Zapomniane hasło
#1
Witajcie
Dostałem laptopa od starszej koleżanki (emerytka) żebym sprawdził jej system bo coś jej mulił.  (kilka miesięcy go nie włączała)
W domu odpaliłem, problemem było ,,wpisz hasło lub pin,, dostałem kilka propozycji żadne nie wchodzi ...

Więc dostałem ,,rozkaz,, zrobienie formatu


Da się obejść zabezpieczenie ,,wpisz hasło,, ?  lub jak wykonać format gdy nie zna hasła ?




HP (model: RTL8821CE)
Odpowiedz
#2
Uruchom komputer z płyty czy usb z instalatorem systemu i tyle.
Odpowiedz
#3
(03.03.2024, 20:52)Adamus Lifentas napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Da się obejść zabezpieczenie ,,wpisz hasło,, ?  lub jak wykonać format gdy nie zna hasła ?
Jak wykonać format to już Ci doradzono, ja tylko podpowiem, że problemem może być Secure Boot jeżeli jest włączony (i chyba jeszcze jedna podobna funkcja) w UEFI.
Ja nie byłem w stanie zrobić odzyskiwania z partycji ratunkowej z tymi funkcjami aktywnymi.

Co do obejścia zabezpieczenia, jak nie masz dostępu do konta administratora (dowolne konto z uprawnieniami administratora) to nic nie zrobisz (nic w sensie typowego użytkownika).
Pewnie zaraz się dowiem, że z kontem administratora to każdy głupi sobie poradzi, ale problem idzie aby odzyskać dostęp bez usunięcia hasła.
Usunięcie hasła danego użytkownika (zmiana siłowa bez znajomości obecnego hasła) prowadzi do utraty dostępu do wszelkich szyfrowanych mechanizmem Windowsa danych.
Natomiast mając dostęp do innego konta z prawami admina możesz używając narzędzia mimikatz podmienić hash hasła na taki dla którego hasło jest ci znane i w ten sposób odzyskać dostęp.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości