Porównanie DW, GW i Sandboxie.
#61
nie wiem jak wy ale nie znam nikogo poza osobami z tego forum kto by korzystał z klasycznego hipsa z tych nieklasycznych typu dw czy gw tez nie korzystają Tongue
Odpowiedz
#62
Ośmielę się stwierdzić że gdyby nie Creer oraz yngve na tym forum nadal nikt lub prawie nikt nie korzystałby z Hipsa oraz DW czy też GW
Odpowiedz
#63
Pablosss napisał(a):Ośmielę się stwierdzić że gdyby nie Creer oraz yngve na tym forum nadal nikt lub prawie nikt nie korzystałby z Hipsa oraz DW czy też GW


To prawda Tongue
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#64
Tu jest inny świat , ale nie 3 świat hehe w sumiewiele osob nie slyszalo nigdy o OA Firewallu z Hipsem o DW i Gw bardziej skoro nawet na vortalach tych programow nie daja a jak ludzie cos sciagaja to przewaznie z nichSmile i tak na dlugo tak pozostanie . Sam O GW czy Dw nie slyszalem dopoki na te forum nie wbilem ale o Hipsach klasycznych OA , COMODO, Outposta takSmile
zbyszek napisał(a):
Pablosss napisał(a):Ośmielę się stwierdzić że gdyby nie Creer oraz yngve na tym forum nadal nikt lub prawie nikt nie korzystałby z Hipsa oraz DW czy też GW


To prawda Tongue


słuszna racja z niebaspadliWinkGrin
Odpowiedz
#65
ja sie o OAdowiedziałem od Creer na forum db
Odpowiedz
#66
Dozamet1 napisał(a):ja sie o OAdowiedziałem od Creer na forum db


Creer jest wszedzie jak Latajacy Holender Wink
Odpowiedz
#67
Ja bym proponował wznieść toast za kolegę Creeroraz yngveGrin.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#68
To już mamy pretekst aby się spotkać na zlocie Smile
Odpowiedz
#69
Pablosss napisał(a):To już mamy pretekst aby się spotkać na zlocie Smile


hehe Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#70
zapijemy ich na smierc zgon w 10 minSmile Serafina jako hat tricka zapakujemy3 zgonyWink
Odpowiedz
#71
LikwidatoR napisał(a):zapijemy ich na smierc zgon w 10 minSmile Serafina jako hat tricka zapakujemy3 zgonyWink


Khem. Że niby jak mnie w zgon zapakujecie? Hehe, dobre. Grin
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#72
Za fachowa pomoc creera i yngve w sprawie GW I DW dzieki ktorej wielu userow poradzilo sobie z problemamioraz Tobie za pilnowanie porzadku i ogolna pomoc w roznorakich tematach jest pretekstem byscie pojechali na zlot aby zatankowac w was jak najwiecej % a to sie rowna niesamowity zgon kolegoSmile
Odpowiedz
#73
Dobre jechać na zlot aby się nawalić jak świnie...jak dla mnie trochę to przesadzone
Odpowiedz
#74
Jedno pewne że Creer i yngve nie wstaną o własnych siłach Grin
lunaticdreams napisał(a):Dobre jechać na zlot aby się nawalić jak świnie...jak dla mnie trochę to przesadzone


Ot to cała Polska Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#75
zbyszek napisał(a):Jedno pewne że Creer i yngve nie wstaną o własnych siłach Grin


Pewne jest też to że mi nogi też plątać się nie będą Grin
Odpowiedz
#76
Mam pytanko. Wydaje mi się że Creer będzie wiedział najlepiej.
Mianowicie jestem ciekaw czy plik/aplikacja uruchamiane w Sandboxie mają możliwość pozostawienia jakichkolwiek wpisów w rejestrze oraz innych śladów na dysku ?

Przykładowo: uruchamiam w Sandboxie jakiś podejrzany program i HIPS w OA informuje mnie o tym że ów program próbuje dokonywać modyfikacji na plikach systemowych a ja mimo to świadomie bądź nieświadomie klikam "allow" i zezwalam mu na to. Czy wówczas rzeczywiście dochodzi do modyfikacji plików systemowych skoro program był uruchamiany poprzez Sandboxie ?
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#77
nie dochodzi do żadnych modyfikacji nawet jak instalowany program podmienia czy pathuje pliki systemowe to robi to tylko na duplikatach które tworzy w swoim folderze to samo z rejestrem
Odpowiedz
#78
No to mnie uspokoiłeś Smile Wolę dmuchać na zimne i się zapytać bo od czasu do czasu zdarza mi się uruchomić jakiś podejrzany plik i zawsze robię to poprzez piaskownicę
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#79
mbm86 napisał(a):Mam pytanko. Wydaje mi się że Creer będzie wiedział najlepiej.
Mianowicie jestem ciekaw czy plik/aplikacja uruchamiane w Sandboxie mają możliwość pozostawienia jakichkolwiek wpisów w rejestrze oraz innych śladów na dysku ?

Przykładowo: uruchamiam w Sandboxie jakiś podejrzany program i HIPS w OA informuje mnie o tym że ów program próbuje dokonywać modyfikacji na plikach systemowych a ja mimo to świadomie bądź nieświadomie klikam "allow" i zezwalam mu na to. Czy wówczas rzeczywiście dochodzi do modyfikacji plików systemowych skoro program był uruchamiany poprzez Sandboxie ?

Jest zagrozenie ktore potrafilo przebic sie przez ochrone SbIE i zainfekowac system poza kontenerem (kilka miesiecy temu bylo o tym glosno na W., sam tu na forum o tym wspominalem, nie wiem jednak czy od tego czasu autor tzuk, nie wydal nowej wersji, a jesli ja wydal to czy udalo mu sie ten blad zalatac)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#80
Analizy programy Sandboxie:
Kod:
File "sandboxieinstall.exe" has the following statistics:
Total number of reports analysed    558,254
Number of cases that involved the file "sandboxieinstall.exe"    33
Number of incidents when this file was found to be a threat    1
Statistical volume of cases when "sandboxieinstall.exe" was a threat    3%

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kod:
File "start.exe" has the following statistics:
Total number of reports analysed    558,254
Number of cases that involved the file "start.exe"    104
Number of incidents when this file was found to be a threat    30
Statistical volume of cases when "start.exe" was a threat    29%

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości