EMET - jest sens ? Alternatywa ?
#1
Czy na Windows 7 64bit jest sens korzystania z EMET ? MS przestał go rozwijać. Czy jest jakaś alternatywna aplikacja rozwijana i aktualizowana ?
Odpowiedz
#2
Hej cytrynka witamy na forum...

Hmm alternatywy zbytnio nie ma ale są inne oprogramowania co też potrafią zabezpieczyć system na swój sposób
m.in SysHardener, Hardentools, Hard_Configurator.

Jeśli chodzi o programy biurowe jak M$ office czy adobe/ thunderbird czy przeglądarka to najlepszą w tym wypadku rzeczą jest ich dodatkowe izolowanie
m.in za pomocą piaskownicy dostępnej w darmowym Comodo lub płatnym Sandboxie lub ReHIPS.

Jest jeszcze soft Appguard do restrykcji miedzy procesami ale jego cena jest nie przestępna(wygórowana) i suport bardziej nastawiony pod korop-rekinów w celu wydulenia z firm więcej kasy a efekt pożądanych ochrony to efekt uboczny..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#3
Witamy Smile

Zamiast Emet to bym się zainteresował

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Ten program nie wymaga aktualizacji ostatnia wersja nadal działa prawidłowo i spełnia swoje zadanie.
Odpowiedz
#5
(05.01.2019, 17:20)cytrynka napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy na Windows 7 64bit jest sens korzystania z EMET ? MS przestał go rozwijać.

Tak, jest sens. Choć nie ma nowych funkcji, nadal spełnia swoje zadania i pozwala używać dodatkowych mechanizmów dostępnych w systemie.


(05.01.2019, 18:43)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zamiast Emet to bym się zainteresował

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To raczej nieco inna para kaloszy i inne typy zabezpieczeń. Poza tym, Malwarebytes jest płatny.
Odpowiedz
#6
Odnośnie do EMET, to od Windows 10 został zastąpiony czymś innym, a w starszych systemach - tak, spełnia swoje zadanie, ale program nie jest rozwijany, w tym nie są łatane w nim luki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Cytrynka
Sugerowałbym rozważenie aktualizacji sytemu Operacyjnego do Windows 10 z uwagi na to iż Wbudowany tam Windows Defender posiada zintegrowanego EMETa a także z kolejnymi aktualizacjami są wprowadzane coraz to nowsze mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
#8
Cytat:To raczej nieco inna para kaloszy i inne typy zabezpieczeń. Poza tym, Malwarebytes jest płatny.


Oj Panie lukasamd to jest ,,bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych ,,. 
Taki znawca IT  a nie wiedział haaa Smile
Odpowiedz
#9
(05.01.2019, 22:30)kamiloxf napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytrynka
Sugerowałbym rozważenie aktualizacji sytemu Operacyjnego do Windows 10 z uwagi na to iż Wbudowany tam Windows Defender posiada zintegrowanego EMETa a także z kolejnymi aktualizacjami są wprowadzane coraz to nowsze mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo

Nawet nie ma takiej opcji. Nie przejdę na system, który lata po premierze wygląda jak guano, działa jak guano, i guano kontrola nad systemem, jest nie spójny jak rzadkie guano. Już 1 opcja skreśla ten system z użytkowania (tym bardziej profesjonalnego) czyli IDENTYFIKATOR REKLAM. Mnie przy Win 7 trzyma 1 program, jak wreszcie dostanie natywną wersję (ma być w tym roku) na pingwina to Winda leci do kosza.
Odpowiedz
#10
@cytrynka
To mogłeś już dawno wywalić windowsa na rzecz linuxa jest sporo apek pod pingwina które potrafią uruchomić aplikacje windowsowe Smile
Która aplikacja tak cie trzyma przy Windowsie jak można wiedzieć ?!

@Sillo
Nie bądz taki kompany w gorącej wodzie bo producenci żonglują swoim systemem licencjonowania i potrafią zmienić go a nie sposób ogarnąć na pamieć wszystkie aplikacje oraz ich aktualny status polityki, np. Sandboxie było też darmowe lub płatne teraz jest tylko płatne i nie na dożywotnią licencje tylko subskrypcje roczną.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
(05.01.2019, 22:41)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oj Panie lukasamd to jest ,,bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych ,,. 
Taki znawca IT  a nie wiedział haaa

Sugeruj się opisami na DP, daleko zajedziesz. Kilka faktów:

1. MBAE jako osobny produkt nie jest dostępny / sprzedawany w wersji stabilnej
2. Producent rozwija i udostępnia bezpłatnie testową wersję MBAE (ale serio chcemy używać takiego narzędzia w wersji beta na komputerze?)
3. Ochrona z MBAE jest dostępna w MBAM, ale tylko w wersji Premium. W darmowej wygasa po 14 dniach.

Wszystko to znajdziesz na oficjalnej stronie producenta. Wystarczy poszukać, czego nie zrobiłeś Smile
Odpowiedz
#12
(06.01.2019, 06:54)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

1. MBAE jako osobny produkt nie jest dostępny / sprzedawany w wersji stabilnej
2. Producent rozwija i udostępnia bezpłatnie testową wersję MBAE (ale serio chcemy używać takiego narzędzia w wersji beta na komputerze?)
3. Ochrona z MBAE jest dostępna w MBAM, ale tylko w wersji Premium. W darmowej wygasa po 14 dniach.
Wszystko to znajdziesz na oficjalnej stronie producenta. Wystarczy poszukać, czego nie zrobiłeś Smile

Chyba mnie nie zrozumiałeś (zapewne chodziło Ci o Malwarebytes Anti-malware) Ten link który podałem to prowadzi do Malwarebytes Anti-Exploit jest on free jak i premium Smile
Odpowiedz
#13
Dobrze wiem co pisałem i nie bez powodu używam skrótów MBAE i MBAM.
Skoro jaśniej się nie da, daję zrzut ze strony producenta:

[Obrazek: zQpumWi.png]
Odpowiedz
#14
Dobra ok Smile
Odpowiedz
#15
@lukasamd
Ja nie rozumiem po co wdajesz sie w dyskusje z trolami napisz raz i w razie czego skoryguj/sprecyzuj 2 postem i zamknij dyskusje,nie odpisuj. Bo to nie ma sensu wdawać sie w awanturę.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
@Quassar to nie jest jakieś duże miejsce z wieloma użytkownikami czy anonimami. Nie nazwę @Sillo trollem, choć w pierwszym poście dziwnie się zachował - nie wiedział jak sprawa wygląda i tyle, a opisy na DP są często nieaktualne. Dbajmy o poziom dyskusji i korygujmy jeśli coś jest nie tak, nawet jeśli wymaga do chwili dyskusji, tylko tak możemy zadbać o forum.
Odpowiedz
#17
Powiem tak, widziałem 2 ,3 ... że polecacie koledze programy więc i ode mnie poleciało , poleciłem koledze miedzy innymi Malwarebytes Anti Malware w wersji free (czyżby w wersji free ochrona nie wystarczała ?)  Chętnie się zapytam Malwarebytes czy ten program był zawsze free (tu jestem w 99% pewny że tak ) to że inne programy są teraz za free to niech są.

Co do trola to podaj mi pod jaką komendą mam przyjść chcę Ci wytłumaczyć jak rozumiem nazwę TROL. Chyba że komenda nie jest bezpieczna według Twojego mniemania - to proszę podaj inne miejsce
Odpowiedz
#18
No ja wiem że to nie jest duże miejsce nie ma tu tyle ludu co na DP czy innych stronach ale jakaś ogłada powinna być choć ludzie nie zakładają masowo konta to jednak sporo osób czyta nas od dawna nie rejestrując sie.

No ale ok wytłumaczyć coś komuś rozumiem ale użerać sie z osobą w zaparte co wie lepiej jak nic nie wie.. no ale ok to twoje nerwy jak tam uważasz.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#19
(06.01.2019, 12:49)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Powiem tak, widziałem 2 ,3 ... że polecacie koledze programy więc i ode mnie poleciało , poleciłem koledze miedzy innymi Malwarebytes Anti Malware w wersji free (czyżby w wersji free ochrona nie wystarczała ?)  Chętnie się zapytam Malwarebytes czy ten program był zawsze free (tu jestem w 99% pewny że tak ) to że inne programy są teraz za free to niech są.

Co do trola to podaj mi pod jaką komendą mam przyjść chcę Ci wytłumaczyć jak rozumiem nazwę TROL. Chyba że komenda nie jest bezpieczna według Twojego mniemania - to proszę podaj inne miejsce

Programy od Malwarebytes występowały w 2 wersjach free (bez ochrony w czasie rzeczywistym) Płatna z ochroną real time
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
#20
Korzystam z Malwarebytes Anti-Exploit beta na dwóch systemach - Win7 pro i Win XP Home. Na siódemce nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków korzystania z bety. Nie porównam z EMETem, bo go nie testowałem.
Na XP troszkę olewają temat, ale to temat na inny temat, że tak to ujmę.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości