Windows 1909 i lagowanie
#1
W weekend przeinstalowałem sobie Windowsa w laptopie, niestety laptop co kilka sekund miał zamulał. Kombinowałem aż znalazłem rozwiązanie problemu.
Wyłączamy usługę windows search i jej automatyczne uruchamianie. Restart i znowu mamy 100% mocy sprzętu Smile
Odpowiedz
#2
No na samym początku Windows potrafi przymulić jak nie ubijesz odrazu telemetri bo wtedy widzi że ledwo postawiony i system próbuje robić wszystko naraz.
Zbierać dane telemetria w ruch idzie dodatkowo update: sprawdza build systemu oraz pobiera opcjonalne sterowniki zewnętrzne pozostałych firm typu kamerka, mikrofon, drukarka oraz sterowniki do grafiki.

Dlatego lepiej uruchomić na odłączonym od sieci komputer i doinstalować sterowniki na pendrive i resztę konfiguracji wstępnej wykonać przed podłączeniem do sieci.
Ale to jest tylko moja opinia.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Sterowniki i wszystko inne wgrałem Smile Telemetrię wywaliłem. Indeksowanie dalej jest skopane.
Odpowiedz
#4
Jak to windows instalujesz jako podstawkę a jak chodzi o korzystanie to wszystko inne to zamienniki...
3/4 osób tak na prawdę nie potrzebuje Windowsa wystarczy linuxa, ale są przyzwyczajenie do nie wygody i uzależnienie to potem masz babo placek.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
Mi akurat do roboty Windows jest potrzebny. Do tego w wolnych chwilach mogę w coś pograć. A linuks? Ostatnie, do czego go używam to odzyskiwanie danych z dysków.
Odpowiedz
#6
Myślę, że Windows jest potrzebny sporej ilości osób w pracy. Po powrocie do domu jednak większość osób nie potrzebuje Windowsa, chyba że do gier, ale znów teraz sporo osób gra na smartfonach albo konsolach.
Odpowiedz
#7
Granie w RTS na smarfonie lub konsoli to sadomaso Smile
Odpowiedz
#8
W sumie od kiedy mam steam control to faktycznie da się grać w tego typu gierki choć jest dość dziko to grywalnie, ale do myszki i klawiatury to jeszcze długa droga Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości