Pomoc w wyborze firewalla.
#21
Jurek napisał(a):@yngve

Sprawiasz wrażenie jakbyś nigdy nie używał Outposta Smile


Widać, nie dogadamy się... Nie mam czasu na pogawędkę i chyba ten wątek nie jest do tego odpowiednim miejscem.

A do cytatu powyżej, to odnosisz mylne wrażenie.
Odpowiedz
#22
Chłopcy nie wnikając w meritum sporu...bardzo mi się podoba spokojny i rzeczowy sposób prowadzenia Waszej polemikiSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#23
Meir napisał(a):Chłopcy nie wnikając w meritum sporu...bardzo mi się podoba spokojny i rzeczowy sposób prowadzenia Waszej polemikiSmile


A mniesię Meir bardzo podoba Twój nieco ironiczny komentarz Smile
Odpowiedz
#24
@LikwidatoR
Miałem zaporę PCTools-ów na 3 różnych komputerach i raczej przez dłuższy okres...nigdy niczego nie spaprały. Odnośnie konfliktów zapór, to właściwie każdej innej bardziej nawet uznanej można by przypiąć podobną łatkę o czym na forum wielokrotnie pisano. Program jest prosty w obsłudze, łatwy do pojęcia bo wszystko jest po polsku i mało kłopotliwy dla początkującego lub mało zaawansowanego użytkownika - był na laptopie mojej żony przez ponad pół roku i nie sprawił jej żadnych kłopotów Smile
@yngve
Podoba mi się Twoja wypowiedź, bo niemal wprost koresponduje z moimi poglądami odnośnie zabezpieczeń - ma być zrozumiale, łatwo, niemal przyjemnie i przede wszystkim w stopniu odpowiednim do potrzeb i stopnia zrozumienia użytkownika. Nic na siłę, choćby był to najskuteczniejszy i najbardziej uznany program.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Ja też miałem zaporę PC Toolsa i całkiem dobrze działał.
Odpowiedz
#26
Zmieniam nazwę tematu na bardziej odpowiednią.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#27
adam_993 napisał(a):Ja też miałem zaporę PC Toolsa i całkiem dobrze działał.


Jeżeli tak całkiem dobrze działał, to dlaczego nadal go nie używasz?

PC Tools Firewall Plus zawiesza system przy otwarciu niektórych aplikacji, jak np: Media Player Classic i LimeWire. Nie zapamiętuje zbyt dobrze wszystkich reguł, zdarzają się problemy przy jego instalacji a poza tym posiada słabiutki HIPS.

Wiele negatywnych opinii jest na jego temat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
Nie używam, bo... nie wiem dlaczego. Jakoś tak lepiej odpowiada mi interfejsem CIS czy OA.
Odpowiedz
#29
adam_993 napisał(a):Ja też miałem zaporę PC Toolsa i całkiem dobrze działał.


Ja miałem PC Tools FW, czasem pokazywały się BSODy, czasami robił się freeze przy uruchamianiu niektórych programów. Do tego jest trochę upierdliwy, wolę Comodo.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#30
No fakt, mnie się pytał o Vice City.
Odpowiedz
#31
Kaspersky anti hcker jest dobry i godny uwagi.
Odpowiedz
#32
Jurek...nie mówimy o tym, czego używamy a czego nie, ale o tym co poradzić początkującemu, niezbyt zaawansowanemu użytkownikowi. Dobrze wiesz, że każdy program typu zapora może rodzić konflikty. U mnie OA na jednym komputerze nie zadziałał poprawnie, a na innym hula aż miło. Podobnie było z Private Firewall, Filscelab i Comodo.
Pytasz czemu kolega nie używa PCTools''ów...a czemu Ty miałeś niedawno takie zamieszanie w swoich zestawach? Smile Odpowiedź jest chyba prosta...szukałeś czegoś najbardziej odpowiedniego do swoich potrzeb, zaawansowania, wiedzy i ambicji. I chyba każdy użytkownik taki etap przechodzi nie tylko odnośnie programów do zabezpieczeń.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
ichito napisał(a):Jurek...nie mówimy o tym, czego używamy a czego nie, ale o tym co poradzić początkującemu, niezbyt zaawansowanemu użytkownikowi. Dobrze wiesz, że każdy program typu zapora może rodzić konflikty. U mnie OA na jednym komputerze nie zadziałał poprawnie, a na innym hula aż miło. Podobnie było z Private Firewall, Filscelab i Comodo.
Pytasz czemu kolega nie używa PCTools''ów...a czemu Ty miałeś niedawno takie zamieszanie w swoich zestawach? Smile Odpowiedź jest chyba prosta...szukałeś czegoś najbardziej odpowiedniego do swoich potrzeb, zaawansowania, wiedzy i ambicji. I chyba każdy użytkownik taki etap przechodzi nie tylko odnośnie programów do zabezpieczeń.


Zgadza się. Z własnego doświadczenia wiem że trzeba samemu "przejść" przez wiele programów żeby znaleźć ten który będzie nam najlepiej odpowiadał. I bynajmniej nie jest to droga usłana różami
Często rady innych osób mogą więcej namieszać niż pomóc. Najlepiej jest więc samemu dopasować programy pod swoje potrzeby i możliwości sprzętowe.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#34
Ja zawsze instaluje Comodo bez Defense+ sasiadom lub znajomym i sobie radza. Oczywiscie wczesniej wszystko im skonfiguruje. Z reszta moja siostra co nie ma 12 lat swietnie daje rade z Comodo razem z Defense+
Odpowiedz
#35
ichito napisał(a):@LikwidatoR
Miałem zaporę PCTools-ów na 3 różnych komputerach i raczej przez dłuższy okres...nigdy niczego nie spaprały. Odnośnie konfliktów zapór, to właściwie każdej innej bardziej nawet uznanej można by przypiąć podobną łatkę o czym na forum wielokrotnie pisano. Program jest prosty w obsłudze, łatwy do pojęcia bo wszystko jest po polsku i mało kłopotliwy dla początkującego lub mało zaawansowanego użytkownika - był na laptopie mojej żony przez ponad pół roku i nie sprawił jej żadnych kłopotów Smile
@yngve
Podoba mi się Twoja wypowiedź, bo niemal wprost koresponduje z moimi poglądami odnośnie zabezpieczeń - ma być zrozumiale, łatwo, niemal przyjemnie i przede wszystkim w stopniu odpowiednim do potrzeb i stopnia zrozumienia użytkownika. Nic na siłę, choćby był to najskuteczniejszy i najbardziej uznany program.


Jest łatwy dla poczatkowego usera, ale bywaja z nim problemy wiec lepiej zainstalowac latwiejszy w obsludze Ouutpostktory jednoczesnie jest bardziej skuteczniejszy i rowniez za freeSmile
nero469 napisał(a):Kaspersky anti hcker jest dobry i godny uwagi.


Miałem dawniej, rzeczywisciedobry i w sumie latwy w obsludzeSmile tylko interfejs staroświecki Smile
Odpowiedz
#36
mbm86 napisał(a):Często rady innych osób mogą więcej namieszać niż pomóc.


Zgadza się!
Pierwsze porady Pablosssa i moje były wystarczające. Dziewczyna nie miała jeszcze żadnych pytań.Rozpoczęła się jednak jak zwykle dyskusja i popisywanie się "ekspertów", która powoduje tylko zamieszanie a nie pomaga Smile
Odpowiedz
#37
To nie "popisywanie się ekspertów" tylko wymiana własnych doświadczeń...a takowe posiadają również inni, choć może nie tak wielkie jak Twoje w tym temacie. Po to jest forum, żeby każdy mógł się wypowiedzieć...nie tylko eksperci.
Tak szczerze...ubawiłeś mnie Jurek swoim postem Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#38
ichito napisał(a):To nie "popisywanie się ekspertów" tylko wymiana własnych doświadczeń...a takowe posiadają również inni, choć może nie tak wielkie jak Twoje w tym temacie. Po to jest forum, żeby każdy mógł się wypowiedzieć...nie tylko eksperci.
Tak szczerze...ubawiłeś mnie Jurek swoim postem Smile


Zgadzam sięSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości