Co to znaczy hejtować i trollować ?
#1
Cytat:Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

a teraz:


hejtować-Słowo "krytyka" w mowie potocznej ma wydźwięk negatywny, co nie do końca jest prawidłowe. Krytyka to nic innego jak wyrażanie swojej opinii na dany temat, ale zarówno w sposób pozytywny jak i negatywny. Za przykład niech posłużą krytycy filmowi, których zadaniem nie jest mieszać ludzi z błotem, a wyrażać swoją opinię (również pozytywną) na temat danego filmu.

Hejtingiem można nazwać więc wyrażanie swojej opinii, ale zawsze w sposób negatywny. Często w sposób wulgarny i chamski, nie poparty żadnymi argumentami. Hejtowanie rzadko ma cokolwiek wspólnego z krytyką. Hejterzy skupiają się raczej na obrażaniu i "obrzucaniu błotem". Samo zjawisko hejtingu jest ściśle związane z internetem, co nie znaczy że tylko tam występuje.

Powiem tak że nigdy nie hejtowałem (PO/PIS) i nie trollowałem.  Czasami jak małe dziecko daję się łatwo sprowokować , ubolewam ...
Odpowiedz
#2
Istnieje jeszcze do trollowania podobne, lecz nie identyczne zachowanie zwane "shitposting".
Odpowiedz
#3
Najgorsze to połączenie trollingu i mowy nienawiści.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#4
Najgorsze to jest to iż ok 70-80% tego hejtu czy wojen politycznych w komentarzach to fejk konta z różnych agencji robiące swoje za hajsy
Odpowiedz
#5
Ruski na FB mają podobno niezły wydział troli Tongue
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#6
(09.01.2019, 21:13)rogacz napisał(a): Najgorsze to jest to iż ok 70-80% tego hejtu czy wojen politycznych w komentarzach to fejk konta z różnych agencji robiące swoje za hajsy

Nie sądzę, że aż tak dużo komentarzy jest opłacanych. Skoro tyle osób kiedyś napisało ogromną ilość głupich komentarzy na forach i usenecie typu Emacs jest lepszy niż Vim* to dlaczego miałbym uważać, że na tematy polityczne nie będzie zaciętych wojen?

*Oczywiście, że Vim jest lepszy.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości