Nie takie znów "słodkie" te Morele(net) - ostrzeżenie!
#21
@bluszcz No wiem że istnieją takie narzędzia jak Shodan, ale przecież chodzi o to by nie pokazać serwera produkcyjnego w tak łatwy sposób ...

No ale zmniejsza z tym, zdarzyło się w sumie nie pierwszy raz, hasła zostały złamane według niebezpiecznika i wypadało by zmienić wszędzie.
Odpowiedz
#22

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
Zdążył ktoś ściągnąć. Ciekawe, co tam o mnie jest Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#24
Cytat:W bazie znaleźć można za to:

   imię,
   nazwisko,
   adres e-mail,
   hash hasła,
   numer telefonu.

Warto zauważyć, że z Morele.net wykradziono więcej danych, więc może kiedyś pojawi się inna, bardziej szczegółowa baza.
W zasadzie chyba przestanę w sklepach internetowych podawać mój nr telefonu, bo i tak jeszcze nigdy sklep sam z siebie nie kontaktował się ze mną tą drogą. Możliwe, że idąc radą niebezpiecznik.pl po prostu kupię anonimowo kartę SIM i jej nie będę aktywował (podanie danych jest potrzebne do aktywacji nr telefonu, a nie samego kupna karty SIM).
Odpowiedz
#25

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
(18.04.2019, 21:11)bluszcz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:W bazie znaleźć można za to:

   imię,
   nazwisko,
   adres e-mail,
   hash hasła,
   numer telefonu.

Warto zauważyć, że z Morele.net wykradziono więcej danych, więc może kiedyś pojawi się inna, bardziej szczegółowa baza.
W zasadzie chyba przestanę w sklepach internetowych podawać mój nr telefonu, bo i tak jeszcze nigdy sklep sam z siebie nie kontaktował się ze mną tą drogą. Możliwe, że idąc radą niebezpiecznik.pl po prostu kupię anonimowo kartę SIM i jej nie będę aktywował (podanie danych jest potrzebne do aktywacji nr telefonu, a nie samego kupna karty SIM).

+ karty kredytowe wyleciały , co nie którzy klienci podpinali
Odpowiedz
#27
dzięki wyciekowi, zaczęły przychodzić maile i sms próbujące wyłudzić pieniądze
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
#28
Mi hakujo stare konto na Tibii Cool
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#29

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

yyy teraz allegro Smile

Obstawiam że haker nie może poznać liczb z dołączonej karty - tylko kupować przy użyciu innych kont których karta została dopięta , wskazuje na to że błąd po stronie systemu logowania ... Według mnie
Odpowiedz
#30
Włamywacz logował się na konto ofiary, dodawał do koszyka produkty i opłacał je z karty podłączonej do tego konta. Nie musiał znać daty ważności ani kodu CVV, bo wszystko było już w systemie i nie ma żadnego błędu logowania poza tym, że ktoś inny poznał hasło do konta.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#31
Aha czyli że niby Allegro wysyłało @ wiadomości a ci logowali się przy pomocy innego linku do Allegro
Odpowiedz
#32
To jak włamywacz uzyskał hasło, nie wiadomo. Wiemy tylko, że to był żart bo towar przyszedł na adres właściciela konta.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#33
To że włamywacze chcą rozgłosu to oczywiste czy tylko - coś czuję że tu może chodzić o szantaż Smile
Odpowiedz
#34
Zwykły dowcip, właściciel konta będzie musiał się tłumaczyć i o sprawie można będzie zapomnieć.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
#35
Bo trollowanie to sztuka.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości