Windows 8.1 - błąd instalacji aktualizacji 80070002
#1
Od kilku miesięcy na laptoku mojej żony z pracującym Windowsem 8.1 nie udaje mi się zainstalować określonego typu aktualizacji...na screenie widać, że to zbiorcze pakiety. Próba instalacji zawsze kończyła się niepowodzeniem i tym samym kodem błędu - 80070002. Próbowałem różnych porad znalezionych w sieci, choć niektórych przyznam, że nie - były strasznie pogmatwane dla mnie.
Czy ktoś ma jakiś jakąś sprawdzona metodę,  żeby ten błąd naprawić albo ominąć...a może te aktualizacje nie są jakoś specjalnie istotne?

   
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Wyłącz wszystkie aplikacje z auto startu jak dasz rade to AV jeszcze i postaraj się zainstalować aktualizacje na czystym systemie beż danego 3 oprogramowania działającego w tle ..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Błąd instalacji aktualizacji zabezpieczeń od kwietnia- tłumaczy się samo za siebie.

Ostatnio jak miałem podobny błąd też testowałem wszystkie rozwiązania z neta... i skończyło się na przywróceniu backupu, niestety.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Backup mam sprzed ponad roku, a drugi niestety chyba z opisywanym błędem systemu...nic mi nie da przywracanie tym układzie. Do nowej czystej instalacji też nie mogę, bo nie miałbym dostępu/możliwości instalacji niektórych aplikacji, które teraz na tym laptoku działają.
Poczekam jeszcze może na jakieś pomysły...albo aż się samo "naprawi" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Mi 2 razy sie stało że aktualizacja nie chciała się wgrać, ale to na Windowsie 10 zwykle pomagało uruchomienie systemu bez dodatkowego oprogramowania działającego w tyle i następnie rozpoczęcie aktualizacji i wtedy wszystko szło jak po maśle.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Pomysły, który mi podawano (żaden nie zadziałał):
sfc /scannow
przeinstalowanie tej łatki z użyciem DISM i kilku specyficznych parametrów (nie pamiętam, jakich).
Odinstalowanie aktualizacji do stanu sprzed wystąpienia problemu i ponowna instalacja.
Szukanie problemu w logach systemu.
możesz przekopać dedykowane serwisy (askwoody, computerworld) czy nie raportowali jakichś konkretnych problemów z aktualizacjami dla ósemki w okresie, który podawała... zacząłbym od marca, bo skoro nie działa od kwietnia, to już marcowa mogła być uszkodzona.
I zawsze zostaje backup danych i format C Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#7
Spróbuję wyłączyć z autostartu, co się da i może wtedy problem się rozwiąże. Albo zwyczajnie zainstaluję pakiet Huorong zamiast SSFW i dostanę wszystkie aktualizacje "w innym trybie"...albo "bez trybu" Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#8
(04.07.2019, 16:27)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Spróbuję wyłączyć z autostartu, co się da i może wtedy problem się rozwiąże. Albo zwyczajnie zainstaluję pakiet Huorong zamiast SSFW i dostanę wszystkie aktualizacje "w innym trybie"...albo "bez trybu" Grin
Skorzystaj z Diagnostic startup w msconfig:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Choć nie pamiętam czy Windows Update jest tam dostępny.
...
Odpowiedz
#9
Dzięki @preter ...nie przyszło mi to do głowy, choć przecież to oczywiste Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości