logach logowań ,
aby potwierdzić że ty to ty.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
(19.03.2022, 22:44)Mikołaj napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie otrzymujesz kodu SMS na wcześniej podany numer telefonu?

Dostałem wklepałem - kolejny etap wysłaliśmy na email: [email protected] (przykładowy) 6 cyfowy kod wpisz go poniżej. Problem jest taki że ja chce odzyskać konto [email protected] więc nie mam możliwości zalogowania się i wpisania 6 cyfrowego kodu.

Inne opcje prowadzą - nie byliśmy wstanie udowodnić że to Twoje konto
Odpowiedz
#5
W kolejnym etapie podajesz drugi adres e-mail powiązany jako zapasowy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wszystko jest wytłumaczone.
Odpowiedz
#6
(20.03.2022, 08:14)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możesz próbować odzyskać konto na 2 emaila jak masz przypisany albo kod na telefon jak wyżej Mikołaj odpisał

W ostateczności spróbować sie jakoś ręcznie skontaktować z działem suport od google i powiedzieć im o zaistniałej sytuacji jak masz stałe ip to możesz sie podać aby sprawdzili i sparowali twoje obecne IP ze starymi na email w logach logowań ,
aby potwierdzić że ty to ty.

Gmail to darmowa usługa z ogromną ilością użytkowników. Liczba kont idzie w miliardy. Odzyskiwanie itp to głównie automaty. Można próbować, ale może być tak że zwykły Kowalski nie dobije się do pracownika (człowieka).

Oczywiście płatny Google dla firm to inna para kaloszy.

(21.03.2022, 13:12)Mikołaj napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W kolejnym etapie podajesz drugi adres e-mail powiązany jako zapasowy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wszystko jest wytłumaczone.
Niestety można nie mieć dodanego dodatkowego adresu e-mail.... Nie wiem czy mogło przejść wcześniej wpisanie jako zapasowy tego samego, który chce się zabezpieczyć (nie ma to sensu ale może nie weryfikowali).

Generalnie Google twardo idzie w 2FA. Do odzyskiwania nie wystarczy zatem już tylko 1 składnik (sms na numer telefonu).
Odpowiedz
#7
Jeśli masz wszystkie niezbędne dane dotyczące konta, w tym imię i nazwisko, adres (zakładając, że je podałeś), numery telefonów, adresy e-mail odzyskiwania itp., powinieneś być w stanie odzyskać swoje konto. Jeśli możesz skontaktować się bezpośrednio z pomocą, poprosi Cię o podanie bardzo szczegółowych informacji. Jeśli nie możesz podać tych danych, niestety nie ma możliwości udowodnienia, że konto należy do Ciebie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości