Najmniej obciążający system antyvirus
#1
Witam jak w temacie szukam antywirusa który będzie najlżejszy dla systemu.
Bez znaczenia za free czy płatny,system to Windows 7 64 bit. 
Na razie będę testował Bitdefendera IS wg av test bardzo dobrze wypada. 
Wcześniej miałem Pandę,teraz Bitka free był lżejszy od Pandy ale coś zawieszał system i był problem z aktualizacją bazy wirusów.

Dzięki za pomoc z góry
Odpowiedz
#2
(22.11.2019, 18:19)UnitedHardcore91 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Witam jak w temacie szukam antywirusa który będzie najlżejszy dla systemu.
Bez znaczenia za free czy płatny,system to Windows 7 64 bit. 
Na razie będę testował Bitdefendera IS wg av test bardzo dobrze wypada. 
Wcześniej miałem Pandę,teraz Bitka free był lżejszy od Pandy ale coś zawieszał system i był problem z aktualizacją bazy wirusów.

Dzięki za pomoc z góry

Ja postawiłem na Kaspersky Free, z darmowych jest chyba najlżejszy, szybko startuje z systemem na dysku SSD, wcześniej miałem Zemane Antymalware i uważałem że jest lekko ale ona spowalniała uruchamianie aplikacji a w najnowszej wersji Kaspersky Free nie ma tego spowolnienia. najlepiej przetestuj kilka aplikacji bo to że jest lekko jeszcze o niczym nie świadczy bo jak będzie natrętny i co chwilę będzie o coś pytał jak np. SecureAplus czy eset.... ja instaluje często różne aplikacje w wersji portable... a w/w programy lubiły się czepiać w szczególności SAP - nieraz nawet po dodaniu do wyjątków i tak był natrętny. Testowałem wiele i np. Bitdefender free jakoś też mi nie podpasował mimo iż też jest lekki.
Polecam Kaspersky Free.
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#3
Na moim starym laptopie, słabym, z win 7 Arcabit chodzi rewelacyjnie. Sam jestem zaskoczony.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#4
Jak interesuje cię tylko i wyłącznie szybkosć działania:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#5
Sprecyzuj jeszcze , czy chodzi o działanie w tle, czy skanowanie dysku/wybranych obszarów (?)
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#6
Darmowe : Kaspersky lub Bitdefender
Płatne : Kaspersky lub mks_vir/Arcabit
Odpowiedz
#7
Ja osobiście mogę Ci polecić pod względem czystej wydajności: ESET IS lub Norton

Jeśli oprócz wydajności zależy Ci na topowej ochronie to Norton lub Arcabit/MKS_Vir
Odpowiedz
#8
Ogólnie żeby zużywał jak najmniejsze zasoby systemu podczas pracy w tle,skanowanie nie jest ważne , także był wiadomo skuteczny dlatego też miałem taką Pandę czy Bitdefendera
Odpowiedz
#9
To tak jak wyżej pisałem, jestem zadowolony z Arcabit IS. Na starym laptopie chodzi świetnie. Start sys. bardzo sprawny, podczas pracy "niezauważalny" tak samo jak na nowym i mocnym Dellu. Ale to moja subiektywna ocenaa nie poparta porównaniami z innymi produktami. Porównuję tylko pracę na 8 letnim laptopie i nowym, mocnym, na tym samym systemie win 7 64 bit.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#10
Pandy bym nie brał ze względu na to że nie rozpoznaje nowych zagrożeń- w szybkim czasie , dla wolniejszych kompów to Arcabit bądz mks_vir a bedziesz zadowolony Smile
Odpowiedz
#11
Shadow Defener zamiast jakiegokolwiek AV... po ch** gonić za motylami..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#12
No nieee..."gonić za motylami" i jeszcze w takim celu? Tongue Ale fakt, bo coś w tym jest i stąd mój post w temacie. @UnitedHardcore91 a nie myślałeś, żeby z AV w ogóle zrezygnować i przesiąść się na zestaw niesygnaturowy? Tak zwyczajnie odpuścić sobie aplikacje AV/IS i oprzeć ochronę na kontroli aplikacji na restrykcjach dla nich z dodatkową izolacją dla tych najbardziej podatnych? Był wspomniany SD jako baza takiego zestawu, ale nawet gdyby nie on (jest płatny) to przecież od niedawna można skomponować całkiem sympatyczny i lekki zestaw za free. Mam na myśli najnowszą wersję darmową SpySheltera i darmowe od niedawna Sandboxie. Te dwie aplikacje dają możliwości, o jakich wspomniałem wcześniej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#13
Cytat:Shadow Defener zamiast jakiegokolwiek AV... po ch** gonić za motylami..

Widocznie kolega UnitedHardcore91 nie jest z byt dobrym w tym temacie - więc poprosił o propozycję AV
Odpowiedz
#14
Pakiet AV jest wygodny, gotowy po instalacji. Posiada dodatkowe moduły: kopia, przeglądarka, oczyszczanie systemu itd. Użytkownik płaci i wymaga - w ramach licencji jest wsparcie. W razie niezadowolenia są konkurencyjne firmy/rozwiązania, ba... są nawet alternatywne systemy operacyjne, prócz windowsa. Tak więc decyzja i wybór zawsze jest po stronie użytkownika i zależy od grubości portfela. A producent, no cóż, musi jakoś przekonać, że warto.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#15
Ja proponuję Webrota, mam go na win7 i w ogóle nie odczuwam jego pracę.
Kto pyta nie błądzi.
Odpowiedz
#16
(23.11.2019, 15:20)senior38 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja proponuję Webrota, mam go na win7 i w ogóle nie odczuwam jego pracę.
Jak ktoś chce Webroota to mam instalator z wbudowaną licką od producenta do końca roku, mam tez drugi kluczyk z dłuższą licencją nie wiem na ile bo nie jest napisane co dziwne bo zawsze pisze jak się kluczyk wklepie - może to jakiś klucz od producenta ze specjalnym przeznaczeniem - mimo to aktywuje się bez problem.... pisać jak ktoś chce.
Wisevector v3,05
Odpowiedz
#17
Czy Kaspersky Security Cloud Free jest dalej rozwijany ?
Odpowiedz
#18
(24.11.2019, 20:09)UnitedHardcore91 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy Kaspersky Security Cloud Free jest dalej rozwijany ?

Jeżeli chodzi Ci o

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to tak Tongue
Odpowiedz
#19

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Gdyby go nie wspierali to nie było by można pobrać z ich strony
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości