Windows 11 - temat główny
#1
Windows 11 w wersji finalnej od 5 października 2021 dostępny jest dla wszystkich użytkowników.




Minimalne wymagania sprzętowe:


procesor: dwurdzeniowy, taktowany zegarem 1 GHz, 64-bitowy
       lista wspieranych procesorów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pamięć RAM: 4 GB
wolne miejsce na dysku: 64 GB
moduł TPM: wersja 2.0
karta graficzna: obsługująca DirectX 12
wyświetlacz: HD 720p, większy niż 9 cali

W nowej wersji systemu dostaniemy między innymi: nowe menu start, sklep, widżety.

Pobieranie iso:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ESD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Moim zdaniem pod pewnymi względami krok w tył np. brak możliwości przerzucenia paska zadań na inne strony ekranu niż dół.

Z drugiej jednak, W11 przynosi WSLg i choćby z tego względu, będę robił szybki upgrade

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Mój 3 letni laptop nie spełnia minimalnych wymagań Grin
Ryzen 2500u Grin
Odpowiedz
#4
Nie dostane aktualizacji Windows 11 na laptopa bo mój procesor nie spełnia wymagań Intel® Core™ i5-7300HQ , taką zagrywkę wprowadzili ze aktualizacje dostaną ci od serii 8.
Odpowiedz
#5
Ja mam to co kiedyś z którymś update windows 10: INVALID_DATA_ACCESS_TRAP BLUE SCREEN

Ilość rozwiązań spora

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pewnie będzie trzeba od zera instalować, więc zostanę przy win10.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#6
Najlepszym hitem jest wałek jaki odwalił MS z Intelem co dziwnym trafem przy wyjściu win 11 wprowadzono zmianę której nie było w becie i Ryzeny mają -15% mocy Grin
Odpowiedz
#7


Windows Subsystem for Android dla testowej wersji 11

link do sklepu MS:
aka.ms/AmazonAppstore

Link bezpośredni do instalatora:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instalacja: PowerShell i komenda:
Kod:
Add-AppxPackage -Path <pathtopackagefile>

Zamiast <pathtopackagefile> wpisujemy ścieżkę do pliku np:
Add-AppxPackage -Path C:\MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_1.7.32815.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.Msixbundle

[Obrazek: QRs8WkK.jpg]

I taka ciekawostka

[Obrazek: JX8iSru.jpg]

[Obrazek: b4kBNVa.jpg]
Odpowiedz
#8
Szkoda, że nie idzie na win10 Sad
Odpowiedz
#9
Aktualizacja pojawiła się w windows update normalnie i dalej nie chce się zainstalować. Poddaje się na 60% na ponownym uruchomieniu i cofa do windows 10.
   
Pewnie znowu czeka mnie instalacja ode zera jak przy win10, a mi się nie chce bo jakoś nic mnie nie zachęca. Obstawiam bios z 2019 w laptopie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#10
(23.11.2021, 19:14)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Aktualizacja pojawiła się w windows update normalnie i dalej nie chce się zainstalować. Poddaje się na 60% na ponownym uruchomieniu i cofa do windows 10.

Sprawdź najpierw tym narzędziem czy możesz zaktualizować do systemu Windows 11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No i czy laptop w ogóle posiada układ TPM ? Jeśli tak to musisz to włączyć w biosie chyba że bios niezaktualizowany.

Jest też możliwe zainstalowanie Win 11 bez modułu TPM, ale tego nie sprawdzałem.
Odpowiedz
#11
Tak ma TPM, tak jest włączone. Wszystkie wymogi spełnia, choć mi się wydaje że to albo bios, albo konflikt sterowników. Przy win10 miałem podobnie (któraś większa aktualizacja), a czysta instalacja poszła normalnie.

Spróbuje później jeszcze raz, a jak nie to na święta sobie zaktualizuję przy okazji wymiany pasty i czyszczenia sprzętu Smile
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#12
Zainstalowałem ten program i wszystko na zielono, jeśli jednak dalsza część odbywa się przez instalator windowsa to pewnie skończy się tak jak ostatnio - klęską na 60%.
   
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#13
ja bym sie tak ochoczo nie pchał na tego w11 odczekaj jeszcze z rok może dwa.
Wszystko takie świeże i liche.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
(02.12.2021, 16:47)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jeśli jednak dalsza część odbywa się przez instalator windowsa to pewnie skończy się tak jak ostatnio - klęską na 60%

Możliwe a może nie Smile

cmd uruchom jako admin wklej: sfc /scannow (uruchom komputer ponownie).

Następnie cmd jako admin wklej: dism /Online /Cleanup-image /Restorehealth (uruchom komputer ponownie).

Pobierz skrypt Reset-WindowsUpdate

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


uruchom z PPM Run with PowerShell - poczekaj aż zakończy działanie i uruchom ponownie komputer.

Przystąp do aktualizacji Windows 11

Jeśli to nie pomoże to pozostaje najlepiej wgrać obraz z bootowalnego pena.
Odpowiedz
#15
Na dole okienka masz info kto jest producentem softu. Przetestuj programem od MS.
Odpowiedz
#16
OK porażka, więc pozostaje czysta instalacja, może na święta jak będzie mi się nudzić Wink
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#17
Witam
Wiadomo kiedy będzie dało się ustawić:
1. Aby nie grupowały się foldery obok przycisku Start
2. Uruchamiał się pełny pasek kontekstowy (prawy przycisk myszy)
3. Aby nie ukrywały się aplikacje obok zegara
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
#18
ogólnie 11 to taka lipka...co do szybkosci wydania...moja znajoma ma drukarke laserowa ma 3 lata...oczywiscie nie da sie jej zainstalowac na win 11 bo producent drukarki nie udostepnil sterowników a win 11 nie wykrywa.. Smile zbyt szybko wydają te windowsy moim zdaniem
Odpowiedz
#19
Jaka to drukarka która niby nie działa na Win11? Wink
Odpowiedz
#20
(27.04.2023, 12:16)joker333 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ogólnie 11 to taka lipka...co do szybkosci wydania...moja znajoma ma drukarke laserowa ma 3 lata...oczywiscie nie da sie jej zainstalowac na win 11 bo producent drukarki nie udostepnil sterowników a win 11 nie wykrywa.. Smile zbyt szybko wydają te windowsy moim zdaniem
Tak może być na ten moment. Jeżeli drukarka znanej marki to do 3 letniego urządzenia producent raczej wypuści odpowiednie sterowniki.

(27.04.2023, 12:36)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaka to drukarka która niby nie działa na Win11? Wink
Drukarka to nie pendrive - nie ma uniwersalnego sterownika do wszystkich. Stare sprzęty raczej wsparcia już nie dostaną, ale z 3 letnim nie powinno być problemu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości