Labolatorium Kaspersky fakt czy kłam ?
#21
Poczekaj na odpowiedź z ich strony a poza tym ,nie tylko sygnatury się liczą ,są jeszcze inne warstwy ochrony w produkcie firmy Kaspersky ,które doskonale chronią Tongue)
Odpowiedz
#22
(05.01.2019, 19:49)nero469 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poczekaj na odpowiedź z ich strony a poza tym ,nie tylko sygnatury się liczą ,są jeszcze inne warstwy ochrony w produkcie firmy Kaspersky ,które doskonale chronią Tongue)

Cały czas czekam na info. Oni faktycznie mają weekend. Podczas czekania (niedziela) wysyłałem do innych labów i odpowiedź była z 30 minutowym opóźnieniem - malware. Widocznie nie wszyscy pracują 24h (a w przypadku nowych zagrożeń tym bardziej powinno się pracować tak jak to jest skonstruowane w programach AV "być na bieżąco").
MD + WHHL
Odpowiedz
#23
(06.01.2019, 15:11)moriattipl napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.01.2019, 19:49)nero469 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poczekaj na odpowiedź z ich strony a poza tym ,nie tylko sygnatury się liczą ,są jeszcze inne warstwy ochrony w produkcie firmy Kaspersky ,które doskonale chronią Tongue)

Cały czas czekam na info. Oni faktycznie mają weekend. Podczas czekania (niedziela)  wysyłałem do innych labów i odpowiedź była z 30 minutowym opóźnieniem - malware. Widocznie nie wszyscy pracują 24h (a w przypadku nowych zagrożeń tym bardziej powinno się pracować tak jak to jest skonstruowane w programach AV "być na bieżąco").

To nie mam pojęcia czemu Ci nie odpowiedzieli.
Odpowiedz
#24
(05.01.2019, 17:04)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Według mnie Kaspersky i mks_vir to dobre AV , reszta to chłam

O panie żeś teraz dowalił do pieca Grin
Odpowiedz
#25
(07.01.2019, 02:22)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(05.01.2019, 17:04)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Według mnie Kaspersky i mks_vir to dobre AV , reszta to chłam

O panie żeś teraz dowalił do pieca Grin

Akurat w pierwszej części zdania kolega ma rację Grin
Odpowiedz
#26
Temat dotyczy Kasperskyego ,a wracając do mks-a to nie jest już ten sam produkt co wersja 2005 (na tamte czasy to było coś...).
Odpowiedz
#27
Tylko jeśli się nie mylę to MKS korzysta z Bitdefendera? Wink
Odpowiedz
#28
@moriattipl

Odpisali ? Grin
Odpowiedz
#29
(07.01.2019, 16:10)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tylko jeśli się nie mylę to MKS korzysta z Bitdefendera? Wink

Zgadza się
Odpowiedz
#30
(07.01.2019, 16:32)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@moriattipl

Odpisali ? Grin

Sorry że tak długo cisza ale nie dawno wróciłem z pracy. No i sprawdzam pocztę i mam odpowiedź z godziny 12.05  plik zarażony wirusem o nazwie 

Trojan.Win32.Locker.ai

Długo to trwało ale dodali do bazy Smile
MD + WHHL
Odpowiedz
#31
A nie mówiłem Grin

Tylko ten czas oczekiwania na odp Smile
Odpowiedz
#32
He może czytają nas i niekompetentną osobę zwolnili Smile Jeśli ja to dałem to wiem co dodaje, bez sprawdzenia nie wylądowało by tutaj na forum.

Zagrożenia typu downloader mogą akurat nie działać już prawidłowo, ale skrypt wykonują jak i wykorzystują serwery z listy którą posiadają, co nie oznacza też żeby nie oznaczyć owej próbki jako malware. Drugi scenariusz jest taki że pracownikowi nie chciało się sprawdzić ale wie że program wykrywa już to zagrożenie behawioralnie, heurystycznie (metod jest wiele).
Odpowiedz
#33
(07.01.2019, 19:28)Sillo napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A nie mówiłem Grin

Tylko ten czas oczekiwania na odp Smile

Czas reakcji ze strony Kasperskiego powinien być zdecydowanie krótszy. W końcu chodzi o bezpieczeństwo a nie np. "zapytanie o cenę ".
MD + WHHL
Odpowiedz
#34
Nic nie poradzę Tongue
Odpowiedz
#35
Wczoraj jeszcze posłałem parę plików do labu Kasperskiego i dziś dostałem odpowiedź że malware. Chłopaki działają Wink
MD + WHHL
Odpowiedz
#36
Według mnie wiarygodny lab (nie jedyny)
Odpowiedz
#37
Jak już wspomniałem chłopaki działają w labie K.
Ale zakładając ten temat wysłałem do labu 4 pliki z malware.
Odpisując wczoraj na posta napisałem że dostałem odpowiedź z labu Kasperski.
Ale dotyczyło to tylko 1 z 4 plików wysłanych im.
Zatem wczoraj wysłałem im znowu te 3 nie sklasyfikowane pliki i dopiero dziś dostałem odpowiedź że jest malware.
Pytanie się rodzi. Czy aż 2 razy trzeba wysyłać to samo ? do labu K ?
Za pierwszym razem nie można było tego zrobić ?
MD + WHHL
Odpowiedz
#38
Spróbuj po jednym pliku wysłać (jeden plik to jedna  wiadomość) mogli coś przeoczyć. Myśle że takich błędów by nie zrobili w labie mks_vir
Zawsze mozesz ich po testować Grin
Odpowiedz
#39
Co Kaspersky to Kaspersky . Nie ważne ,czy wersja free czy płatna . Jakość tego oprogramowania moim zdanie jest lepsza niż mks. Oni nie muszą wykupować innych silników mają własny ,bardzo ceniony na świecie.
Odpowiedz
#40
No jak chodzi o silnik to Kasperski i Norton to liderzy.
Po piętach deptali im BitDefender i Avira ale coś ostatnio nie najlepiej im idzie....
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości