Dziwny start systemu
#21
W cmd.exe uruchomionym jako Administrator wpisz "sfc /scannow" i naciśnij enter. Może potrwać kilka minut. Pokaż potem co wypisze.
Odpowiedz
#22
Nie bawimy się w jasnowidza.. niech wyśle logi i ustawienia w do tego przeznaczonym miejscu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#23
Tylko, że te logi pozwolą zdiagnozować czy to infekcja czy nie, ale jeśli ma np bad sectory na dysku i przez to uszkodzone pliki Windowsa tamte logi tego mogą nie wykazać.
Proponowałbym pokazać chociaż podstawowy raport S.M.A.R.T. pamięci masowej (SSD, HDD) i co pokaże polecenie sfc.
Odpowiedz
#24
Do sprawdzenia dysku są inne programy Grin
W każdym razie ja nie jestem wróżbitą.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#25
Podaje 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 z tego co wypluł wiersz polecenia oraz 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 z cristall disk info.Co do dysku to taki stan mam od około pół roku i wcześniej nie miałem z laptopem tego typu problemów jakie są obecnie.Jeśli chodzi o te uszkodzone pliki z wiersza poleceń to naprawia je automatycznie jakiś program czy trzeba to robić ręcznie?
Odpowiedz
#26
To napraw komputer przy pomocy płyty z tym samym systemem. Jak to nie pomoże to rób kopie ważnych dokumentów itp bo Ci dysk pada - i kup se nowy dysk.
Odpowiedz
#27
(16.11.2019, 19:20)jacek20a napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli chodzi o te uszkodzone pliki z wiersza poleceń to naprawia je automatycznie jakiś program czy trzeba to robić ręcznie?
sfc może naprawić, chyba korzystając z punktów przywracania, ale jak widać w tym przypadku nie uda się to zrobić. Pozostaje naprawianie z płyty lub format i reinstall.
Osobiście zrobiłbym format i świeżą, pełną instalację, ale przed tym pełne, długie skanowanie S.M.A.R.T. U mnie takie skanowanie potrwało ok. 2 godziny. Znalezione podczas skanu bad sectory będą remapowane przy następnym zapisie.
Oczywiście najlepszą opcją jest wymiana pamięci masowej na inną w pełni sprawną.
Odpowiedz
#28
(16.11.2019, 12:45)witek21 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

nie pomorze
To chociaż Mazowsze.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#29
Nie będe się bawił w formatowanie,naprawe plików,czy wgrywanie systemu od nowa.Decyzja została podjęta,w tygodniu zamawiam dysk ssd i na nim postawie system od zera.Obecny dysk już długo nie pociągnie więc szkoda czasu na kombinacje,dzięki za zainteresowanie moim problemem i pomoc.Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości