Microsoft Edge oficjalnie dla Winows 7, 8 i 8.1
#1
[Obrazek: microsoft-edge-dev.jpg]

Microsoft Edge to bardzo bezpieczna i chwalona przeglądarka oparta na Chromium, ale do tej pory dedykowana wyłącznie dla systemu Widnows 10 (na Androida też, ale tu nie o tym)...19 czerwca oficjalnie opublikowano informację, że w kanale dystrybucji Canary jest już do pobrania wersja również dla starszych systemów Windows 7, 8 i 8.1. Wiadomość powinna zadowolić użytkowników tych systemów, ponieważ daje im możliwość skorzystania z naprawdę niezłej przeglądarki.
Oficjalny komunikat

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pobieranie tej wersji Edge

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Źródło informacji i obrazka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Microsoft Edge VS Avast Secure Browser , która bezpieczniejsza ?
Odpowiedz
#3
Aha, radujcie się, Łaskawy M$ dal wam przemarkowanego chrome'a ^^
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Nie znalazłem lepszego tematu więc tutaj - nieco się ostatnio zainteresowałem kwestią hardeningu, a że na Windowsie najbardziej odpowiada mi Edge (z masy powodów) to i tutaj zacząłem przeglądać opcje.
Jest tego.. naprawdę sporo i aż dziwi mnie, że nie zostały tu one poruszone.

1. Taka oczywista sprawa to ochrona przed śledzeniem, blokowanie trackerów itd. - no nic specjalnego, to ma coraz więcej przeglądarek (może za wyjątkiem Chrome):


[Obrazek: HWCiBI5.png]





2. Druga, już sporo ciekawsza to Application Guard, możliwość otworzenia nowego okna w izolowanym środowisku (wykorzystywana jest wirtualizacja sprzętowa) - aby to działało, musimy najpierw włączyć Application Guard jako opcjonalną funkcję systemową, do tego działa tylko na wersjach Pro

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Obrazek: HpEvdmq.png]





3. Trzecia opcja to dosyć tajemnicze zwiększenie bezpieczeństwa - domyślnie wyłączone, ale można włączyć i ustawić na dwa tryby: normalny, gdzie funkcja nie działa na często używanych, zaufanych stronach, a także ścisłym, w którym działa na wszystkich przeglądanych. Niestety nie udało mi się dokopać do konkretnych informacji na ten temat, zasoby MS są dosyć szczupłe w tej kwestii. Samodzielnie testując zauważyłem, że z włączoną tą funkcją spada wydajność Java Script (np. w popularnych benchmarkach) więc nie jest to tylko jakaś analiza żądań, ale raczej skanowanie dynamiczne tego, co dzieje się na stronie - przyznam, że najbardziej mnie to ciekawi.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W sieci jest info iż zowie się to... "Super Duper Secure Mode" (serio, to nie żart!) - według tych informacji polega to m.in. na wyłączeniu kompilatora JIT dla JS - stąd wpływ na wydajność. Kto nieco programuje, od razu wie jaki to ma wpływ. Kto nie.. no cóż, mogę tylko polecić lekturę.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Obrazek: 45NYltU.png]
Odpowiedz
#5
Używam na linuxie.
Jest fajnie Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości