Atak na PC
#1
BitDefender przed chwilą poinformował mnie o zablokowaniu próby skanowania portu z adresu IP 10.1.5.84. A w trayu wyświetla mi się komunikat z Windowsa, że "Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci". Czytałem, że wtedy ktoś próbuje się pode mnie podszyć. Co mam zrobić ? Obecnie mam BitDefender Total Security 2010
Jeszcze wczoraj BD informował mnie, jak przeglądałem neta, że na jednej ze stron(z torrentami) był exploit, no ale go BD przecież zablokował.
Odpowiedz
#2
fajne stronki daj linka do tego exploita
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
To było wczoraj więc nie pamiętam dokładnie gdzie to było.
Ale to chyba w jednym z odnośników na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
jak ci zablokował bitdefender to śpij spokojnie znaczy żewykrył
myślę że jest ok
dla pewności przeskanuj kompa może jakimś skanerem online
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
Na razie nie wyskakują żadne powiadomienia od BitDefender''a i z Widnowsa. Może to ktoś z sieci lokalnej bo komunikaty pojawiały się jak siedziałem na oDC i pobierałem filmy od innych.
Odpowiedz
#6
Podawanie publicznie swojego IP nie jest rozsądnym rozwiązaniem, skasuj go.
Odpowiedz
#7
Nom dokladnie jak masz jeszcze stale Ip tym gorzejSmile
Odpowiedz
#8
Ok. Zrobione Smile
Odpowiedz
#9
Na tym forum sie dzieja rozne cuda. Jurek i Meir mielidziwne ataki i zainefkowane kompy, wiec albo witryna jest zainfekowane albo ktos bawil sie w hakera a podanie Ip to tylko kuszeniegoscia do atakuSmile
Odpowiedz
#10
Cytat: BitDefender przed chwilą poinformował mnie o zablokowaniu próby skanowania portu z adresu IP 10.1.5.84. A w trayu wyświetla mi się komunikat z Windowsa, że " Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci ".

To dwa rózne zdarzenia.
Pierwsze to próba skanowania portu przez z komputer o wymienionym adresie co nie oznacza ze prawdziwym.
Drugie topomyłka admina w sieci kablowej albo masz niezabezpieczony router lub AP w radiowej
Odpowiedz
#11
Zgłoś adminowi, że ktoś spoofuje twój adres (podszywa się). Łączysz się bezprzewodowo, czy przez kabel?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
Łącze się przez kabel.
Dzisiaj już nie wyskakują mi powiadomienia od Windowsa "Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci" tylko co jakiś czas pojawia się komunikat od BD o skanowaniu portów.
Niby w opcjach zapory w BD mam zaznaczone "zablokuj skanowanie portów", ale i tak chyba je ktoś skanuje.
Odpowiedz
#13
Cytat: Niby w opcjach zapory w BD mam zaznaczone "zablokuj skanowanie portów", ale i tak chyba je ktoś skanuje.

Nie chyba a na pewno,ale nie tyle skanuje co przejawia taką chęć lecz BD to blokuje.
A tak bez zartów.Rzecz wyglada w ten sposób ze ktos wysyła okreslone pakiety na okreslony port i adres i oczekuje odpowiedzi a firewall zwraca ja z dopiskiem przerywam,lub w ogóle blokuje jej wysłanie.
Co do konfliktu adresów to na kablu nie ma to nic wspólnego ze spoofingiem.
Zreszta w radiówce tez.
Rzecz polega na tym ze albo u admina serwer dhcp błednie przyznał ten sam adres dwom komputerom.Albo ktos zainstalował sobie na końcówce router i nie zmienił jego adresu tak ze ten przypadkiem dublował inny adres w lan-ie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości