Microsoft Edge oficjalnie dla Winows 7, 8 i 8.1
#1
[Obrazek: microsoft-edge-dev.jpg]

Microsoft Edge to bardzo bezpieczna i chwalona przeglądarka oparta na Chromium, ale do tej pory dedykowana wyłącznie dla systemu Widnows 10 (na Androida też, ale tu nie o tym)...19 czerwca oficjalnie opublikowano informację, że w kanale dystrybucji Canary jest już do pobrania wersja również dla starszych systemów Windows 7, 8 i 8.1. Wiadomość powinna zadowolić użytkowników tych systemów, ponieważ daje im możliwość skorzystania z naprawdę niezłej przeglądarki.
Oficjalny komunikat
https://blogs.windows.com/msedgedev/2019...Q8C1z7g.97
Pobieranie tej wersji Edge
https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/download/

Źródło informacji i obrazka
https://www.bleepingcomputer.com/news/mi...-8-and-81/
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Microsoft Edge VS Avast Secure Browser , która bezpieczniejsza ?
Odpowiedz
#3
Aha, radujcie się, Łaskawy M$ dal wam przemarkowanego chrome'a ^^
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Nie znalazłem lepszego tematu więc tutaj - nieco się ostatnio zainteresowałem kwestią hardeningu, a że na Windowsie najbardziej odpowiada mi Edge (z masy powodów) to i tutaj zacząłem przeglądać opcje.
Jest tego.. naprawdę sporo i aż dziwi mnie, że nie zostały tu one poruszone.

1. Taka oczywista sprawa to ochrona przed śledzeniem, blokowanie trackerów itd. - no nic specjalnego, to ma coraz więcej przeglądarek (może za wyjątkiem Chrome):


[Obrazek: HWCiBI5.png]

2. Druga, już sporo ciekawsza to Application Guard, możliwość otworzenia nowego okna w izolowanym środowisku (wykorzystywana jest wirtualizacja sprzętowa) - aby to działało, musimy najpierw włączyć Application Guard jako opcjonalną funkcję systemową, do tego działa tylko na wersjach Pro

https://docs.microsoft.com/en-us/deploye...tion-guard


[Obrazek: HpEvdmq.png]

3. Trzecia opcja to dosyć tajemnicze zwiększenie bezpieczeństwa - domyślnie wyłączone, ale można włączyć i ustawić na dwa tryby: normalny, gdzie funkcja nie działa na często używanych, zaufanych stronach, a także ścisłym, w którym działa na wszystkich przeglądanych. Niestety nie udało mi się dokopać do konkretnych informacji na ten temat, zasoby MS są dosyć szczupłe w tej kwestii. Samodzielnie testując zauważyłem, że z włączoną tą funkcją spada wydajność Java Script (np. w popularnych benchmarkach) więc nie jest to tylko jakaś analiza żądań, ale raczej skanowanie dynamiczne tego, co dzieje się na stronie - przyznam, że najbardziej mnie to ciekawi.

https://support.microsoft.com/pl-pl/topi...ed31a1929d

W sieci jest info iż zowie się to... "Super Duper Secure Mode" (serio, to nie żart!) - według tych informacji polega to m.in. na wyłączeniu kompilatora JIT dla JS - stąd wpływ na wydajność. Kto nieco programuje, od razu wie jaki to ma wpływ. Kto nie.. no cóż, mogę tylko polecić lekturę.
https://microsoftedge.github.io/edgevr/p...cure-Mode/


[Obrazek: 45NYltU.png]
Odpowiedz
#5
Używam na linuxie.
Jest fajnie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości