problem z Asusem X543 MA
#1
Witajcie serdecznie, miesiąc temu kupiłem do pracy zdalnej laptop taki po prostu laptop na Celeronie N4000 4 GB ramu 256 GB ssd i Intel Uhd 600 grafika. Mam z nim problem, mianowicie taki, że jak podłącze go pod kabel to procesor idzie z pełnym taktowaniem, zaś jak odłączę go i jest sobie na baterii to jego taktowanie spada do 0,79 MHz, wszystko jest poaktualizowane, wirusów nie ma, bo skanuje codziennie po każdym korzystaniu z neta, mało tego pojawiły się przerwania systemowe, ja już nie mam pojęcia co to może być. Proszę o pomoc.
p.s nie ma również oszczędzania energii włączonego

Odpowiedz
#2
Powiem krótko zrób logi FRST ale obstawiałbym 2 rzeczy: sterowniki nie aktualne - brakujące bądz uszkodzone lub kupiłeś zepsutego laptopa.
Zły dział jeżeli chodzi o temat.
Odpowiedz
#3
Próbowałeś ustawić ręcznie profil zasilania ?
Odpowiedz
#4
Próbowałem i dupa blada, totalne jakieś jaja.... a może to kompilacja jest do dupy??

Odpowiedz
#5
Tylko nie pisz że była bardzo i to bardzo obniżka ceny tego laptopa Grin
Odpowiedz
#6
Masz gwarancję to podaj uszkodzenie i oddaj.
Kto pyta nie błądzi.
Odpowiedz
#7
(19.08.2020, 19:49)LiberumVETO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko nie pisz że była bardzo i to bardzo obniżka ceny tego laptopa Grin
Co to ma za znaczenie czy była obniżka, ten laptop nie miał być bombowy, mega wypasiony, to laptop do pracy zdalnej
P. S czy przerwania systemowe o czymś świadczą?

Odpowiedz
#8
Jeżeli kupiłeś bardzo tanio laptop , wiedząc że w innych sklepach jest drogo to mogło by oznaczać że laptop jest z drugiej ręki.



Cytat:P. S czy  przerwanie systemowe o czymś świadczą ?
Obawiam się że tak , gdyż w logach FRST nie mam takich wpisów
Odpowiedz
#9
Przeinstalować system na czysto i zobaczyć co będzie. Co do przerwań systemowych to jest normalny proces i jeśli zużywa zbyt wiele zasobów to może to być np problem ze sterownikiem niekoniecznie ze sprzętem.
Odpowiedz
#10
Jeżeli po podłączeniu zasilania procesor idzie na 100% to proszę sprawdzić jaki proces jest odpowiedzialny za wykorzystanie cpu. Jeżeli chodzi o profile zarządzania energią
to to co jest w systemie to zaledwie namiastka możliwości. Do zabawy z profilami służą narzędzia tzw. nie microsoftowe - nie podam teraz konkretnych programów bo już nie pamiętam, ale można poszukać w necie. Mam tu na myśli definiowanie krzywej procentowego obciążenia do częstotliwości.
Odpowiedz
#11
(20.08.2020, 19:19)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Przeinstalować system na czysto i zobaczyć co będzie. Co do przerwań systemowych to jest normalny proces i jeśli zużywa zbyt wiele zasobów to może to być np problem ze sterownikiem niekoniecznie ze sprzętem.
Przeinstalowałem system i dalej jest problem, czy może to być spowodowane, złą aktualizacją Windows?
Cytat:Jeżeli kupiłeś bardzo tanio laptop , wiedząc że w innych sklepach jest drogo to mogło by oznaczać że laptop jest z drugiej ręki.

Większej bzdury nie słyszałem,nie kupuję laptopów z drugiej ręki

Odpowiedz
#12
Jaka masz wersje systemu ostatnia to 19041.450

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dekrypter:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:

do tego sterowniki ze strony producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przede wszystkim zaktualizuj bios.
Odpowiedz
#13
Cytat:Jeżeli kupiłeś bardzo tanio laptop , wiedząc że w innych sklepach jest drogo to mogło by oznaczać że laptop jest z drugiej ręki.
Jeżeli ktoś po 2 dniach zwróci sprzęt do sklepu (ma takie prawo) to sprzedawca nie poinformuje kupującego że jest 2 włascicielem - no chyba wiadomo czemu Grin


Cytat:Przeinstalowałem system i dalej jest problem, czy może to być spowodowane, złą aktualizacją Windows?
Rozumiem że po formatowaniu i wgraniu systemu zapuściłeś aktualizację,  mogłeś nie robić aktualizacji to byś wiedział - czytając inne tematy z problemami komputerowymi na innych stronach to powiem Ci że Ty jesteś pierwszy (odrzucił bym winę update)
Odpowiedz
#14
Jeśli nawet masz ustawione w opcjach zasilania (Wysoka wydajność) to minimalny stan procesora - zasilanie bateryjne będzie ustawione na 5%
Jeśli ta wartość zmienisz na 100% to po odłączeniu zasilania taktowanie procesora zostanie niezmienione. Zależy też to od funkcji w bios.
Odpowiedz
#15
Problem rozwiązany Panowie, nie wiem tak na prawdę co było przyczyną,ale pogmerałem w MSCONFIG i się udało

Edit: problem jednak powrócił

(22.08.2020, 09:14)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaka masz wersje systemu ostatnia to 19041.450

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dekrypter:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:

do tego sterowniki ze strony producenta

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przede wszystkim zaktualizuj bios.
Wszystko mam zaktualizowane,bios do wersji 316 najnowszej, sterowniki również są najnowsze, tergo dekryptera nie umiem obsługiwać i nie wiem do czego służy

Odpowiedz
#16
Dekrypter jest do rozpakowania i zrobienia iso z archiwum ESD z ostatnią 10

rozpakowujesz wrzucasz archiwum ESD do folderu z dekrypterem, odpalasz decrypt-ESD.cmd potem już tylko wybierasz tam kilka opcji i masz normalny obraz systemu do zainstalowania
Odpowiedz
#17
(22.08.2020, 12:01)zord napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dekrypter jest do rozpakowania i zrobienia iso z archiwum ESD z ostatnią 10

rozpakowujesz wrzucasz archiwum ESD do folderu z dekrypterem, odpalasz decrypt-ESD.cmd potem już tylko wybierasz tam kilka opcji i masz normalny obraz systemu do zainstalowania
Instalowałem nowy system z nośnika USB ze strony Microsoftu i nic nie dało,myślę,że umyślnie Asus coś doinstalowuje albo stopuje procesory

Odpowiedz
#18
Jeśli system był preinstalowany, w nowym laptopie, to przecież wystarczy przywrócić ustawiania fabryczne i nie bawić się w żadne pendrajwy. Po takiej operacji , w zasadzie automatycznej, masz system taki jak przy pierwszym uruchomieniu, po zakupie.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#19
(22.08.2020, 17:17)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli system był preinstalowany, w nowym laptopie, to przecież wystarczy przywrócić ustawiania fabryczne i nie bawić się w żadne pendrajwy. Po takiej operacji , w zasadzie automatycznej, masz system taki jak przy pierwszym uruchomieniu, po zakupie.
Robiłem to,ale nic to nie dawało i zdecydowałem się na reinstalację systemu ze strony Microsoftu, widzę wątek nie był czytany

Odpowiedz
#20
Więc, jeśli laptop jest na gwarancji - a jest , bo nowy, to po przywróceniu ustawień fabrycznych należało go oddać do serwisu z opisem problemów występujących przed i po przywróceniu ust. fabrycznych. Ja bym się nie bawił w eksperymentowanie. Z serwisem Asusa mam dobre wspomnienia Wink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości