Mirillis Splash stał się darmowy
#1
Jeden z lepszych odtwarzaczy video z zaawansowanymi algorytmami poprawy obrazu jest teraz darmowy

Info ze strony producenta:
Cytat:Splash 2.3.0 jest już dostępny! (całkowicie darmowy dla wszystkich!)

Lista zmian w Splash 2.3.0?

    Dodano obsługę formatów dźwięku Dolby Digital Plus i Dolby TrueHD
    Dodano obracanie wideo (skrót klawiszowy 'R')
    Dodano przypinanie panelu sterowania w trybie okna (skrót klawiszowy 'E')
    Naprawiono dekodowanie wideo HEVC i HEVC 10-bit na GPU AMD
    Poprawki interfejsu użytkownika
    Splash jest od teraz całkowicie darmowy dla wszystkich!

Dowiedz się więcej i pobierz najnowszą wersję programu Splash

 Read more at:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i jeszcze info z facebooka każdy kto zakupił program ma prawo do otrzymania darmowej licencji na Action!

Cytat:Hi guys! This is a big day for us because we have decided to change the model of further Splash development. First of all, we want to thank everyone who supported Splash since 2010. If it weren't for you, this company wouldn't even exist.

We have the feeling that Splash is highly underrated thus we had to take drastic measures and make it freeware. All users who have a valid Splash license are entitled to free Action! license via the form on our website. If you like Splash then please recommend it to your friends.
Thank you!

Below is the list of changes in the new Splash 2.3.0:
- Added Dolby Digital Plus and Dolby TrueHD support
- Added video rotation using 'R' hotkey
- Added pinning control panel using 'E' hotkey (in windowed mode)
- Fixed HEVC and HEVC 10-bit decoding on AMD GPUs
- GUI improvements
Odpowiedz
#2
Sprawdzałem tego Splash (płatnego od dawna) i jest taki średni są lepsze odpowiedniki i też darmowe i to od samego początku z których korzystam.

Może komuś sie to info przyda:

Media player Classic choć na stronie widnieje wersja 1.7 i została przez ekipę porzucona to jedne z dev dalej o program dba na własną rękę i jego odświeżoną wersje można pobrać z githuba

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


lub też użyć rebrand czyli Media player clasic "Black Edition:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stabilna wersja z końca roku wersja alfa z przed miesiąca.

Można też nie zależnie od playera ręcznie pobrać i wgrać najnowsze kodeki LAV lub madVR:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Najlepszą opcją wedlug mnie jest korzystanie z
PotPlayer albo MPC-BE i zmianę kodowania na madVR

-bump-
Na reddit często też osoby polecają jeszcze MPV z madVR kodekami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Zasadnicze pytanie - skoro jest darmowy, to na czym zarabiają? Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#4
Na innych programach Smile
Odpowiedz
#5
@M'cin
Przede wszystkim Mirilis Action to znakomity polski program do nagrywania Ekranu popularny wśród youtuberów i streamerów choć nadal w tej dziedzinie jak chodzi o sam stream najlepszy jest OBS Smile

Mirilis sam używam i sobie chwale.

Po roku pojawił się Splash czyli odtwarzacz video który jest wbudowany w miliris action jako podgląd nagrywanych filmików i też od pewnego czasu MONFLO taki program do zdalnej kontroli jak teamviewer, ale nigdy z niego nie korzystałem więc zbytnio na ten temat ci nie powiem więcej.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
Quassar jesteś jutuberem?!
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#7
kiedyś sporo nagrywałem takich tam filmików na youtuba, ale wtedy za moich czasów nie było takiego spaśnego prawie zautomatyzowanego programu jak Mrirlis Action
i trzeba było używać frapsa z braku zamienników a on sporo obciążał i był jeszcze wtedy nie dopracowany, a jego nagrane filmy na lipnych kodekach sporo ważyły.

Jakieś pół roku temu nagrałem krótki program pokazowy na youtuba bo ktoś nie wierzył mi że mój custom bujild oprogramowań zabezpieczający wpływał na szybkość pracy mojego systemu Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#8
Pisałem z producentem na fb i wg. deklaracji podejmują wyzwanie by stać się lepszymi niż PoT Player, ciekawe czy się im to uda Smile
Odpowiedz
#9
wiesz ile producentów antywirusowych deklarowało 100% skuteczności za swego czasu....
Ja nie chce deklaracji.. chcę efektów jako konsument!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#10
(07.02.2019, 22:20)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...trzeba było używać frapsa z braku zamienników a on sporo obciążał i był jeszcze wtedy nie dopracowany, a jego nagrane filmy na lipnych kodekach sporo ważyły...

Fraps nagrywa obraz nieskompresowany, dlatego materiał tyle waży, a nie dlatego że to "lipne kodeki". Jeśli materiał idzie do dalszej obróbki to jest zaleta, brak ponownej kompresji obrazu i dźwięku.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#11
Tak to też prawda, to było najlepsze wyjście przy użytkowaniu tego programu fraps + Sony vegas za dawnych czasów tak to sie odbywało.
Niestety w tym czasie było mało programów do obróki/kompresji wideo tym bardziej wideo. I ludzi woli bardziej takie automaty jak obecnie Action.

Tym bardziej że fraps też miał to coraz większe problemy z integralność nagrywania w grach ale t tak radził sobie trochę lepiej od konkurencji.
I obecnie został wybity przez Action i OBS ,ale myślę FRAPS że nadal ma sporo zwolenników.

Do tych najbardziej rozbudowanych dochodzi jeszcze dxtory, ale coś ostatnio o nim mało kto też wspomina projekt wygląda na porzucony.
Nawet jak nagrywasz w skali 1:1 to też trzeba dany materiał zapisać w jakimś pliku czyli pewna forma kodowania wciąż jest nadana.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości