Koniec rozwoju i sprzedaży K9 Web Protection
K9 Web Protection to znany i ceniony od lat produkt do szeroko pojętej tzw. ochrony rodzicielskiej, z którego korzystały rzesze użytkowników prywatnych, jak i biznesowych rozwijany pierwotnie przez firmę Blue Coat. Firmę tę wraz aplikacjami jednak przejął 1 sierpniu 2016 Symantec i to on właśnie ogłosił oficjalnie zamknięcie rozwoju tej aplikacji - produkt nie jest już dostępny do zakupu i pobrania.
Wsparcie techniczne kończy się 30 czerwca 2019...Symantec poleca produkty z linii Norton oraz ewentualny upust na roczną licencję na Norton AV Plus.

Cytat:e’re immensely grateful for the loyalty of our K9 Web Protection customers.  For years, many of you have been using the award-winning K9 application to protect your computers, children, and organizations from spyware, malware, adult content and other threats and risky interactions. We’ve worked together to make the Internet a much safer place for our families and communities.

On August 1, 2016, Blue Coat, Inc. (K9’s parent company) was acquired by cybersecurity leader Symantec.  As can be imagined Blue Coat and Symantec had a handful of similar products and unfortunately, it didn’t make sense to maintain two competing products. it was decided to “end-of-life” K9 Web Protection and focus corporate and customer attention on Symantec’s line of Norton products.
Źródło
https://support.symantec.com/en_US/K9WebProtection.html
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(23.04.2019, 15:53)ichito napisał(a): K9 Web Protection to znany i ceniony od lat produkt do szeroko pojętej tzw. ochrony rodzicielskiej, z którego korzystały rzesze użytkowników prywatnych, jak i biznesowych rozwijany pierwotnie przez firmę Blue Coat. Firmę tę wraz aplikacjami jednak przejął 1 sierpniu 2016 Symantec i to on właśnie ogłosił oficjalnie zamknięcie rozwoju tej aplikacji - produkt nie jest już dostępny do zakupu i pobrania.
Wsparcie techniczne kończy się 30 czerwca 2019...Symantec poleca produkty z linii Norton oraz ewentualny upust na roczną licencję na Norton AV Plus.

Cytat:e’re immensely grateful for the loyalty of our K9 Web Protection customers.  For years, many of you have been using the award-winning K9 application to protect your computers, children, and organizations from spyware, malware, adult content and other threats and risky interactions. We’ve worked together to make the Internet a much safer place for our families and communities.

On August 1, 2016, Blue Coat, Inc. (K9’s parent company) was acquired by cybersecurity leader Symantec.  As can be imagined Blue Coat and Symantec had a handful of similar products and unfortunately, it didn’t make sense to maintain two competing products. it was decided to “end-of-life” K9 Web Protection and focus corporate and customer attention on Symantec’s line of Norton products.
Źródło
https://support.symantec.com/en_US/K9WebProtection.html

No to zła wiadomość. Używam tego programu i chyba zacznę szukać czegoś podobnego za free.... Dzięki za info  ichtio
Kaspersky Internet Security 2019
VoodooShield
Odpowiedz
Lipa...... bo miał całkiem mocne i dobre filtrowanie stron.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Niedobrze... na razie mam w Chrome Blocksi Web Filter... zobaczymy czy będzie chociaż w połowie tak skuteczny...

Czym, w takim razie, zastąpić K9?
Odpowiedz
Czemu mnie to niestety nie dziwi, to samo Symantec zrobił z PC Tools.
Odpowiedz
(15.06.2019, 12:43)Waldi napisał(a): Niedobrze... na razie mam w Chrome Blocksi Web Filter... zobaczymy czy będzie chociaż w połowie tak skuteczny...

Czym, w takim razie, zastąpić K9?
Ja zainstalowałem spowrotem MBAM z licencją lifetime wyłączyłem wszystkie sliniki opróc WEB protection.
z innych alternatyw to chyba mi tylko przychodzi do głowy Fortinet lub Avira Browser Safety
Warstwy ochrony

Odpowiedz
Są jeszcze dodatki do przeglądarek, rozwijane przez firmy AV jako samodzielne produkty - ponoć nieźle sobie radzi ten od Emsi.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
Odpowiedz
Avira Browser Safety to właśnie dodatek do przeglądarki Grin
Warstwy ochrony

Odpowiedz
(16.06.2019, 10:08)Quassar napisał(a): Avira Browser Safety to właśnie dodatek do przeglądarki Grin

I super...nie używam tego typu dodatków, więc mogłem nie być do końca zorientowany Smile
Odpowiedz
Na malwaretips gdzie teń gościu robił testy od k9 to właśnie dodatek aviry wypadał najlepiej po k9, a następnie moduł ochronny od pełnego Kasperskiego i malwarebytes
Warstwy ochrony

Odpowiedz
Sophos ma dość dobre filtrowanie
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości