Kongres Edukacyjny OSE - 7 czerwca w Centrum Nauki Kopernik
#1
Zostało co prawda jeszcze tylko 3 dni, ale dopiero dziś dotarłem do tej informacji...mam nadzieję, że komuś się jeszcze przyda Smile

Cytat:Elektroniczne gadżety ogłupiają dzieci? Czy mogą pomóc im uczyć się skuteczniej? Jak wykorzystać Internet na codziennych zajęciach w szkole? Czy nowoczesność to tylko technologia? – te i inne tematy będą omawiali eksperci na Kongresie Edukacyjnym - OSE świat możliwości, organizowanym przez NASK 7 czerwca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.

Czy tego chcemy, czy nie, Internet stał się dla młodzieży naturalnym środowiskiem codziennych aktywności – rozrywki, życia społecznego, zdobywania informacji o świecie. Średni czas korzystania z internetu przez polskich nastolatków wynosi 4 godzin i 12 minut na dobę – wynika z badań z cyklu „Nastolatki 3.0”, przeprowadzonych przez NASK.  27 proc. ankietowanych zadeklarowało korzystanie z internetu od dwóch do czterech godzin dziennie. Niewiele mniejszy odsetek (22,9 proc.) od czterech do sześciu godzin. 12 proc. szacuje, że spędza dziennie w sieci osiem lub więcej godzin.
(...)
W trakcie kongresu przedstawione zostaną innowacyjne sposoby wykorzystania w szkole technologii – np. rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej. Zaprezentowane zostaną wyniki badań, dotyczących wykorzystywania internetu przez młodzież. Eksperci podzielą się również swoimi doświadczeniami na temat wdrażania do codziennego kształcenia innowacyjnych narzędzi. W trakcie warsztatów uczestnicy konferencji poznają skuteczne sposoby na wprowadzania cyfrowych nowości do swoich szkół. 

Tematem będą też możliwości, związane z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną (OSE). W ramach tego rządowego programu wszystkie szkoły uzyskają możliwość korzystania bezpłatnie z szerokopasmowego Internetu.
Źródło cytatu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dla zainteresowanych ewentualnym udziałem podaję link do strony kongresu - rejestracja, agenda, prelegenci, itp.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości