Te metody kradzieży haseł są najbardziej popularne
#1
Znalazłem interesujący artykuł, który dość kompleksowo i w przyjaznej formie opisuje najbardziej popularne metody kradzieży haseł. Nosi on tytuł "Jakie są najpopularniejsze sposoby kradzieży haseł?" i dla zachęty krótki cytat

Cytat:Hasła są kluczowym elementem naszego internetowego życia. Działają jako klucze zapewniające dostęp do naszych ulubionych witryn, kont bankowych, kont w mediach społecznościowych, kont użytkowników w firmie (do komputera) i kont e-mail.

Hasło jest cały czas najpopularniejszą metodą na potwierdzanie tożsamości online. Nazwa użytkownika działa jako mechanizm identyfikacyjny, który informuje witrynę, kim jesteśmy, podczas gdy hasło działa jako mechanizm uwierzytelniania w celu sprawdzenia czy tożsamość, o którą się ubiegamy, jest naprawdę autentyczna.
(...)
Prawie każdy cyberatak wiąże się ze złamaniem lub kradzieżą hasła do konta i wykorzystaniu go potem do kradzieży wrażliwych danych.
Wyjątkiem może być tutaj ransomware lub inny atak destrukcyjny. Dlatego właśnie hasła pełnią tak ważną rolę w polityce bezpieczeństwa, także w odpowiedniej higienie pracy w Internecie.
(...)
Omówiliśmy najczęściej używane techniki kradzieży haseł. Zrozumienie tych typów ataków przez użytkowników końcowych jest ważne, aby być w pełni świadomym zagrożenia. Dzięki lepszemu zrozumieniu działań atakujących można odkryć, co należy zrobić, aby zabezpieczyć się przed złamaniem hasła.

Warto edukować pracowników w bardziej szczegółowy sposób niż tylko opowiadać o najlepszych praktykach i wymaganiach polityk bezpieczeństwa. Jeśli podejdziemy do tematu od drugiej strony i opowiemy o motywacjach i możliwościach cyberprzestępców, może okazać się to dużo bardziej wartościowe.
Całość artykułu poniżej

https://kapitanhack.pl/2020/10/08/nieska...ezy-hasel/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Phishing  Top One Grin
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości