Rising Antivirus Free+Rising Firewall Free-dobre połączenie?
#1
Siema,czytając komentarze na forum natknąłem się na te 2 programy,przed wszystkim zaciekawił mnie Rising Firewall,ma niskie zużycie pamięci i procka i jest chwalony na zagranicznych forach,chciałbym dorzucićdo niego Antivirusa tej samej firmy,co myślicie o taki połączeniu?,czy to dobry wybór jeśli chodzi o darmowy soft?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#2
myśle , że przyzwoity, Firewall jest dobrej jakości, ale chyba Hipsa nie ma bo w tescie matouseca niesko stoi , tam bardziej sie Hipsy testuje , Av jeszczeodbiega od czolowki lecz robi spore postepy w testach Vb coraz lepsza wykrywalnosc , dosc czeste aktualiacje produkt idzie w dobrym kierunku wiec sprobuj te zestawienie Smile
Odpowiedz
#3
Co do FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jesli chodzi o AV nigdy go nie testowalem i nie znam jego skutecznosci.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
mam pytanie jak nie mam programu office i programu pocztowego to mogę wyłączyć ochronę przed zagrożeniami z tych programów?,mam monitora e-mail mogę to wyłączyć?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#5
baldys15 napisał(a):mam pytanie jak nie mam programu office i programu pocztowego to mogę wyłączyć ochronę przed zagrożeniami z tych programów?,mam monitora e-mail mogę to wyłączyć?


Skoro nie masz tych programow, mozesz wylaczyc ochrone.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#6
Też się zastanawiam nad nim, ale nad wersją IS. Dla mnie na razie egzotyczny.
Odpowiedz
#7
z testu security scan wynika,że mam otwarte porty 22,25,110 i 3128,jak je zamknąć w rising firewall,próbowałem w ustawieniach,ale nadal mam otwarteSad

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#8
baldys15 napisał(a):Siema,czytając komentarze na forum natknąłem się na te 2 programy,przed wszystkim zaciekawił mnie Rising Firewall,ma niskie zużycie pamięci i procka i jest chwalony na zagranicznych forach,chciałbym dorzucićdo niego Antivirusa tej samej firmy,co myślicie o taki połączeniu?,czy to dobry wybór jeśli chodzi o darmowy soft?


Rising to przyzwoity antywirus z hipsem a w połączeniu z firewallem jest darmowym pakietem zabezpieczającym do użytku domowego. Jednak wykrywalność AV w testach i 5% u Matouseca: Rising Internet Security, nie zachęcają zbytnio do używania tego zestawu ale przetestować można Smile
Odpowiedz
#9
Jurek napisał(a):
baldys15 napisał(a):Siema,czytając komentarze na forum natknąłem się na te 2 programy,przed wszystkim zaciekawił mnie Rising Firewall,ma niskie zużycie pamięci i procka i jest chwalony na zagranicznych forach,chciałbym dorzucićdo niego Antivirusa tej samej firmy,co myślicie o taki połączeniu?,czy to dobry wybór jeśli chodzi o darmowy soft?


Rising to przyzwoity antywirus z hipsem a w połączeniu z firewallem jest darmowym pakietem zabezpieczającym do użytku domowego. Jednak wykrywalność AV w testach i 5% u Matouseca: Rising Internet Security, nie zachęcają zbytnio do używania tego zestawu ale przetestować można Smile


Przetestować można jeśli ktoś lubi ryzyko przypominające grę w kasynie albo w rosyjską ruletkę Grin Wykryje a może nie wykryje ?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#10
Rosyjska ruletka. jak AV nie wykryje to wpada do dziury Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
baldys15 napisał(a):Siema,czytając komentarze na forum natknąłem się na te 2 programy,przed wszystkim zaciekawił mnie Rising Firewall,ma niskie zużycie pamięci i procka i jest chwalony na zagranicznych forach,chciałbym dorzucićdo niego Antivirusa tej samej firmy,co myślicie o taki połączeniu?,czy to dobry wybór jeśli chodzi o darmowy soft?


A nie lepiej zainstalować darmową wersję Aviry i do tego firewall COMODO czy OA ?.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#12
zbyszek napisał(a):
baldys15 napisał(a):Siema,czytając komentarze na forum natknąłem się na te 2 programy,przed wszystkim zaciekawił mnie Rising Firewall,ma niskie zużycie pamięci i procka i jest chwalony na zagranicznych forach,chciałbym dorzucićdo niego Antivirusa tej samej firmy,co myślicie o taki połączeniu?,czy to dobry wybór jeśli chodzi o darmowy soft?


A nie lepiej zainstalować darmową wersję Aviry i do tego firewall COMODO czy OA ?.


Popieram. Bardzo dobry zestawik dla nowicjuszy zwłaszcza Avira+OA bo Comodo trzeba skonfigurować a OA jest niemal od razu po instalacji skonfigurowane
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#13
Online Armor mi odpowiada,ale spowalnia system....trzeba czekać około minuty za nim windows się załaduje tzn jak pojawi się ten obrazek znapisem zapraszamy i tak z minutę trzeba czekać....miałem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#14
najnowszą wersję bo tak starsza robiła ale nowasza mi już nie
Odpowiedz
#15
baldys15 napisał(a):Online Armor mi odpowiada,ale spowalnia system....trzeba czekać około minuty za nim windows się załaduje tzn jak pojawi się ten obrazek znapisem zapraszamy i tak z minutę trzeba czekać....miałem


Dziwne. U mnie (mam OA) od momentu gdy pojawi się napis "zapraszamy" do pojawienia się pulpitu trzeba czekać 10-15 sekund
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#16
Poczekajnie na oficjalna Public Bete DW PF, Ilya na forum napisal, ze ja wyda, kiedy? jeszcze nie wiadomo.
Tak czy inaczej - DW PF (beta), ktorego teraz testuje:
- nie spowalnia wczytywania stron
- nie opoznia uruchamiania systemu
- pod duzym obciazeniem (torrent/TV streaming/kilkanascie sciaganych naraz plikow) - nie ma zadnych efektow ubocznych typu: wieksze zuzycie CPU/wieksze zuzycie pamieci, etc
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
zainstalowałem Online Armor Free najnowszą wersję i jak narazie jest wszystko ok,ale test

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

pokazuje mi otwarte porty:
TCP:110,TCP:25,TCP:22 i TCP:3128

jak je zamknąć?,i jeszcze mam pytanie jak skonfigurować OA z uTorrentem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
AVTongueanda Cloud Antivirus
On Demand:MBAM Free,SuperAntispyware Free
IPS:Geswall+reguły Pro
System Restore:Comodo Time Machine
Win Worms Doors Cleaner, Seconfig
Odpowiedz
#18
mbm86 napisał(a):Przetestować można jeśli ktoś lubi ryzyko przypominające grę w kasynie albo w rosyjską ruletkę Grin Wykryje a może nie wykryje ?


Takie ryzyko jest w przypadku każdego bez wyjątku antywirusa a to co wykryje Rising, mogą nie wykryć czasami bardziej uznane AV. Dlatego wielu userów naszego forum, nie opiera już swoich zabezpieczeń na antywirusach Smile
Odpowiedz
#19
Ja opieram jedynie na Avaście! i Viście GrinI jest nawet OK... zero wirusów od kupna kompa, no chyba że na własną prośbę się zasyfię Craze
A zapomniałem dodać Tongue Miałem przed chwilą Risinga na kompie Grin Ale jego szybkość spadła na tyle, że Rising szybciej wypadł z kompa, niż do niego wpadł Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
Rising sie bedzie poprawial jak Comodo na poczatku wielka kiszka pozniej coraz lepsza wykrywalnosc i jego obciazenie wobec kompa beda spadac, chlopaki sie uczaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości