Wymiana dysku z 256 gb na 512 gb SSD
#1
Posiadam Asusa

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 i mam pytanie czy da się zmienić na większy dysk ?

Odpowiedz
#2
Tak, bez problemu SATA 2.5 cala

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Z tanich dysków ale nie takich gównianych tylko takich które po mimo niskiej ceny dobrze sie sprawuj to crucial dyski są OK
Jak chcesz coś lepszego to np Samsung Pro sam mam 1 wydanie SSD jakie wyszły starą serie 830 i 840 i do teraz mi dyski działają w komputerze dlatego warto przepatrzeć ich obecną ofertę jeśli chcesz zainwestować w coś lepszego i mocniejszego jakościowo.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Proponuję luknąć

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
(04.09.2020, 23:03)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tanich dysków ale nie takich gównianych tylko takich które po mimo niskiej ceny dobrze sie sprawuj to crucial dyski są OK
Jak chcesz coś lepszego to np Samsung Pro sam mam 1 wydanie SSD jakie wyszły starą serie 830 i 840 i do teraz mi dyski działają w komputerze dlatego warto przepatrzeć ich obecną ofertę jeśli chcesz zainwestować w coś lepszego i mocniejszego jakościowo.
Z tego co pamiętam Samsungi według testów w porównaniu do swojej półki cenowej nie są jakość szczególnie trwałe, a przynajmniej takie były ze 2-3 lata temu. Są jednak całkiem szybkie w porównaniu do konkurencji.
W każdym razie SSDki, nawet na tych mniej trwałych kościach, nie mają aż tak małej wytrzymałości jak ludzie myślą. Jeśli już to częściej zdarzały się błędy w firmware, które uceglały dyski niż wpadki z elementami rzeczywiście przechowującymi dane. Oczywiście trzeba dobrać dysk do ilości zapisywanych danych, ale jeśli ktoś nie zapisuje nie wiadomo ile to nie powinno być problemu. Ja mam od 2 albo 3 lat ADATA z niskiej półki cenowej i działa całkiem nieźle, chociaż dodam że mam na nim tylko Gnu/Linux, a nie Windows, i w tym jedna partycja to F2FS więc może przez to nie mam tylu zapisów.
Odpowiedz
#6
Mam Microna i jestem szczerze mówiąc zadowolony,ale 256 to mało jest dla mnie

Odpowiedz
#7
Przestrzeni dyskowej nigdy za wiele, dla Win 10 na dzień dzisiejszy 500 gb to komfort dla użytkownika, ale rozważyłbym kupno nawet
nośnika 1Tb Crucial MX500 1TB SATAIII 560MB/s za około 500 zł.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Według specyfikacji ten laptop posiada miejsce na 2, dyski wiec nawet nie trzeba wymieniać tylko można dołożyć.
Odpowiedz
#9
To ja jeszcze podrzucę listę w odpowiedzi na post @Fix00ser

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości