XyWall Anti-Malware Free Home
#1
Zapewne dla części z Was...a może dla większości...nazwa programu AV zawarta w tytule - XyWall Anti-Malware Free Home - mało lub nic nie mówi...mnie właściwie nic do dziś. Program objawił się raz wcześniej z bardzo dobrym wynikiem w amatorskim teście na YT, a potem właściwie słuch zaginął i nie był dyskutowany na znanych mi forach czy serwisach. Dziś na MT pokazała się nowy jego test i...taa-daam jest i na forum u nas Smile
Program jest produktem francuskiej firmy RxCloud.fr.nf (RoxasDev) i bazuje w głównej mierze na analizie w chmurze przy udziale technologii AI zwanej Alix, posiada też moduł HIPS (podobny do SONARu w Nortonie) Nie znam możliwości programu, nie bardzo wiem jakie nawet ma moduły i opcje, nie ma nawet angielsko-języcznej strony, którą pewnie łatwiej byłoby ogarnąć, dlatego posłużę się cytatem z MT

Cytat:This is his comment (translated from French)
XyWall is an antivirus software project developed by RxCloud.
This software aims to be NextGen and offers you free protection via the Cloud and by synchronizing data via a cache for protection without an Internet network.
The program includes an antivirus engine, a HIPS module (a bit like that of Norton with SONAR), an AI Machine Learning (which is Alix), a community cloud (VirusTotal with VTCloud), a malware damage repair function etc.

In this test, the software reacts correctly. Recent and even old threats are blocked and removed!
At startup, XyWall launches an IFC analysis which will simply classify the files by level of dangerousness in order to avoid false positives.
The analysis is super fast! Maybe because our tester performed this test on a 4G connection?
The software is very light.

But 2 points which is a pity:

- Several false positives (In the non-test, in our solo test, XyWall detected NPE and ProcessHacker as infection while they are healthy)
- No web protection, damage.

We welcome the efforts that RxCloud wishes to offer us, namely a NextGen antivirus project, which is very very effective, we can recommend this software and give our congratulations!

źródło cytatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Test, w którym program się pojawił w ubiegłym roku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pewnie więcej się dowiem, jeśli uda mi się program zainstalować, ale szczerze to nawet nie wiem, czy moja "siódemka" jest obsługiwana.
Mała uwaga odnośnie pobierania...gdyby ktoś chciał to zrobić...zwodnicze jest naciśnięcie przycisku "XyWall Anti-Malware Free Home" na stronie programu Smile Przycisk ten jedynie uaktywnia napis pod spodem "Télécharger XyWall Anti-Malware Free Home" i dopiero on linkuje do spakowanego instalatora Smile

Strona programu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Producent oferuje także skaner online "RoxasDev Cloud", którym możemy sprawdzić pliki wykonywalne *.exe, *.bat i *.scr do wielkości 30 MB. Skaner bazuje na wspomnianej już wcześniej technologii "Alix" (AI).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja sprawdziłem 3 pliki u nich
- dwa instalatory starych aplikacji zabezpieczających: Malware Defender i TinyWatch z wynikiem "czysty"
- jeden szkodnik z naszego forum "Avast_trojan downloader_Raccoon (Infostealer)" z wynikiem "podejrzany"...widać na screenie poniżej
   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości