Komunikacja GSM
#1
Panowie mam pytanie odnośnie połączenia GSM.

Telefony są stanie pokazać nam informację z jakiego kraju dzwoni nr - jeżeli polski nr który jest np w ANG to telefon pokaże  info że dzwoniący jest z ANG ??? Jak to jest z tą sprawą ?
Odpowiedz
#2
Pokaże numer kierunkowy, dalsze informacjie kraj, miasto itp są zależne od dialera jakiego używasz.
Odpowiedz
#3
była taka apka na smartfona co wyświetlala baze telefonów czarnych numerów wiec jak dzownił jakis spamer itd to wiedziałeś czy to z telefoni reklama czy jakiś oszust co dzwoni na twój koszt itd.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
ok- dzięki
Odpowiedz
#5
Raczej niemożliwe, warto nie oddzwaniać jak i też nie odpisywać a nawet nie czytać nieznanych wiadomości sms.
Odbiernie niczym nie grozi - połaczeń. Nawet jeśli na takie połączenie jest aktywne przekierowane to przekierowanie płaci.
Byle nie oddzwaniać.
Co za
czasy.
Odpowiedz
#6
serio nie zapłaci się nic za odebranie takiego połączenia?
Ciekawy życia innych? Przeczytaj książkę, będzie zdrowiej
Odpowiedz
#7
Ja bym nie ryzykował - nie odbierał
MD + WHHL
Odpowiedz
#8
(15.11.2022, 13:05)mytko napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

serio nie zapłaci się nic za odebranie takiego połączenia?
Bez obaw możesz odbierać takie połączenia, jednak nie należy wypowiadać  `tak` w rozmowie.
Ostatnio miałem taki telefon (rozmowa z botem) i wyszło, że leśniczy jest właścicielem licznika na prąd, dom pokryty ściółką leśną a ja nazywam się Kubuś Puchatek.
Dodam tylko, że posiadam 15-letnie doświadczenie w pracy w telekomunikacji.
Odpowiedz
#9
Masz 15 lat doświadczenia i nigdy nie słyszałeś o przekręcie na przekierowaniach?
Odpowiedz
#10
Słucham, jak chcesz dokonać tego psikusa abym zapłacił za przekierowanie połaczenia telefonicznego?

W latach 90-tych były jakieś usługi tel. gdzie partycypowales w kosztach polaczenia z pewnymi krajami z zagranicy.
Takich usług już nie ma.

Trzeba zrozumieć, że abym zapłacił za przekierowanie to musiałbyś je uruchomić na moim telefonie który siedzi sobie w mojej kieszeni.
`Zapraszam do siebie - mam pięści, psa, oraz telefon zabezpieczony pinem i odciskiem palca.`

Nie siać paniki i nie rozpowszechniać głupotek.
Odpowiedz
#11
Chcesz powiedzieć, że roaming na połączenia z afryki znikł? Grin
Bo jak narazie to wiesz ze gdzieś coś dzwoni, ale nie widać abyś cokolwiek więcej wiedział.
Odpowiedz
#12
Po pierwsze, rozmawiamy o połączeniach przychodzących.

Drugie, nikt kto ma choć trochę oleju w głowie nie biega w swoim kraju z właczonym roamingiem (szczególnie blisko granic naszego terytorium).
Jeśli już musi mieć ten roaming aktywny, to nie oddzwania na n-ry bez prefiksu +48 (bądż dowolnego krajowego, lub znanego sobie międzynarodowego).

Trzecie i najważniejsze. Za przekierowania płaci przekierowujący połączenia.

Dlatego przebywająć w tej Afryce będziesz z własnej kieszeni bulić za przekierowania połączenia przychodzącego n-ru (i wychodżcego z Polski) do Afryki. Osobiście zapłacę wg taryfy - czyli nic, ponieważ mam je billingowane jako darmowe w obrębie kraju.
Jeżeli weźmiesz własny telefon za granicę, to ja się do ciebie nie dodzwonię - mam wyłaczony roaming, a i nawet nie miałbym ochoty na rozmowę znając formę jaką prezentujesz na forum.

Polecam zasięgnąć opinii u własnego operatora. Chyba znasz numer...
EOT.
Odpowiedz
#13
Czyli potwierdziłeś moje słowa, wiesz że gdzieś dzwoni ale nic więcej Smile

W tym wałku chodzi o to że ktoś ci puszcza sygnał, oddzwaniasz i wtedy następuje przekierowanie.
Wałek stary jak świat, ale już widzę jak ktoś mający "15 lat doświadczenia" błysnął Wink
PS: Doświadczenie w pracy na słuchawce to nie doświadczenie odnośnie wałków czy zabezpieczeń Wink
Tak więc z fartem byqu i EOT Smile
Odpowiedz
#14
Tak myślałem, że nic nie rozumiesz. Nie pojmujesz po prostu jak są taryfikowane takie połączenia.
To przykre, bo starałem się wytłumaczyć jak dziecku. Niestety jak widać to dla niektórych to zagadnienie jest za trudne.
Napiszę jeszcze raz - może otrzymasz dar olśnienia, choć ma nadzieja gaśnie.

Powiedzmy, że oddzwaniam i następuje przekierowanie. Przekierowanie zrobiłeś ty i za to przekierowanie będziesz płacił ty, a nie ktoś kto dzwoni do ciebie. Tak są taryfikowane takie połączenia.
Czyli ja płacę do pierwszego numeru (na którym jest aktywne przekierowanie), ty płacisz za przekierowanie bo je aktywowałeś (tak jakbyś ze swojego nru na którym uruchomiłeś przekierowanie, dzwonił do tej Afryki).

To jak pracuję i gdzie, nie powinno cię wgle interesować.
Próba dyskredytacji i poziom dyskusji prowadzi do smutnych wniosków.
Odpowiedz
#15
Z połączeniami bywało różnie, teraz chyba jest tak, że dzwoniąc za granicę płacisz wg swojej taryfy lokalnej. Za resztę połączenia płaci odbiorca i to od niego zależy czy odbierze czy nie.
Choć ręki uciąć nie dam ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości