Windows Defender najlepszym antywirusem dla Windows 10 wg AV-Test
#1
Według testów firmy AV-Test, Windows Defender należy do czołówki najlepszych programów antywirusowych dla użytkowników domowych, korzystających z systemu Windows 10. W ostatnim teście osiągnął najwyższe możliwe oceny we wszystkich kategoriach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#2
ile dał Microsoft ? Grin
Odpowiedz
#3
Zacytuję inżyniera naszego serwisu - to tylko pokazuje, jak niewiarygodne są testy av-test. U nas serwisujemy miesięcznie ok. 500 komputerów. Połowa z nich ma Windows 10, a połowa tej połowy nie ma żadnego antywirusa, czyli ma aktywnego Windows Defendera. 80% tych maszyn ma w systemie aktywny jakiś malware. Pozostałe komputery chronione jakimś antywirusem innym niż Windows Defender są zainfekowane w mniej więcej 10%, głównie aplikacjami typu Adware. Dane statystyczne z formularzy ISO Smile
Odpowiedz
#4
@karola aaaa, Avast? Wink
Odpowiedz
#5
Jutro albo pojutrze dopytam ile mamy Avasta w serwisie Smile
Odpowiedz
#6
Avast jest na ok. 20% maszyn. Nie wiem jakie są statystyki infekcji dla komputerów z Avastem.
Odpowiedz
#7
Ja kiedyś znajomej, która po naprawie komputerów ludziom instalowała Avast kupiłem bombonierkę i bukiet kwiatów, nigdy nie miałem tyle komputerów do postawienia systemu co po jej fachowości Grin
Odpowiedz
#8
Myślę, że Avast jest po prostu przeciętnym programem. Dodatkowo wersja free zawiera tylko podstawowe funkcje. U siebie mam AVG (prawie to samo co Avast) i żadne malware mnie nie toczy. Ale ja mam wąską grupę programów, z których korzystam i nie mam zainteresowania sprawdzać różnej nieznanej maści softu, instalki sprawdzam po certyfikatach SHA, często je rozpakowuję dając AVG dodatkową możliwość wykrycia syfu, a jak dalej nie mam pewności obliczam sumę MD5 i szukam po necie takiego klucza.
Nie klikam w nieznane załączniki w poczcie e-mail itd. Unikam stron www, dla których google od razu krzyczy, że są niebezpieczne itd. itd.
Odpowiedz
#9
(13.08.2019, 18:53)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Myślę, że Avast jest po prostu przeciętnym programem. Dodatkowo wersja free zawiera tylko podstawowe funkcje. U siebie mam AVG (prawie to samo co Avast) i żadne malware mnie nie toczy. Ale ja mam wąską grupę programów, z których korzystam i nie mam zainteresowania sprawdzać różnej nieznanej maści softu, instalki sprawdzam po certyfikatach SHA, często je rozpakowuję dając AVG dodatkową możliwość wykrycia syfu, a jak dalej nie mam pewności obliczam sumę MD5 i szukam po necie takiego klucza.
Nie klikam w nieznane załączniki w poczcie e-mail itd. Unikam stron www, dla których google od razu krzyczy, że są niebezpieczne itd. itd.

Brawo ty, aczkolwiek w takim trybie pracy to i tytułowy Defender sobie poradzi.
Ja sam pracuję na koncie zwykłego użytkownika, ograniczona ilość aplikacji + SpyShelter Firewall + Defender i zarówno antywirus jak i SpyShelter się nudzą, bo nie żadnych zagrożeń.
...
Odpowiedz
#10
karola jakimi programami usuwacie infekcje u was w serwisie ?
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
#11
Oo dobre pytanie Smile
(oby tylko naszym najlepszym skanerem Smile)
Odpowiedz
#12
Odpowiedź na to pytanie to tajemnica przedsiębiorstwa Smile W każdym razie procedura jest skuteczna Smile
Odpowiedz
#13
(16.08.2019, 21:45)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedź na to pytanie to tajemnica przedsiębiorstwa Smile W każdym razie procedura jest skuteczna Smile
Mogłabyś wymienić chociaż kilka z używanych programów nikt nie pyta o konkrety a poza tym tak czy tak nie wiemy w jakiej firmie pracujesz
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
#14
(17.08.2019, 22:54)kamiloxf napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mogłabyś wymienić chociaż kilka z używanych programów nikt nie pyta o konkrety a poza tym tak czy tak nie wiemy w jakiej firmie pracujesz

Pewnie takimi jak:
Kaspersky Rescue Disk
ESET SysRescue Live
BitDefender Rescue CD
Dr. Web LiveDisk
Trend Micro Rescue Disk
COMODO Rescue Disk

Tak jak większość serwisów komputerowych z nich korzysta czy administratorów, chodź przeważnie odzyskują dane i format.
Nie ma czasu na nie wiadomo jak wielką zabawę Smile
Odpowiedz
#15
Ciekawy test Defendera i piaskownicy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
(17.08.2019, 22:54)kamiloxf napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(16.08.2019, 21:45)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedź na to pytanie to tajemnica przedsiębiorstwa Smile W każdym razie procedura jest skuteczna Smile
Mogłabyś wymienić chociaż kilka z używanych programów nikt nie pyta o konkrety a poza tym tak czy tak nie wiemy w jakiej firmie pracujesz
Mogę jedynie powiedzieć, że dyski z zarażonych komputerów są wykręcane i podłączane do naszego autorskiego systemu Smile Wychodzą z nich jak ze szpitala MSWiA Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości