Lenovo?...Dell?...HP?...jaki poleasingowy laptok?
#1
Pewnie pisałem, że mój sędziwy Fujitsu-Siemens przeszedł niedawno do "krainy cieni", dlatego teraz gościnnie korzystam ze starego HP z XP lub czasem tylko z Lenovo T430 z Win 8.1...niestety oba mojej żony Smile Myślę o czymś nowym dla siebie, a ponieważ zarówno F-S i Lenovo u nas w domu to właściwie poleasingowe, to dokładnie takie rozwiązanie mi się narzuciło. F-S już nie ma, a Lenovo T430 to leciwy model, choć wciąż na rynku z dobrymi notowaniami, więc zastanawiam się co innego w granicach 1000-1200 złotych jest warte zainteresowania...macie jakieś typy, modele?...warto jeszcze myśleć o Win7 64-bit czy już koniecznie Win10?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
W wspomnianej cenie znajdziesz całkiem sporo sprzętu HP EliteBook 840 czy 820
Tak samo w tej cenie znajdziesz już fajne Dell Latitude na przykład E5440

W skrócie rozglądał bym się w kolejności Dell Latitude potem HP Elitebook lub ProBook jak będą i dalej Lenovo Thinkpad, chodź te nowe wersje to nie to samo co kiedyś.

W wspomnianym przeze mnie Latitude E5440 tam zawiasy lubiły luzować się i padać dość szybko, co skutkowało naruszeniem obudowy i uszkadzaniem się karty LAN. ale ogólnie super sprzęt. Sam na wyżej wymienionych HP i Dell pracowałem lub pracuje.
Odpowiedz
#3
Probook 650 G1 albo T440p
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
Siemka, to może i ja dorzucę swoją cegiełkę - polecam : Laptop Dell E7450 (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

)
Gdyż mój kolega go posiada i jest z niego bardzo zadowolony Grin

Co do Windowsa to na pewno Windows 10 - za jakiś czas to nawet chrome czy firefox nie beda aktualizowane na Windowsie 7
Odpowiedz
#5
Lattitude może nie są demonami wydajności, ale obudowa i klawiatura robią robotę - solidne i tyle. Bateria też potrawi uciągnąć 6-8 ;pracy biurowej na nowości.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#6
Widziałem Surface Pro 3 w przyzwoitej cenie... wygląda ładnie, ale nie wiem jak to sprzętowo wytrzymuje. Ma ktoś doświadczenie z takimi delikatnymi urządzeniami.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Jeśli z tanich to może jakiś Chromebook? Pomimo taniości dobrze się sprawdzają do surfowania po stronach www, oglądania Youtube czy Netfliksa w 1080p, chociaż oczywiście zależy to od modelu.
Oczywiście to Google, więc kwestia prywatności...
Odpowiedz
#8
Zwróć uwagę na rozdzielczość matrycy. Już przy 14" warto pójść w FHD, bo widziałem te laptopy w 1366 x 768 i to jest nieporozumienie...
Sam ostatnio szukam takiego sprzętu - może takie coś -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#9
(28.12.2019, 00:07)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zwróć uwagę na rozdzielczość matrycy. Już przy 14" warto pójść w FHD, bo widziałem te laptopy w 1366 x 768 i to jest nieporozumienie...
Sam ostatnio szukam takiego sprzętu - może takie coś -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Ok, dzięki za sugestie...nie myślałem o rozdzielczości ekranu do tej pory Smile

@bluszcz 
Chromebook faktycznie wygląda interesująco, ale wygląda że ich oferta w Polsce jest dość uboga i chyba trudno coś w sensownej cenie znaleźć. Zresztą zaczynam się zastanawiać, czy nie zainteresować się nawet tabletem (może nawet z klawiaturą) dla żony, a sam bym bym "przejął" jej Lenovo Smile Yoga mi się podoba, ale opinie o tych modelach są skrajne...
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#10
Panowie...i panie oczywiście Smile...byłem w tym sklepie i widziałem sprzęt, bo musiałem się przekonać, jaka faktycznie jest kondycja takich poleasingowych laptoków ze sklepu. Naprawdę jestem pod wrażeniem, nie sądziłem że używany sprzęt może wyglądać jak nieużywany, ale najważniejsze, że miałem niektóre modele w ręce i powiedzmy, że to taki mniej więcej wybór jak pod linkiem poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mielibyście jakieś swoje uwagi, propozycje? Mnie ładnym i milutkim cacuszkiem wydawał się Lenovo X240, ale chyba jednak trochę mały ekran Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Ciekawe, co z dyskami SSD w takich używanych laptopach.
Podobno dyski SSD się zużywają, tak? Pytam, bo nie badałem tematu.
Odpowiedz
#12
(31.01.2020, 08:32)wojek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekawe, co z dyskami SSD w takich używanych laptopach.
Podobno dyski SSD się zużywają, tak?  Pytam, bo nie badałem tematu.
Wszystkie pamięci masowe się zużywają - dyski mechaniczne i pamięci półprzewodnikowe. Cóż, najwyżej się kupi jakiś nowy dysk. To obecnie nie jest wielki wydatek.
Odpowiedz
#13
Życie przynosi niespodzianki i mnie też Smile Okazało się, że w "zapasie" domowym był nieujawniony dotąd jeszcze jeden laptop i właśnie z niego teraz korzystam. To laptop używany przez mojego syna w trakcie studiów i potem jeszcze aż do końca 2017...potem włożony gdzieś w półkę, bo miał mały wypadek i ma uszkodzoną obudowę (zawias konkretnie), a w związku z tym pojawił się nowy sprzęt bardziej mobilny i niezawodny. To Samsung RF511 z osobną kartą graficzną GeForce GT540, dyskiem 1TB i 6 GB RAM...sprzęt kupowany był do gier również i naprawdę działa bardzo fajnie aczkolwiek wymaga jeszcze nieco pracy, bo aktualizacji nie mial od grudnia 2017 Smile
Póki co problem mam więc rozwiązany, choć niedługo pewnie wróci, bo jako system działa Windows 7 Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości