Sextortion - jak chronić dzieci? Konferencja w sieci
#1
Cytat:Spotkajmy się online i porozmawiajmy o tym , jak chronić dzieci
Serdecznie zapraszamy na konferencję online, podczas której będziemy gościli ekspertów i partnerów, z którym Dyżurnet.pl współpracuje od 15 lat, czyli od początku swojego istnienia. Wśród prelegentów nie zabraknie przedstawiciela Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, który opowie o konsekwencjach seksualnego wykorzystania dziecka, m.in. o sextortion na podstawie zgłoszeń i doświadczenia pracowników Fundacji, która prowadzi telefon dla dzieci i młodzieży doznających przemocy, krzywdy, nadużyć.

Konferencja online pt. „#15lat Dyżurnet.pl – zagrożenia, wyzwania, nowe możliwości” odbędzie się 22 września.
Źródło
https://www.nask.pl/pl/aktualnosci/3919,...ch-pr.html

Przy okazji
Cytat:Na stronie https://dyzurnet.pl/ znajduje się formularz zgłoszeniowy. Można z niego skorzystać anonimowo, łatwo i szybko zgłaszając nielegalne treści, na które trafimy w sieci. Zgłoszenie natychmiast trafia do zespołu Dyżurnet.pl, który poddaje je wstępnej klasyfikacji. Priorytetowo obsługiwane są zgłoszenia dotyczące treści CSAM, czyli seksualnego wykorzystania dziecka. Pozostałe kategorie zgłoszeń to: twarda pornografia, rasizm i ksenofobia, inne nielegalne treści.

Następnie zespół Dyżurnet.pl w zależności od tego, gdzie znajduje się serwer, z którego pochodzą nielegalne treści, zgłasza sprawę do Komendy Głównej Policji lub do innego zespołu reagującego zrzeszonego w Stowarzyszeniu INHOPE oraz do Interpolu.
https://www.cyberdefence24.pl/zgloszenie...ten-proces
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości