Optymalna konfiguracja COMODO Internet Security dla przeciętnego użytkownika.
(18.02.2020, 00:07)Mcin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

masz automatyczną wirtualizację włączoną?
Chodzi o automatyczną izolację? Jeśli tak to mam zaznaczone: Włącz automatyczną izolację i Zezwalaj na automatyczne uruchamianie usług zainstalowanych w środowisku izolowanym.

(18.02.2020, 00:35)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co się tyczy też samego HIPS, błędem jest też zaznaczanie opcji utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji - przekłada się to właśnie na jego wydajność względem aplikacji.
Tę opcję akurat miałem niezaznaczoną. Choć od jakiegoś czasu całkowicie HIPS wyłączony jest.

(18.02.2020, 00:32)tachion napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w najbliższym czasie być może jeszcze w tym miesiącu ma wyjść wersja stabilna z kolejnymi istotnymi poprawkami.
Obecnie mam Internet security premium 12.1.0.6914. Rozumiem, że ta wersja w tym miesiącu jeszcze zostanie prawdopodobnie upgrejtowana do tej z bety? Jeśli tak to jakoś mogę przeboleć te problemy i poczekać aż się obecna wersja uaktualni.

Jeśli bym jednak chciał zainstalować betę, nie będzie problemów z zaimportowaniem obecnych ustawień? W szczególności reguł firewalla czy antywirusa?

Wcześniej na poprzednich kompach używałem od lat comodo i nie miałem żadnych problemów, z tym, że na domyślnych ustawieniach, które jak wyczytałem nie chronią aż tak dobrze.
Odpowiedz
(18.02.2020, 09:27)airm napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli bym jednak chciał zainstalować betę, nie będzie problemów z zaimportowaniem obecnych ustawień? W szczególności reguł firewalla czy antywirusa?

Nie powinno być problemów z zaimportowaniem ustawień, bynajmniej u mnie nie było. Nie wiem czy też wersja pełna CIS jest tobie tak potrzebna, bezpieczne zakupy do końca aż tak dobrze nie działają, a sam comodo firewall sprawdza reputację plików też po przez kolektyw.
Odpowiedz
Tak, chodziło o automatyczną izolację. ona może powodować zwiechy, bo w razie uruchomienia czegokolwiek w izolacji Comodo musi najpierw odpalić piaskownicę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
(18.02.2020, 17:38)M\cin napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak, chodziło o automatyczną izolację. ona może powodować zwiechy, bo w razie uruchomienia czegokolwiek w izolacji Comodo musi najpierw odpalić piaskownicę.
Tak czy inaczej to nie to, po wyłączeniu izolacji znów miałem to samo. Zanim system wystartował programy z autostartu się zakolejkowały i odpalały kilka minutSmile
Odpowiedz
A miałeś może włączoną opcję "Block all unknown requests when the application is not running"?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
(21.02.2020, 22:23)morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A miałeś może włączoną opcję "Block all unknown requests when the application is not running"?
Nie. Z lektury forum comodo wynika, że to najprawdopodobniej błąd obecnej wersji. Kilka wpisów pojawiło się z podobnymi problemami. Póki co jednak wstrzymuję się z instalacją bety i czekam na wersję stable.
Odpowiedz
Zainstalowałem wersję RC i póki co problem zniknął.
Może zatem ponownie włączyć HISP? Po różnych kombinacjach w ustawieniach by rozwiązać problem, nie pamiętam już jakie opcje przestawiłem. Czy poniższe dla HISPa są prawidłowe i pozostaje tylko włączyć?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ja ogólnie nie jestem zwolennikiem włączania HIPS (jeśli masz już automatyczną izolację włączoną).
Jeśli już włączysz HIPS to polecam jednak wyłączyć opcję "Nie pokazuj alertów" (w obecnym ustawieniu wszystkie alerty będą z automatu blokowane) jak również "W powiadomieniach wyświetlaj..."(zaznaczenie tego da Ci dużo alertów).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
HIPS bez alertów, to trochę jak jazda bez hamulców...może być szybko i łatwo, ale na pewno kiedyś będzie być niebezpiecznie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Jak ma działać bez alertwó skoro według powyższego obrazka nie ma go nawet włączonego.
Ktoś tu chyba myli SRP/Sandbox z HIPS

I potem będą takie automatyczne blokady bez alertów że jak coś zablokuje co nie powinien to będziesz marudził pół dnia po forach szukając rozwiązania.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Cześć. Czy sa jakies aktualizacje zalecen w najnowszych wersjach programu?


Przez blad z aktualizacja (połączeniem z serwerem z baza danych sygnatur; ktory do naprawy wymagal po prostu dodania innego proxy do ściągnięcia aktualizacji) w międzyczasie zdazylem odinstalowac i zresetowac ustawienia..

Chciałbym zoptymalizowac pod katem ochrony przed intruzami,
Mogę troche poklikac

PS jak postępować jesli przychodza mi żadania z roznych zewnętrznych adresow polaczen przychodzacych dotyczące zaufanych aplikacji np komunikatora Telegram ..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości