Kaspersky Security Cloud Free zastępuje klasyczny Free AV
#1
Taką informację znalazłem - Kaspersky przestało rozwijać swój darmowy klasyczny AV i zastępuje go oficjalnie swoim rozwiązaniem w chmurze. Wg informacji poniżej linkowanej nie da się pobierać już wersji klasycznej, choć dyskutanci wskazują na linki z oficjalnych stron KL. Sami zweryfikujcie i dajcie proszę znać.

Cytat:by Martin Brinkmann on December 27, 2019 in Security - 25 comments

Internet users who try to download the free antivirus solution Kaspersky Free Antivirus from the Russian security company are redirected to the Kaspersky Security Cloud Free download page instead.

The Russian company released Kaspersky Free Antivirus in 2016 to select regions and began the worldwide rollout of the free software program in 2017.

The free antivirus solution evolved over time, in no small part caused by changing requirements of computer users. Kaspersky Free evolved to a different program and Kaspersky made (German blog article) the decision to change the name to better reflect the program's functionality.

Kaspersky Security Cloud Free was born and it has replaced the classic Antivirus Free solution already on the Kaspersky website.

Note: While Kaspersky Free Antivirus is no longer available, it is still working and Kaspersky revealed that it has no immediate plans to stop supporting the program with antivirus definitions. For now, the solution should work just like before.
(...)
Closing Words

Free remains free, that is a good thing especially since Kaspersky Free Antivirus users will continue to receive signature updates for the application for the time being.

When I see cloud, I assume that more data flows between the application and servers on the Internet. Whether that is the case here as well remains to be seen. Free users don't really get more functionality, apart from the barely usable free version of Secure Connection, some tools, and the mobile apps.
Źródło

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem, czy to dobre posunięcie...KL wzbudzał sporo kontrowersji, a w wielu krajach zakazano instalować nowe i wycofano już istniejące oprogramowanie zabezpieczające na rządowych urządzeniach. Klasyczna wersja AV dawała jeszcze choć trochę psychicznego komfortu i nadziei, że niekoniecznie dajemy się szpiegować czy bardziej eufemistycznie udostępniać dane telemetryczne...ta wersja takich złudzeń nie pozostawia raczej, bo wymiana danych w wersji z chmurą jest znakomicie większa. Ciekaw jestem, co niedługo wyjdzie w związku z tym na jaw tym bardziej, że Rosja pozytywnie przeszła testy swojej wersji internetu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedyś u nas

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Cytat:The free antivirus solution evolved over time, in no small part caused by changing requirements of computer users. Kaspersky Free evolved to a different program and Kaspersky made (German blog article) the decision to change the name to better reflect the program's functionality.
Podoba mi się ich otwartość. Taki Avast i inni powinni się uczyć.
Odpowiedz
#3
Ja jako fan Kaspra stwierdzam, że niepotrzebnie mieszają z tymi nazwami i dodają "Cloud" do nazwy i wogóle że zmieniają nazewnictwo produktów. Powinni zostawić nazwę Anti-Virus Free. Swoją chmurę mają od wersji 2009 znaną jako KSN (Kaspersky Security Network); są tak dumni z niej, że muszą do nazwy programu dodać "Cloud"? To tak jakby teraz nagle technologia chmury powstała i każdy sobie jako pierwszy dodał do nazwy tak dla "dla szpanu" CLOUD ;D

P.S. Kogo wkurza, że nie ma instalatorów offline AV? Chyba nie tylko mnie. Mnie to poprostu wk.....a. Grin

P.S2. Do wszystkich producentów AV/IS prośba o upublicznianie instalatorów OFFLINE (FULL PACKET). THX.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#4
Dokładnie znowu zaczyna sie jakiś dziwny kocioł marketingowy dla plebsu...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#5
dajcie znać jak wyjdzie wersja PL, na tą chwilę brak, trzeba zakładać nowe konto bo to z Kaspersky Free nie można wykorzystać, m@il którego używamy do założenia konta też musi być inny niż wersji Free (może można podać lipne dane - sprawdzał ktoś czy wymagane jest potwierdzenie tj. klikniecie linka w m@ilu)
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#6
Panowie co lepsze pod względem skuteczności wykrywania zagrożeń i lekkości pracy? Kaspersky cloud free czy Bitdefender free?
Odpowiedz
#7
Na youtube żalą się że u bitka zdarzają się errorsy i mało konfigurowany
Odpowiedz
#8
w Bitku dodaje coś do wykluczeń a ten za jakiś czas porywa plik do kwarantanny - dla mnie chore podejście ale wykrywalność ma super, szybciej skanuje, kazdy kolejny skan jest mega szybki - skanuje chyba tylko nowe pliki i jest lżejszy niż np. Kaspersky Free z którego teraz korzystam.
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#9
To już każdy sam musi ocenić, który AV wybierze. Trzeba spróbować kilka, zabazować na własnych doświadczeniach (próbkach jak są), pobrać kilka packów malware i samemu ocenić. To tak wg. mnie. Ale do tego się dochodzi nawet... latami. Czas jest tylko przeszkodą Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#10
@tommyklab Dokładnie a wtedy dowiesz sie że to ch*** daje i trzeba iść w solindego HIPS i restrykcje/izolacja i mieć oczy do okoła głowy i ze 4 pary na dupie jeszcze Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
@Quassar; trzeba dojść do tego; że się wyłącza AV i działa bez, tak jak ja. Ale to trzeba znać "środowisko" i wiedzieć skąd i co się śiąga, a po za tym tzw. "rozeznanie". Też jak nie jestem pewien to daję prawoklik i sprawdz Smile To już tzw. wyższa szkoła jazdy, każdy do tego może dojść, ale to są lata...
P.S. nie koloryzuje, czy unoszę się; mówię jak jest. Tego cie nikt nie nauczy na lekcjach informatyki Tongue Pozdro.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#12
Ojjj to prawda... to jak z autem niby każdy chce mieć ale uczyć jeździć się nie chce,, a potem byle pierdoła i wypadek... bo ja nie wiedziałem że tutaj nie można tak jechać....

Nie mniej jednak Kaspersky dla mniej oczytanych to automat wysokiej klasy Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#13
Zawsze powtarzam i ciągle będę to replikował że największa luka systemowa której nie można załatać to przestrzeń między krzesłem a klawiaturą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości