Windows 10 powrót do wersji Home
#1
Mam laptop Asus. Kupiłem go z Windows Home już zainstalowanym i klucz Windows jest zapisany w biosie. 
Potem zaktualizowałem go do wersji Pro wpisują posiadany klucz od Win 10 Pro.  Nie jest to wersja OEM klucza, tylko retail, więc niezależna od sprzętu. 
Teraz chcę sprzedać ten latop ale zostawić sobie klucz z Pro i sprzedać go w kluczem dla wersji Home.  Usnąłem laptop z mojego konta Windows. Podczas przywracania systemu oczywiście wraca do wersji Pro. Wpisywanie klucza od Home przez funkcję zmień klucz też oczywiście nie działa. 
Czy można jakoś przywrócić pierwotną wersję Home z kluczem od Home z biosu?
Odpowiedz
#2
Na Laptopie powinna być naklejka z kluczem produktu.
W takim przypadku zainstaluj całkowicie od nowa system operacyjny w wersji home i wpiszesz klucz z naklejki.
A prawidłowo system po zainstalowaniu powinien się sam aktywować po wykonaniu Windows Update
Odpowiedz
#3
Nie po aktywowaniu Windows update tylko od razu po instalacji .. klucz Windows 10 siedzi w biosie.
Co do prze aktywowania windowsa 10 pro na home i z powrotem nie wiem jak sytuacja wygląda... nie robiłem jeszcze takiej kaszanki na komputerze Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#4
Zastawiam się czy rozwiązaniem jest zrobienie dysku instalacyjnego usb, i po uruchomieniu instalatora, sformatowanie tylko partycji z Windows 10, pozostawienie nietkniętej partycji recovery i instalacja Windows na tak sformatowanej partycji.
Odpowiedz
#5
(06.04.2019, 20:15)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie po aktywowaniu Windows update tylko od razu po instalacji .. klucz Windows 10 siedzi w biosie.

No właśnie nie do końca, tak jak piszesz. Sa przypadki w których trzeba zainicjować Windows Update by nastąpiło połączenie z serwerami MS, po czym system automatycznie się aktywuje.

@zbychol2 Tak jak piszesz USB pendrak, format partycji na której znajduje się Win10 i tyle w temacie.

To jeszcze pójdę o coś dalej, jak ma naklejkę na sprzęcie to przy odrobinie szczęścia aktywował by ten system w tej samej wersji na innym sprzęcie.
Odpowiedz
#6
Jeśli klucz z wersji home zapisany jest w biosie przy instalacji taka wersja zostanie wybrana i zainstalowana i zaktywowana automatycznie.
Ale aktywacja wersji home jaki pro jest już przypisana na stałe do tego laptopa i niezależnie czy będzie tam pro czy home zawsze się zaktywuje.
Odpowiedz
#7
Można zmienić licencje w opcjach systemowych lub za pomocą komendy
slmgr.vbs /ipk <enter your 25-digit product key here>

A jak nie to zawsze można pojechać po bandzie i już specjalnego narzędzia z Mydigitallife Grin
tylko zamiast ich klucza wklepać ten twój z home i po sprawie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości