Rosja legalizuje piractwo...
#1
Tytuł niejako stwierdza kategorycznie, że to prawda, choć ponoć to wciąż kwestia rozważań tylko, ale patrząc na ich działania wobec producentów z innych państw, ana pewno ze "zgniłego zachodu" będzie to tylko zalegalizowanie stanu rzeczy z ostatnich dwóch dekad co najmniej. Do tego na pewno dochodzi sprawa restrykcji nałożonych przez aliantów Ukrainy, co dla mnie jest tylko pieczątką na koniec.

Cytat:Jak pisze "Kommiersant", rosyjska administracja rozważa stworzenie "doraźnego planu licencjonowania oprogramowania, baz danych i technologii dla mikroukładów zintegrowanych", który miałby zastosowanie względem produktów pochodzących od firm stosujących względem Rosji sankcje. To m.in. Microsoft, który całkowicie zawiesił sprzedaż oprogramowania, produktów i usług w Rosji, a także Apple'a i Samsunga, które zawiesiły tam sprzedaż urządzeń i podzespołów.
(...)
Według badań firmy ESET z 2019 r., ok. 91 proc. Rosjan preferuje oprogramowanie pirackie względem legalnego. Ok. 20 proc. twierdzi, że posiada samodzielnie crackowane oprogramowanie. Najczęstszym powodem wyboru pirackich wersji są koszty oryginalnych produktów, które dla Rosjan są po prostu zbyt wysokie - taką argumentację podało 75 proc. ankietowanych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
To prawda sporo osób już o tym pisała na rosyjskim wykopie łącznie z prasą.
No sankcje softwarowe prezdewszystkim uderzają w fiirmy bo to zwykle one korzystają z oryginalnego oprogramowania szczególnie na rosji -,-
Teraz sobie heheszkują że będzie nowa domena dla ru trackera RuTracker.gov.org
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości